Uzman arkadaşlar yardımcı olabilir mi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Mrb arkadaşlar hocalar,aranıza yeni katıldım.Bir kaç sene önce spor salonu üyeliğim vardı salon sorunları ile bırakmak zorunda kaldım şimdi bir senedir evde kendi imkanlarım ile yapıyorum,dunlopun ev tipi istasyonu var harici olarak serbest ağırlık vs yeterli seviye de,sorum şu epeydir kullandığım programımdan artık verim alamıyorum gibime geliyor,ilgili program şudur;

*Pazartesi *
İncline press 3*12
Dumbell fly 3*12
Bench press 3*12
Pectoral 3*12
Face pull 3*12
Dumbell front raises 3*12

Ve evde yapabildiğim bacak hareketleri
——————————
**Çarşamba**

Pul down 3*12
Arm pull down 3*12
T bar row 3*12
Low row 3*12
Lying barbell z bar 3*12

Program bu şekilde dönüyor Hafta da bir gün dinleniyorum.Eksiklerimi veya fazlasını söyleyip tavsiye de bulunursanız sevinirim.

Moderatör
SMS Onaylı
Dostum merhaba , sürekli aynı tekrarlarda ve aynı sırada mı yapıyorsun egzersizleri?
Kaslarımız sadece mekanik organlardır , biz beyni ve metabolizmayı da eğitmeli ve yönlendirmeliyiz, eğer aynı sırada ve tekrarda yapıyorsan , tekrar sayılarını azaltıp ağırlık arttırmanı önerebilirim , 6-8 tekrarlık setler yap ağırlığı arttır ve egzersizlerin sırasını değiştir açısını değiştir. Beynin yüksek ihtimal öğrendiği için artık ona bağışıklık sağlıyor , vücut tasarrufludur baktı bir rutin var kendini düşük enerji moduna atar.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Dostum merhaba , sürekli aynı tekrarlarda ve aynı sırada mı yapıyorsun egzersizleri?
Kaslarımız sadece mekanik organlardır , biz beyni ve metabolizmayı da eğitmeli ve yönlendirmeliyiz, eğer aynı sırada ve tekrarda yapıyorsan , tekrar sayılarını azaltıp ağırlık arttırmanı önerebilirim , 6-8 tekrarlık setler yap ağırlığı arttır ve egzersizlerin sırasını değiştir açısını değiştir. Beynin yüksek ihtimal öğrendiği için artık ona bağışıklık sağlıyor , vücut tasarrufludur baktı bir rutin var kendini düşük enerji moduna atar.

Merhaba hocam yani hemen hemen tekrar sayıları aynı olabiliyor fakat ağırlık olarak arttırıyorum programı değiştirmeye gerek yok sanırım epey memnundum sizin dediğinizi deneyeceğim mesela ağır kilo az tekrar ser sayısını biraz daha arttırarak

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: