Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:
Thread Owner
Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Sırt antrenmanina deadlift ile başlasam yanlış yapmış olur muyum. Çok yorucu oluyor çünkü sona kalınca enerji kalmıyor
Bende başta yapıyorum , tavsiyem haftada sırtı iki kere çalışıyorsunuz diye düşünüyorum.

Deadlift olan sırt gününde diğer sırt haraketlerini makine de yapın omurgaya fazla stres binmesin.

Yorum
Forum Üyesi
Arkadaşlar selam...Uzun zamandır çekiş günümde en sevdigim kol hareketi barbell curl yapıyorum biceps için 4 set ,negatifini oldukça yavaş yaparak.Patlayacak gibi oluyor biceps ler antreman bittiginde.

Sizce ara ara biceps hareketini değiştirmeme gerek varmı ? Hammer curl vs gibi ?

Yorum
Thread Owner
Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Arkadaşlar selam...Uzun zamandır çekiş günümde en sevdigim kol hareketi barbell curl yapıyorum biceps için 4 set ,negatifini oldukça yavaş yaparak.Patlayacak gibi oluyor biceps ler antreman bittiginde.

Sizce ara ara biceps hareketini değiştirmeme gerek varmı ? Hammer curl vs gibi ?
Forearm bölgeniz eksik ise hammer curl yapabilirsiniz onun dışında haraket değiştirmeye gerek yok verim almaya devam ediyorsanız .

Yorum
Forum Üyesi
Bacak antrenmanından sonra diz ve diz kapağı ağrısının sebebi nedir? Ozellikle leg extension ve leg press haraketlerinde dizlerim aşırı zorlanıyor. Leg presste dizlerimi kitlememe rağmen dizlerim ağrıyor. Bu ağrı kalıcı mıdır?

Yorum
Thread Owner
Yönetici
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Bacak antrenmanından sonra diz ve diz kapağı ağrısının sebebi nedir? Ozellikle leg extension ve leg press haraketlerinde dizlerim aşırı zorlanıyor. Leg presste dizlerimi kitlememe rağmen dizlerim ağrıyor. Bu ağrı kalıcı mıdır?
Eklemlerinize yük biniyor , ya formunuz kötü ya da ağırlık seçiminiz yanlış.

Yorum
Forum Üyesi
Merhabalar, ben yeni başladım sayılır definasyon yapıp yağ oranımı iyice düşürüp karın kası çıkartmak istiyorum.Şu an 183 boy 78 kilo %15 yağ oranındayım karbonhidrat alımımı nasıl yapmalıyım yardımcı olur musunuz , bir ikinci sorum ise safra kesem yok ameliyat ile alınmıştı seneler önce ve varis ameliyatı geçirdim(toplardamar) bunlar benim bu sporu yapmamı engeller mi? hayırlı ramazanlar.

1 Yorum
Yusuf İhsan
Yusuf İhsan  yorum yaptı
Geçmiş olsun , antrenman yapıp yapmama konusunda spor hekimine danışmanızı tavsiye ederim.

Kilo verme konusunda
Kg başı 2 Gr hayvansal protein
Kg başı 0.5-0.7 Gr sağlıklı yağ (yemeklere katılanlar dahil)

Geri kalan tüm kalori sebze ve kompleks karbonhidratlardan oluşmalı , karbonhidratı haftada 500gr-1kg verecek şekilde ayarlayın , başlangıç için tdee nizi hesaplayıp orda yazan kalorinin -500 altını alabilirsiniz.

• :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh:
  • :rolleyes: