Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Forum Üyesi
merhaba machine chest fly yaparken ön omuzlar çok aktif oluyor hareketi yanlış mı yapıyorum yoksa normal mi 15 tekrara gelene kadar ön omuzlarım resmen alev alıyor göğüsü daha az hissediyorum

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
merhaba machine chest fly yaparken ön omuzlar çok aktif oluyor hareketi yanlış mı yapıyorum yoksa normal mi 15 tekrara gelene kadar ön omuzlarım resmen alev alıyor göğüsü daha az hissediyorum
Ön omuzlara vurması normal ama az vurmalı , alev alması gereken göğüs olmalı . Ağırlığı ön omzunuz ile kaldırıyorsunuz , formunuz yanlış olabilir görmeden yorum yapamam .

Yorum
Forum Üyesi
Arkadaşlar ekteki lat makinasıyla diğer lat makinasına göre daha ağır çekiş yapabiliyorum bunun sebebi nedir ? Bununla 47 kg lara falan çıkabilirken diğerinde 23-24 kg anca çekebiliyorum...

Bende daha ağır çektiğim için diğeriyle çalışıyorum bir problem olurmu ?

Ekli dosyalar

• 642758f9-8d36-4dd8-8fa9-de7697fcbbef.jpg
    642758f9-8d36-4dd8-8fa9-de7697fcbbef.jpg
    169.8 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Arkadaşlar ekteki lat makinasıyla diğer lat makinasına göre daha ağır çekiş yapabiliyorum bunun sebebi nedir ? Bununla 47 kg lara falan çıkabilirken diğerinde 23-24 kg anca çekebiliyorum...

Bende daha ağır çektiğim için diğeriyle çalışıyorum bir problem olurmu ?
Makara farkı var diye düşünüyorum , çift makaralı sistem varsa içerisinde örneğin 50 kg size 25 yansır , diğeri de tek makaralı ise 50 kg direk 50 olarak yansır .

Yorum
Forum Prensesi
Forum Üyesi
merhabalar şuan için evlilik hazırlığı yapıyorum şişman yada kilolu değilim ama toparlamak istiyorum vücudumu ne yapmalıyım u arada evlenecek arkadaşlar varsa küçük bir tavsiye her şey çok pahalanmış mobilyalar falan biz mobilya denizi diye bi yerden aldık gayet de uygun fiyatlıydı göz atmanızı öneririm bu arada beslenme ile ilgili de bilgilendirirseniz sevinirim biraz reklam gibi oldu ama belki bir üyemizin işine yarar ben çok aradım o yüzden söyleyeyim dedim:)

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
merhabalar şuan için evlilik hazırlığı yapıyorum şişman yada kilolu değilim ama toparlamak istiyorum vücudumu ne yapmalıyım u arada evlenecek arkadaşlar varsa küçük bir tavsiye her şey çok pahalanmış mobilyalar falan biz mobilya denizi diye bi yerden aldık gayet de uygun fiyatlıydı göz atmanızı öneririm bu arada beslenme ile ilgili de bilgilendirirseniz sevinirim biraz reklam gibi oldu ama belki bir üyemizin işine yarar ben çok aradım o yüzden söyleyeyim dedim:)
Merhabalar foruma hoşgeldiniz :) , yeni başlayan rehberinde kadınlar için ayırdığımız detaylı bir bölüm mevcut , linki ; Yeni Başlayan Rehberi [Vücut Geliştirme]

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Savaş hocanın belli bir süre deneyiminiz olmadan bulkin yapmayın hakkında videosunu bulamadım. Yollama imkanınız var mı?
Bir de yaklaşık 1 ay sonra yağ yakma döneminden çıkıp hacim kazanma amacına geçiş yapacağım. Ne kadar kalori fazlası almam gerektiğine dair bir fikrim yok. Kas kütlem fazla değil, 'yeni başlayan' diyebiliriz yani kas kütlem için.

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba 4 günlük üst alt vücut programı yapıyorum, bir gün üst vücut güç, diğer gün üst vücut büyüme oluyor, sizce sadece büyüme mi yapmalıyım yoksa böyle mantıklı mı

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba 4 günlük üst alt vücut programı yapıyorum, bir gün üst vücut güç, diğer gün üst vücut büyüme oluyor, sizce sadece büyüme mi yapmalıyım yoksa böyle mantıklı mı
İki hedefiniz olursa ikisine de geç ulaşırsınız , hipertrofi olurken zaten güç de gelişir. Bence senenizi planlayın 3 ay güç 9 ay hipertrofi gibi ...

1 Yorum
C
cklgorkem yorum yaptı
Bench
press

Incline Bench
Press

Weighted
Pullups

Barbell Or
Pendlay row

Overhead
Press

Rope
Facepull

Incline
dumbbell
curl

Decline
Skullcrusher

Peki sence bu program hipertrofi için uygulanabilir mi

Yönetici
SMS Onaylı
Bench
press

Incline Bench
Press

Weighted
Pullups

Barbell Or
Pendlay row

Overhead
Press

Rope
Facepull

Incline
dumbbell
curl

Decline
Skullcrusher

Peki sence bu program hipertrofi için uygulanabilir mi
Hipertrofi için yetersiz , güç için ideal veya başlangıç seviyesi için

2 Yorumlar
C
cklgorkem yorum yaptı
Salonda ki hocamız pek ilgili değil başka bi hipertrofi antrenmanı tavsiyen var mı veya nereden bulabilirim, teşekkürler cevapların için

C
cklgorkem yorum yaptı
Incline
Dumbbell
Press

Cable Flyes

Dumbbell
Row

Close Grip
Pulldown

Seated
Dumbbell