Çözüldü Vücut Tipim ve Gelişim Nasıl olur

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhabalar, salona gitmiyorum. Pek ağırlık çalıştığım da söylenemez. Fakat iki günde bir koşu yapıyorum. Bazen dumbell ile çalışıyorum. 2 ayda 6 kg verdim. Şeker yok, ekmek yok (haftada bir yarım ekmek) gün içinde genelde tavuk döner (iş gereği tabakta) yiyorum. Köfte vs salata, baklagiller, bazen beyaz pilav. Yeşillik, yumurta vs beslenmem var. Böyle yaparak kilo verdim ve inanın acikmiyorum. Hamur ve şeker net karnı acıktiriyor insanın.

Şimdi vücut böyle. Göbek ve yanlarda yağ var. Aslında komple vücutta var ilk fotoğraf da kendimi kastım mesela. Kg vermeye devam ediyorum yağ yakmak için uğraşıyorum evde dumbell seti var. Sehpa var. Nasıl bir program yapsam net karar veremedim.

Sizce vücuttan gelişim olur mu? Boy 190 kg 89 şuan da. Salona gitme şansım yok. Salon yok çünkü. Full dumbell ve vücut ağırlığı ile neler yapabilirim?

Değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20210906-230305.jpg
    Screenshot_20210906-230305.jpg
    610.8 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210906_225804_439.jpg
    IMG_20210906_225804_439.jpg
    318.7 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20210906_225748_1000.jpg
    IMG_20210906_225748_1000.jpg
    305.4 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
Olabilir hocam, ekstra olarak kol biceps ve göğüs ve çalışmak istiyorum. Şöyle başlangıc için yapılabilir bir liste olursa sevinirim.

Birde günde parça parça 1000 mekik çeksem karın kası için nasıl olur? Mekik çekmeyi nedense çok seviyorum. Karın yağları için faydalı olur mu?
Forum Üyesi
Merhabalar, salona gitmiyorum. Pek ağırlık çalıştığım da söylenemez. Fakat iki günde bir koşu yapıyorum. Bazen dumbell ile çalışıyorum. 2 ayda 6 kg verdim. Şeker yok, ekmek yok (haftada bir yarım ekmek) gün içinde genelde tavuk döner (iş gereği tabakta) yiyorum. Köfte vs salata, baklagiller, bazen beyaz pilav. Yeşillik, yumurta vs beslenmem var. Böyle yaparak kilo verdim ve inanın acikmiyorum. Hamur ve şeker net karnı acıktiriyor insanın.

Şimdi vücut böyle. Göbek ve yanlarda yağ var. Aslında komple vücutta var ilk fotoğraf da kendimi kastım mesela. Kg vermeye devam ediyorum yağ yakmak için uğraşıyorum evde dumbell seti var. Sehpa var. Nasıl bir program yapsam net karar veremedim.

Sizce vücuttan gelişim olur mu? Boy 190 kg 89 şuan da. Salona gitme şansım yok. Salon yok çünkü. Full dumbell ve vücut ağırlığı ile neler yapabilirim?

Değerli yorum ve görüşlerinizi bekliyorum.

Merhaba, Sorunuz için teşekkür ederiz, bu konuda uzman üyelerimiz en kısa sürede size cevap verecektir. Keyifli forumlar dileriz. :)

Yorum
Moderatör
Mesaj Lideri
Sabah aç karına kardiyo tavsiye ederim mahalle de yürü tempolu şekilde halı saha ya da geniş bir yer programa gelecek olursak full body ya da split bir program seçip salonda olan hareketlerin dumbell verisyonlarını youtube yazarsan çıkar hepsinin var

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Olabilir hocam, ekstra olarak kol biceps ve göğüs ve çalışmak istiyorum. Şöyle başlangıc için yapılabilir bir liste olursa sevinirim.

Birde günde parça parça 1000 mekik çeksem karın kası için nasıl olur? Mekik çekmeyi nedense çok seviyorum. Karın yağları için faydalı olur mu?

redleo34
redleo34 yorum yaptı
Ağırlıkların seni mümkün olduğunca zorlamasına dikkat et her hafta yaptığın ağırlığı arttırmaya çalış bu şekilde gelişini gözlemlersin . Decline şınav ve barfiksdede yaptığın tekrarı arttırmaya çalış. Barfiks hiç çekemiyorsan hareketin negatifine odaklan kendini zıplayarak tepe noktaya at ve olabildiğince aşağı yavaş in böyle böyle zamanla çekebilir hale geliceksin. Örneğin 1 barfiks çekmeye mi başladın kalan 9 tekrarı negatifine odaklan. 2 mi yapmaya başladın 8 ini negatife odaklan bu şekilde. Ben bu şekilde barfiksimi arttırmıştım ama şu sitedede barfiks arttırmak için tavsiyeler var onlarada bakabilirsin kolay gelsin

T
tnrksy yorum yaptı
Hocam çok teşekkür ediyorum hemen not alıyorum yarın başlıyorum. Beslenme konusunda protein tozu kullanmıyorum. Gerek de duymuyorum tavuk yumurta et lor peyniri falan yiyorum yeterli olur sanırım protein olarak

redleo34
redleo34 yorum yaptı
Kilonun 1.5 katı kadar protein alsan yeter protein tozu yeterli proteini almanı sağlar ekstra bir faydası olmaz. Proteinli beslenmeye dikkat et karbonhidratı az tut şekeri kes . Zaten anlatmama gerek yok veriyormuşsun kilo aslında işi daha bilimsel yapmak istersen günlük alman gereken kalori miktarını bulup ondan 500 kalori az yesen daha sağlıklı kilo verirsin.
Sporu ihmal etme rica ederim kolay gelsin bol şans

Çözüm
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: