Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

ulnar sinir sıkışması nedir?

oguz

Forum Üyesi
Katılım
13 Nisan 2015
Mesajlar
242
Tepkime puanı
71
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
barları, dumbellari tutarken, kavrama gucunuzde bir azalma hissediyorsaniz, yuzuk ve serce parmaklarinizda uyusma oluyorsa, ulnar sinir sikismasindan muzdarip olabilirsiniz.

dirseklerini uzun sure kırık pozisyonda tutan kisilerde görülebilir, bilhassa masa başı calisanlarda ve ogrencilerde sıklıkla görülür.

ulnar sinir, kol boyunca uzanan cok uzun bir sinirdir, ve dirsegimizin bosluk kısmını yanlislikla bir köşeye carptigimizda hissettigimiz sızının sebebi ulnar sinirdir.

ulnar sinir sıkışması, bu sinirin miyelin kilifinin asinmasi sonucu agriya ve uyusmaya sebep olur.
 

omererdogan

Forum Üyesi
Katılım
10 Ekim 2015
Mesajlar
4
Tepkime puanı
1
Ödüller
0
Yaş
30
Fit Puan
0
3 yıla yakındır vücut çalışıyorum en son yaptığım arka kol idmanından sonra sabah sol elimin yüzük ve serçe parmağı uyuşmuş bir şekilde uyandım, yaklaşık 15 dakika geçmedi, uyuşma geçtikten sonra da önkola ve dirseğe yayılan bir ağrı başladı.
Zamanla geçer diyerek 1 ay kadar daha çalıştım bu şekilde kiloları düşürdüm tabi biraz. O ay sonunda doktora gittim,başlangıç seviyesinde sinir sıkışması olduğunu söyleyip merhem verip 1 ay kadar spor yapmamamı söyleyip gönderdi beni bende sözünü dinledim bir ay spor yapmadım merhemide kullandım bu arada fakat hiç birşey değişmedi.

O ayın sonunda da özel bir hastahaneye gittim emg yapıldı sinirler test edildii, Ulnar sinirin tünele girdiği kısımda bir sıkışma olduğu belirlendi fakat ameliyat için erken olduğu söylenip voltaren hap ile dolgit krem verip bir ay düzenli kullanmamı söyledi tabi spor yapmamam gerektiğini de eklemeyi unutmadı. Velhasıl kelam sporda yapmadım düzenli kullandım ilaçları ve bu ayın sonuna da geldik. Ufak bir gelişme var bu iki ayın sonunda uyuşukluk artık haftada bir defa oluyor ama ağrı tam gaz devam ediyor ve ben 2 aydır spor yapmıyorum daha ne kadar yapmadan devam edebilirim hiçbir fikrim yok çok can sıkıcı bir durum.

Daha önce bu tip bir rahatsızlık geçirmiş olup ta iyileşme sürecini buraya yazabilecek arkadaşlar varsa çok sevinirim çünkü hem hacim hem kilo kaybediyorum ve aynaya bakmaktan tartıya çıkmaktan korkar hale geldim.
 

alimurat

Forum Üyesi
Katılım
8 Şubat 2016
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Ödüller
0
Fit Puan
0
carpel tunnel sendromu bilekte sinir sıkışması konusunda bir başlık açılabilir mi , savaş beyin ve başka arkadaşların yorum ve tavsiyelerine ihtiyacım var şiddetle.. teşekkürler

bu namussuzda uyuşma baş parmağa yakın oluyor, ön kol çalışmak sakıncalı diğer antrenmalarda da performansı biraz etkiliyor
 

Gainer

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Katılım
14 Ocak 2018
Mesajlar
201
Tepkime puanı
65
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Benim bilekte nolduğunu bulamadım ama yararlı güncelliyeyim
 
Üst