Tüm Sorularınızı Cevaplıyoruz

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Merhaba değerli forum üyelerimiz ,

Her gün aramıza bu spora yeni başlayan bir sürü arkadaşımız katılıyor.

Sordukları sorular birbirlerine hep çok yakın :

Antrenman programı verir misin,nasıl yağ yakabilirim,
nasıl plaj vücuduna ulaşabilirim,
Nasıl kilo alabilirim , şu supplementi nasıl kullanmalıyım vs.

O yüzden spora yeni başlayan veya önceden beri yapan , kafasında bir sürü soru bulunan arkadaşlarımız için bu konuyu açtık .

Sorduğunuz tüm sorulara müsait olduğumuz en kısa vakitte Ben ,@Ahmet Doğanay hocalarımız dönecektir.

Sorularınızı bekliyoruz :)

Bazen bildirim gelmeyebiliyor , o yüzden sorduğunuz sorunun sonuna beni ,@Ahmet Doğanay 'ı hocalarımızı etiketlerseniz sevinirim :)

Son düzenleme:

Yunus Emre

Forum Üyesi
Merhaba yağ yakımı için genelde savaş hocanın beslenme programı öneriliyor ama bana göre programda yer alan protein değeri ulaşılamaz bir durum 3 4 ay kadar önce sıfır karbonhidrat tüketerek 15 kilo vermiştim biraz daha fazla kilom var ne yapmamı önerirsiniz ?

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Merhaba yağ yakımı için genelde savaş hocanın beslenme programı öneriliyor ama bana göre programda yer alan protein değeri ulaşılamaz bir durum 3 4 ay kadar önce sıfır karbonhidrat tüketerek 15 kilo vermiştim biraz daha fazla kilom var ne yapmamı önerirsiniz ?
Sıfır karbonhidratı asla önermiyorum kastan da kaybetmek söz konusu , az da olsa almanız gerekiyor , savaş hocanın programındaki proteine maddi durumunuz yetmiyorsa yettiği kadarını hayvansal yetmediği kadarını bitkisel alın .

Yunus Emre

Forum Üyesi
Sıfır karbonhidratı asla önermiyorum kastan da kaybetmek söz konusu , az da olsa almanız gerekiyor , savaş hocanın programındaki proteine maddi durumunuz yetmiyorsa yettiği kadarını hayvansal yetmediği kadarını bitkisel alın .
15 kiloyu verdiğim dönemde sabah 2 yumurta spordan sonra 150 gr tavuk tüketiyordum.
Karbonhidratı eklersem Sabah 2-3 yumurta spordan sonra 50 75 gr bulgur ve 150 gr tavuk olur bu beslenmede olan değerler yetersiz olabilir ama 15 kiloyu verdiğim dönemde daha az almama ve sıfır karbonhidrat olmasına rağmen görüntümde net bir değişiklik olmuştu.
Açıkcası 1 2 ay daha daha fazlasını kaldıracak bir maddi durumum yok

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
15 kiloyu verdiğim dönemde sabah 2 yumurta spordan sonra 150 gr tavuk tüketiyordum.
Karbonhidratı eklersem Sabah 2-3 yumurta spordan sonra 50 75 gr bulgur ve 150 gr tavuk olur bu beslenmede olan değerler yetersiz olabilir ama 15 kiloyu verdiğim dönemde daha az almama ve sıfır karbonhidrat olmasına rağmen görüntümde net bir değişiklik olmuştu.
Açıkcası 1 2 ay daha daha fazlasını kaldıracak bir maddi durumum yok
Yeşil mercimek ekleyebilirsiniz kaliteli bitkisel protein olarak , tavuk göğsü yerine tavuk ciğer daha ucuz bir seçenek

Yunus Emre

Forum Üyesi
Yeşil mercimek ekleyebilirsiniz kaliteli bitkisel protein olarak , tavuk göğsü yerine tavuk ciğer daha ucuz bir seçenek
Teşekkür ederim proteini alabildiğim kadar yağı 50 gr karbonhidratıda 50 75 gr arası almayı düşünüyorum 1000 küsür kalori oluyor ayrıca 2 3 ay yağ yakımını devam ettirmek istiyorum boy 175 kilom 80 ek olarak bir fotoğraf paylaşıcam sizce yeterli olur mu

Ekli dosyalar

• 20210219_163417.jpg
    20210219_163417.jpg
    766.8 KB · Görüntüleme: 7

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Teşekkür ederim proteini alabildiğim kadar yağı 50 gr karbonhidratıda 50 75 gr arası almayı düşünüyorum 1000 küsür kalori oluyor ayrıca 2 3 ay yağ yakımını devam ettirmek istiyorum boy 175 kilom 80 ek olarak bir fotoğraf paylaşıcam sizce yeterli olur mu
Brokoli ekleyin öğünlere onun dışında yeterli olacaktır diye düşünüyorum

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Antrenman olarak bir öneriniz var mı hocam ? Yoksa spor salonundan verilen programı uygulayacağım

Yunus Emre

Forum Üyesi
Teşekkür ederim Pazartesi günü başlıyorum sonuçları aydan aya paylaşırım sağlıcakla kalın

Ben definisyon dönemindeyim ( güray hocanın bahsettiği gibi kısa dönemli bi definisyona girdim 1 aylık çok düşük karbonhidratla toparlamayı düşünüyorum) ve 2100 kaloriyi 160 gr protein 150 gr karbonhidrat 90 gr yağ şeklinde alıyorum. Yağı düşürdüğüm zaman geriye kalan boşluğu proteinle dolduracak kadar maddi durumum yok karbonhidratı da artırmak istemiyorum. 70 gr a indirip kalan 180 kaloriyi Yeşilliklerden tamamlasam bir problem olur mu?
Aksine iyi olur.Böylelikle beslenmendeki lifli gıda eksiğini tamamlamış olursun.
Zaten tam olarak proteinin tamamı sentezlenmez , kendini şartlamana ve motivasyonunu düşürmene hiç gerek yok.

Natürel olarak çalışıyoruz , 3 eksik 1 fazla mühim olan antrenman ve bunu layıkı ile yapıyorsunuz anlaşılacağı üzere.

Fitness bilimde keyifli zaman geçirmeniz dileğiyle , sağlıcakla kalın.