Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Moderatör
Mesaj Lideri
Merhabalar, sizlere her insanın ihtiyacı olan vitaminlerden ve eksiklerinden bahsetmek istiyorum.
Car Health GIF by FLULESS

Vücudumuzda belirli oranlarda bulunması şart olan vitaminler, cilt hastalıklarının giderilmesinden metabolizmanın düzenlenmesine, kan hücrelerinin yapımından kemik gelişimine kadar vücudun işleyişinde pek çok alanda görevi vardır. Ne yaparsanız yapın çözemediğiniz ve yıllardır sürekli sürekli size problem olan çoğu sorunların sebebi Vitamin eksikliği olabilir.

Günlük hayatımızı sağlıklı bir şekilde devam ettirmemizi sağlarken, hastalıklarla mücadelede de etkilidir. Hastalık seyrinde çeşitli olumsuzluklara yol açabilecek etmenlerle vücudun savaşmasında rol oynar. Hatta Vitamin eksikliği o kadar ağır bir şekilde kendini belli etmesine rağmen çoğu kişi farkına bile varmaz moralinizin sürekli bozuk olması depresyona girmeniz Vitamin eksikliğinden olma olasılığı çok yüksektir. Yağ yakamamanız kaslarınızın gelişmemesi kemiklerinizin zayıf olması ve bir çok etken daha var.

Sağlıklı bir yaşam için Vitamin değeri yüksek besinler tüketmek önemlidir. Vitamin yönünden zengin olan besinler, vücuda çeşitli hastalıklarla savaşmada yardımcı olan ve bağışıklık arttıran gıdalardır. Günlük hayatımızda farkında olmadan çiğ veya pişmiş olarak tükettiğimiz çoğu besin Vitamin yönünden zengindir. Her birinde farklı bir Vitamin bulunan besinleri ihtiyaca uygun, belirli bir miktarda ve seçerek tüketmekte fayda vardır. Ama günümüzde bir çok şey hormonla büyütülüp üretildiği için gerekli Vitaminler besinlerden de sağlanamıyor maalesef...

Ben dün ölçtürdüm, Magnezyum biraz düşük D vitaminim bayağı düşük çıktı. Doktor ile bir planlama yaptım ve kullanmaya başladım, düzenli olarak sporda ki şikayetlerimi de anlattığımda bunların vitamin eksikliğinden kaynaklandığını söyledi takviye yaptığımızda kullandığımda düzeleceğini söyledi. Ayrıca bunların gelişimime engel olduğunu da belirtti

Magnezyum ne işe yarar?

Magnezyum enerji metabolizmasındaki çoğu enzim için önemli bir mineraldir. Vücut asit baz dengesinin sağlanmasında yardımcı, kas ve sinir sisteminde etkindir. Kalsiyum minerali ile birlikte çalışır, kalsiyum kasın kasılmasını sağlarken Magnezyum da gevşemesinden sorumludur

D Vitamini ne işe yarar?

D vitamini
, insan sağlığı için hayati öneme sahiptir. Güneşe maruz kaldığımızda vücudumuz tarafından üretildiği için güneş vitamini olarak bilinir. En önemli işlevi, bağışıklık sistemini güçlendirmektir. Kalsiyum ve fosfor emilimini düzenler. Yeterli miktarda D vitamini almak; kemikleri güçlendirir, kanser, diyabet ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı korur. D vitamini eksikliği, çocuklarda raşitizm gibi kemik deformasyonuna, yetişkinlerde kemik ve kas güçsüzlüğüne neden olabilir. Güneş ışığının yetersiz olduğu durumlarda, kanda yeterli D vitamini seviyesini sağlamak için takviye almak gerekebilir.
Ancak aşırı kullanımı zehirlenmeye yol açabilir.
leonardo dicaprio pills GIF

Sporda ki bir türlü çözülmeyen sorunlarınız yağ yakma, kasınızın gelişmemesi gibi bir çok nedene sebep olabilir vitamin eksikliği genel olarak gelişiminize de engel olabilir mutlaka bir görünün derim.

Vitamin değerlerini ölçtürmek ve tedavi olmak için hastanelerin İç Hastalıkları (Dahiliye) bölümüne gitmeli ve uzman bir iç hastalıkları doktorundan yardım almalıdır.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: