Ücretsiz form analizi servisi

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba arkadaşlar , ücretsiz form analizi servisimize hoşgeldiniz.

Deadlift, squat,Bench press , Barbell row vs. İstediğiniz her harakette ki formlarinizi @Ahmet Doğanay, @Kaan Gültürk ile ücretsiz analiz ediyor , sizlere hatalarınızı söyleyerek doğru forma ulaşmanızı sağlıyoruz .

Haraketi yaparken kendinizi videoya çekin ve bu konunun altına videoyu ekleyin , analizinizi yapalım :)

Not : Videoyu hem yandan hemde önden çekerek , 2 versiyonlu olarak göndermeniz en sağlıklısı olacaktır , çünkü örneğin deadliftte mekaniğinizi görmem için yandan bakmam gerekiyor .

Son düzenleme:
Yönetici
SMS Onaylı
Merhabalar deadlift mi emim bile değilim
Merhabalar :)

Yaptığınız haraket Deadlift değil Romanian Deadlifte %80 benziyor .

Deadlift olması için barı yere değdirmeniz gerekiyor ama plaka boyutu küçük oldugu için yere değdirmeniz omurganızı bozabilir , bu yüzden minder ile yükseklik sağlayarak barı mindere degdirip tekrar öyle kaldırın

Hatalariniza gelelim :)

1) Göğüs dışarı çıkarılmamış ;
Harakete başlamadan önce tricepsinizi dışarı doğru çevirerek göğüsünüzü dışarı çıkartın ve tüm haraket esnasında öyle kalmasını sağlayın . Böylelikle formunuzda trapezden kalçanıza kadar omurganız yay gibi düz olacak , sizinkisi biraz kavisli duruyor . Sırtınızı ve karnınızı iyice sıkın kaldırış yaparken.

2) Romanian deadlift yapacaksanız , kalçanızı atabildiginiz kadar geriye atıp öyle aşağı gidin , böylece hamstring(arka bacak) kaslarınız maksimum gerginliğe ulaşacak .

3) Yeri itin , quadlarınız aktif değil .
Sanki yere leg press yapıyormuş gibi hissedin ağırlığı kaldırırken .

4) Bar dizinizi geçmeden kalçanızı ileriye götürmeyin , bar diz kapaginizi geçmeye başladığı an kalçanızla barı kitleyin .

5) iki ayak arası çok mesafe var , sumo görünümlü Conventional yapıyorsunuz yani , iki ayak arası mesafe çok kısa olmalı , barı da hemen ayaklariniza çok yakın olacak şekilde tutun .

Bu anlattiklarimi deneyin , biliyorum hepsini bir anda yapması zor olacak , denedikten sonra yeni formunuzu bekliyorum.

Ek olarak bu haraketi boş zamanlariniz da bol bol uygulayın, kalçanızı geriye goturebildiginiz maksimum nokta da statik beklemeler yapın :

Yorum
Forum Üyesi
Merhabalar :)

Yaptığınız haraket Deadlift değil Romanian Deadlifte %80 benziyor .

Deadlift olması için barı yere değdirmeniz gerekiyor ama plaka boyutu küçük oldugu için yere değdirmeniz omurganızı bozabilir , bu yüzden minder ile yükseklik sağlayarak barı mindere degdirip tekrar öyle kaldırın

Hatalariniza gelelim :)

1) Göğüs dışarı çıkarılmamış ;
Harakete başlamadan önce tricepsinizi dışarı doğru çevirerek göğüsünüzü dışarı çıkartın ve tüm haraket esnasında öyle kalmasını sağlayın . Böylelikle formunuzda trapezden kalçanıza kadar omurganız yay gibi düz olacak , sizinkisi biraz kavisli duruyor . Sırtınızı ve karnınızı iyice sıkın kaldırış yaparken.

2) Romanian deadlift yapacaksanız , kalçanızı atabildiginiz kadar geriye atıp öyle aşağı gidin , böylece hamstring(arka bacak) kaslarınız maksimum gerginliğe ulaşacak .

3) Yeri itin , quadlarınız aktif değil .
Sanki yere leg press yapıyormuş gibi hissedin ağırlığı kaldırırken .

4) Bar dizinizi geçmeden kalçanızı ileriye götürmeyin , bar diz kapaginizi geçmeye başladığı an kalçanızla barı kitleyin .

5) iki ayak arası çok mesafe var , sumo görünümlü Conventional yapıyorsunuz yani , iki ayak arası mesafe çok kısa olmalı , barı da hemen ayaklariniza çok yakın olacak şekilde tutun .

Bu anlattiklarimi deneyin , biliyorum hepsini bir anda yapması zor olacak , denedikten sonra yeni formunuzu bekliyorum.

Ek olarak bu haraketi boş zamanlariniz da bol bol uygulayın, kalçanızı geriye goturebildiginiz maksimum nokta da statik beklemeler yapın :
Çok teşekkür ediyorum. Cidden bu forum Allahın bir lütfu oldu bana. Sorulara cevap bulabilmek ve insanların saygılı olması ilgili olması çok güzel. Teşekkür ediyorum bilgileriniz ve yardımlarınız için.

Yorum
Forum Üyesi

Deadlift, squat,Bench press , Barbell row vs. İstediğiniz her harakette ki formlarinizi @Ahmet Doğanay, @Kaan Gültürk ile ücretsiz analiz ediyor , sizlere hatalarınızı söyleyerek doğru forma ulaşmanızı sağlıyoruz .

Haraketi yaparken kendinizi videoya çekin ve bu konunun altına videoyu ekleyin , analizinizi yapalım :)

Not : Videoyu hem yandan hemde önden çekerek , 2 versiyonlu olarak göndermeniz en sağlıklısı olacaktır , çünkü örneğin deadliftte mekaniğinizi görmem için yandan bakmam gerekiyor .

Olabildiğince düzgün yapmaya çalışıyorum ama deadliftten sonra yaptığım için belim bazen düşmüş kemere rağmen. Onun dışında tavsiyelere açığım

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Olabildiğince düzgün yapmaya çalışıyorum ama deadliftten sonra yaptığım için belim bazen düşmüş kemere rağmen. Onun dışında tavsiyelere açığım
Barbell rowunuzdaki hatanın tek nedeni ; gereksiz ağır kilo ..

Ağır kilo girdiğiniz için trapezinizden , bicepsinizden , belinizden , kalçanızdan güç alıyorsunuz , kilo ağır geldiği için de daha dik duruyorsunuz haliyle ..
Orada 100 kg varsa hedef olan kanat kaslarına giden stres 60-65 kg civarı diyebilirim. Evet kanat kaslarınız bu şekil de gelişir ama bu sporu ömür boyu yapmak istiyorsanız sakatlıklara Allah korusun davetiye çıkarabilirsiniz ..

Tavsiyem ağırlığı düşürün , kontrollü bir şekilde kanat kaslarınızı hissederek , pompalanan tüm kanın kanat kaslarınıza yönelmesine olanak sağlayın .

Bu konumuzu okuyabilirsiniz : Eklemleri koruyarak Kas geliştirmenin yolu : Time Under Tension

Yorum
Forum Üyesi
Gayet güzel brom , cable row izole bir harakettir 12-20 tekrar ister biraz vahşileşmek ister tabiri caiz ise , 7 tekrar yaptın hemen ağırlığı düşür bi 12 tekrar daha at .
Normalde 12 tekrar yapıyorum. Sırtım tamamen dolmuştu çıkaramıyordum. 4x12 den sonra 5 kg ları çekemeyene kadar 3 sefer düşürüp max verimi elde etmek için odaklanıyorum. Teşekkür ederim cevap için

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: