Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Thread Owner
Yönetici
SMS Onaylı
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Forum Üyesi

Konuma fikir belirtirseniz sevinirim

Yorum
Forum Üyesi
Spor ve Libido hakkında soru sormak istiyorum. 2.5 yıldır yaklaşık haftanın 5 günü spor yapıyorum. Genelde yoğun antremanlar oluyor. 1 saat 30 ile 1 saat 45 Dakika arası değişiyor. Ben 45-46 kilo verdim ve ağır bir şekilde vücut geliştiriyorum ama libidomda hissedilebilir bi azalma hissediyorum. Canım hiç bir şey istemiyor kiloluyken her şeye saldırabilecek beni şu an hiç bir şey etkilemiyor eski kadar. Ara sıra mastürbasyon yapsam da zevk alamıyorum eskisi gibi testesteron vb. değerlere baktırdım hiç bir sorun yok tahlillerde.

Kullandığım supplementler:
Preworkout challanger v7 anteramandan önce içiyorum
zma
arjinin
omega 3 d vitamini c vitamini

1 Yorum
Alper Kurt
Alper Kurt yorum yaptı
Kiloluyken östrojeniniz fazla olabilir bu bağlamda testonuz karşılık olarak artmış olabilir. Kilo verdiğinizde ise östrojen düşmüştür bu yüzden testo da düşüşe geçmiştir. Bu da bir ihtimal. Ancak psikoloji ihtimalini de gözden geçirebilirsiniz. Bu ilk söylediğim şey çok nadirdir. Genelde kilo verince yani ideal yağ oranına düşünce libidosu artması gerekir.

Forum Üyesi
12 saat işe gidiyorum iş yerinde yemek sokturmuyorlar ordaki yemekleri yiyorum nekadar sıkıntı ve antreman nasıl olmalıdır .

1 Yorum
Batuhan Karakaya
Batuhan Karakaya  yorum yaptı
Kalori say orada çok yağlı yiyorsan evde yememeye çalış proteinini tam al oldugu kadar antrenman için diğer konulara göz atabilirsin arama kısmından yeni başlayanlar için

kardeşim o hareketi yanlış yapıyorsun (!)
Forum Üyesi
ne zaman protein ne kadar protein aldığımız önemli mi yoksa yastığa kafamı koyduğumda günde total aldığım protein sayısı yeterli ise sorun yok mudur ? ben 400 pirinç ve tavuğu pişirip 3 öğüne bölüyorum kahvaltı ve 3 öğün olmak üzere 4 öğün bi de ara öğün yiyorum

1 Yorum
M
M͏e͏h͏m͏e͏t͏ yorum yaptı
Makro ve mikro besinlerin miktarı çok daha önemli.Öğün zamanlaması çokta önemli bir etken değil bana soracak olursan.Günlük makrolarını tam olarak alıyorsan bir sıkıntı yok.Senin tercihin tabi fakat bana kalırsa o kadar ara öğüne dahi gerek yok.Kan şekerini sürekli olarak yüksek tutman uzun vadede insülinle alakalı sorunlar yaşamana sebep olabilir.

Forum Üyesi
57-58 kilo civarıyım ve 1.84 boyum var. Yaşım 15 spora başlayalı 3. ayım ve kilo artışım sıfır. Nasıl kilo alabilirim? Beslenme programı nasıl düzenleyebilirim? Son olarak ne kadar program arayışında olsam bile doğru programı yaptığımdan emin olamıyorum. Başladığım salonda ilk başta full body ile başladım 1 ay full body yaptım ve sonra salondan program yazmalarını rica ettim. Kendileri bölgesel bir program yazdılar (1. gün göğüs biceps, 2. gün sırt-kanat triceps, 3. gün omuz bacak, 4. gün göğüs biceps) olarak 4 günlük bir program yazdılar. Ben programı sevdim fakat 1-2 ay araştırma yaptıktan sonra full body programlarının yeni başlayan insanlar için daha faydalı ve daha iyi bir kas gelişimi olduğunu duydum. Bu nedenle bir full body programına geçen hafta tekrardan başladım. Programım şöyle:
Squad ile güne başlıyorum 4 set 20-18-8-8 tekrarlar şeklinde, 2. hareketim ise stiff deadlift buna da 3 set 20-15-15 tekrarları ile devam ediyorum. Sonrasında HAM curl hareketine geçiyorum bunda ise 3 set 6-6-6 tekrarlık şekilde devam ediyorum. 4 . hareketim close grip bench press, bu harekette ise 6-6-6 son sette boş barla veya hafif kilo ile tükenişe kadar veya 20 tekrar şeklinde devam ediyorum. Close grip yapmamın nedeni araştırmama göre close grip şeklinde tutarsam üst göğüs kaslarımın daha çok gelişeceğini görmemdendir. 5. hareketim ise pulldwon fakat ben pulldown yapamadığımdan dolayı lat pulldown'ı tercih ettim, bu harekette ise 4 set 12-15 tekrar şeklinde devam ediyorum. 6. hareketle beraber omuza geçiyorum ve ilk hareketim lateral raise oluyor, bu harekette ise 4 set 12-15 eğer hafif kilo ile girdiysem 20 tekrara kadar çıkmaya çalışıyorum. Genelde ilk 2 seti 2.5 kilolarla 20-25 tekrar, son 2 seti 5 kilolarla 15 tekrar çıkarmaya çalışıyorum. 7. hareket olarak Cable pull/Face pull yapıyorum. 3 set 15 tekrar şeklinde bu hareket bitiyor. 8. hareketim ile biceps'e geçiyorum, 6.5 kilo dumbell ve 10 kiloluk barbell alarak super set yapıyorum. İlk başta 12 tekrar dumbell curl ve dinlenmeden long bar curl'e geçip 12 tekrar yapıyorum. Bu harekette 12-10-8 tekrar şeklinde 3 set yapıyorum. 9. ve son hareketim ise skull crusher 3 set 8-6-6 tekrar yaparak antremanım bitiyor. O güne durumuma göre plank veya ekstradan mekik yapıp günü sonlandırıyorum. Programım bu şekilde, sizce programım nasıl, değiştirmeli miyim? Beslenme olarak kilo almak için hangi programı veya hangi besinleri yemeliyim. 10. sınıf olduğumdan okula göre okulda da yiyebileceğim öğünlere ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim. İyi günler şimdiden teşekkür ederim. Son olarak full body programımı genelde bir gün antreman bir gün dinlenme şeklinde 4 gün yapıyorum. Pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi günleri.

Yorum
kardeşim o hareketi yanlış yapıyorsun (!)
Forum Üyesi
57-58 kilo civarıyım ve 1.84 boyum var. Yaşım 15 spora başlayalı 3. ayım ve kilo artışım sıfır. Nasıl kilo alabilirim? Beslenme programı nasıl düzenleyebilirim? Son olarak ne kadar program arayışında olsam bile doğru programı yaptığımdan emin olamıyorum. Başladığım salonda ilk başta full body ile başladım 1 ay full body yaptım ve sonra salondan program yazmalarını rica ettim. Kendileri bölgesel bir program yazdılar (1. gün göğüs biceps, 2. gün sırt-kanat triceps, 3. gün omuz bacak, 4. gün göğüs biceps) olarak 4 günlük bir program yazdılar. Ben programı sevdim fakat 1-2 ay araştırma yaptıktan sonra full body programlarının yeni başlayan insanlar için daha faydalı ve daha iyi bir kas gelişimi olduğunu duydum. Bu nedenle bir full body programına geçen hafta tekrardan başladım. Programım şöyle:
Squad ile güne başlıyorum 4 set 20-18-8-8 tekrarlar şeklinde, 2. hareketim ise stiff deadlift buna da 3 set 20-15-15 tekrarları ile devam ediyorum. Sonrasında HAM curl hareketine geçiyorum bunda ise 3 set 6-6-6 tekrarlık şekilde devam ediyorum. 4 . hareketim close grip bench press, bu harekette ise 6-6-6 son sette boş barla veya hafif kilo ile tükenişe kadar veya 20 tekrar şeklinde devam ediyorum. Close grip yapmamın nedeni araştırmama göre close grip şeklinde tutarsam üst göğüs kaslarımın daha çok gelişeceğini görmemdendir. 5. hareketim ise pulldwon fakat ben pulldown yapamadığımdan dolayı lat pulldown'ı tercih ettim, bu harekette ise 4 set 12-15 tekrar şeklinde devam ediyorum. 6. hareketle beraber omuza geçiyorum ve ilk hareketim lateral raise oluyor, bu harekette ise 4 set 12-15 eğer hafif kilo ile girdiysem 20 tekrara kadar çıkmaya çalışıyorum. Genelde ilk 2 seti 2.5 kilolarla 20-25 tekrar, son 2 seti 5 kilolarla 15 tekrar çıkarmaya çalışıyorum. 7. hareket olarak Cable pull/Face pull yapıyorum. 3 set 15 tekrar şeklinde bu hareket bitiyor. 8. hareketim ile biceps'e geçiyorum, 6.5 kilo dumbell ve 10 kiloluk barbell alarak super set yapıyorum. İlk başta 12 tekrar dumbell curl ve dinlenmeden long bar curl'e geçip 12 tekrar yapıyorum. Bu harekette 12-10-8 tekrar şeklinde 3 set yapıyorum. 9. ve son hareketim ise skull crusher 3 set 8-6-6 tekrar yaparak antremanım bitiyor. O güne durumuma göre plank veya ekstradan mekik yapıp günü sonlandırıyorum. Programım bu şekilde, sizce programım nasıl, değiştirmeli miyim? Beslenme olarak kilo almak için hangi programı veya hangi besinleri yemeliyim. 10. sınıf olduğumdan okula göre okulda da yiyebileceğim öğünlere ihtiyacım var yardım ederseniz sevinirim. İyi günler şimdiden teşekkür ederim. Son olarak full body programımı genelde bir gün antreman bir gün dinlenme şeklinde 4 gün yapıyorum. Pazartesi, çarşamba, cuma, cumartesi günleri.
TDEE yaz internete kalori hesapla kilo başına 1 gr yağ olabilir 2 gr protein kalanı karb yaparsın program olarak itiş çekiş fln split calis tekrar aralıklı veya piramit şeklinde

Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle iyi günler hepinize. 6 aydır fitness yapıyorum. Son bir ayda programımı biraz değiştirdim. Programım:

Chest-biceps
Back-Triceps
off
Shoulder
Legs
off
Chest-biceps
Back-Triceps
off
Shoulder
off
Chest-biceps
...

Bacağı 2 rotasyonda bir yapıyorum çünkü yeteri kadar recover olamadığımı düşünüyorum. Sizce bu program bana ağır mı gelir? Her kası haftada 2 kere çalıştırıyorum. Haftanın 4-5 günü kilomun 1.2 katı protein alıyorum. Karbonhidrat da yemeye özen gösteriyorum. Şahsen bu programa geçeli daha büyük değişikler gördüm vücudumda. Sizin fikirleriniz nelerdir? 6 aydır yaptığım için ağır gelebilir mi?

Yorum
Öncelikle iyi günler hepinize. 6 aydır fitness yapıyorum. Son bir ayda programımı biraz değiştirdim. Programım:

Chest-biceps
Back-Triceps
off
Shoulder
Legs
off
Chest-biceps
Back-Triceps
off
Shoulder
off
Chest-biceps
...

Bacağı 2 rotasyonda bir yapıyorum çünkü yeteri kadar recover olamadığımı düşünüyorum. Sizce bu program bana ağır mı gelir? Her kası haftada 2 kere çalıştırıyorum. Haftanın 4-5 günü kilomun 1.2 katı protein alıyorum. Karbonhidrat da yemeye özen gösteriyorum. Şahsen bu programa geçeli daha büyük değişikler gördüm vücudumda. Sizin fikirleriniz nelerdir? 6 aydır yaptığım için ağır gelebilir mi?
5-6 ay fullbody yapman daha iyi olurdu programı değiştir push pull legs olarak değiştir daha iyi verim alırsın amacın kas yapmaksa kalorini arttır

2 Yorumlar
L
lahmatsudcr yorum yaptı
2 yıldır yapan bir abim omuzu ayırmamı ve standart chest-triceps yerine chest-biceps yapmamı önerdi. Press yaparken triceps yorulduğu için pressten sonra triceps tam verimli çalışmak zor olurmuş, aynısı biceps için de geçerli. Omuzu ayırmamım sebebi de daha izole bir şekilde omuzlara vurmak istemem. Şuan maingaining yapıyorum, başladığımda zaten kilolu olarak başlamıştım. 85 kilo başladım 81 kiloyum ama tabi ki kas-yağ oranım çok değişti. Uyguladığım program zaman push pull legs benzeri.

Batuhan Karakaya
Batuhan Karakaya  yorum yaptı
bu programı bir haftaya yani 7 güne göre bakarsan sadece göğüs ve bicepsi haftada 2 kere çalışmış oluyorsun haberin olsun bana göre yanlış program abine güveniyorsan kendin bilrisin ilk defa böyle bi program gördüm eğer ekstra bi bölgeni çalışmak istiyorsan push pull legs yapıp bi güne ekstradan omuz yapabilrsin

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: