Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Yönetici
SMS Onaylı
Ne zaman antrenman yaptığına bağlı , sabah yapıyorsan en çok dün gece yediğini kullanirsin , akşam yapıyorsan en çok sabah yediğini kullanırsın , antrenman esnasında glikojen depolarındaki glikozları vücut ATP ye çevirir ve kullanır , hasar gören kaslara da besin ve oksijen taşınır . O yüzden benim tavsiyem antrenmandan 2 saat önce yemek yemiş olun , antrenmana başlarken vücutta sindirim sistemi çalışıyor olmasın .

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Omuz çevreniz 20 artarken bel 3-4 artmalı hocam temiz buyuyorsaniz , 1 ayda 0,5 cm orta seviyeyseniz normal , benim de şuan kolum ayda 0.5 cm falan artıyor .

Spor salonunuzdaki hocayı tanımanız lazım , bazıları gerçekten yardımcı oluyor bazıları ise tek amacı para kazanmak .

Yorum
Forum Üyesi
anladım valla geçen ay kolum 33 tü bugün yine 33 çıktı. dediklerini harfiyen uyguluyorum beslenme olsun antreman olsun ama sürekli tek dedigi sana beslenme yetmiyor yetmiyor diyor valla beni koparıyor gibime geliyor ama bakalım.

Yorum
Forum Üyesi
@Yusuf İhsan hocam mrb. programıma squat eklemeyi düşünüyorum. salonda rack var. fakat üstündeki ağırlığı nasıl çıkaracağımı bilmiyorm. bir tarafı çıkarırsam denge olmadığı için diğer tarafa düşmez mi bar yani örneğin benchte bardaki ağırlığı çıkarıp kendi ağırlığımı takacağı. nasıl yapmalıyım ? ? birde barbel row barber curl gibi hareketleri de bu barla mı yapmalıyım ? salon adabını pek billmediğim için soruyorum.

Yorum
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba hocam , creatine ne zaman içtiğinizin önemi yoktur , çünkü zaten vücutta bulunan bir maddedir , dışarıdan alınca hücrelerdeki seviyesi artar , bugün içtiğiniz creatine 10 gün sonra hücre düzeyinde creatine seviyesini arttırır , kahvaltı da veya antrenman öncesi veya antrenman sonrası alabilirsiniz .

Glutamine ise doğal sporcular için tamamen para israfıdır , gün içinde yediğiniz bir sürü beşinde bulunmaktadır , doğal sporcuların protein sentezi belli bir miktar olduğu için dışarıdan fazla glutamine alımı muhtemelen idrarla dışarı atılacaktır . Bu supplementi genellikle ilaçlı sporcular çok sever çünkü onlar da protein sentezi doğal insanlara göre aşırı fazla olduğu için glutamin eksikliği görülür ve o yüzden kullanırlar . Bunu almanızı önermem , öneren hocanız ise muhtemelen amacı para koparmaktır . Kullanacaksanız antrenman öncesi ve sonrası 5 er Gr kullanabilirsiniz .

Kreatin için şu konudaki cevabımı da okuyabilirsiniz
linki ; Kreatin

Antrenman esnasında kullanmanızı önermem , antrenman esnasında vücut kas yıkımına geçtiği için katabolik durumdadır , siz insülin uyandıran en ufak bir şey alırsanız , vücut katabolikken anabolik duruma geçer ama hala idmandasınız ve vücut 2 farklı durum arasında kalacağı için gereksiz yorulur.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: