Tribulus terrestris'in kas oluşumuna etkisi.

erselaltiparmak

Forum Üyesi
Katılım
13 Ağu 2014
Mesajlar
8
Tepki puanı
7
Puanları
3
Kullanım amacı bazı kültürel farklılıklar gösterse de yıllardır Hindistanda*kuvvet*verici*(tonik), cinsel fonksiyonların düzenlenmesi, özellikle kadınlarda yumurtlama, erkeklerde iktidarsızlık *ve her iki cinste de cinsel istek arttırıcı olarak kullanılmaktadır. Yakın zamanda fitness,*zindelik*ve*canlılık*artıcı özellikleri sporcu, atlet ve vücut yapıcıların dikkatlerine sunulmuştur. Demirdikeni ayrıca değişik kültürlerde anti-inflamatuar, anti-artrit, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi için de kullanılmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre; demirdikeni vücudumuzda özellikle karaciğer tarafından belirli hormonları üretmek için kullanılan temel yağ asitlerinin (EFA) emilimini kolaylaştırmaktadır. Demirdikeni,*testesteron*seviyesini LH seviyesini arttırarak yükseltmektedir. Bağımsız çalışmalar demirdikenini testesteron seviyesini yükseltmek, normal seviyesini korumak ve*kas*gelişimini desteklemek için önermektedirler. Testesteron, erkeklerin güçlü fiziklerini, kaslarını ve hatta vücutlarındaki yağ miktarını bile ayarlayan bir hormondur. Erkeklerde er bezinde (haya, testis) üretilen androjen hormonlarının en önemli üyesi olan testesteron kas gelişimini sağlar, vücut kıllanmasını düzenler, spermleri olgunlaştırır ve cinsel gücü arttırır. LH ve FSH hormonları her iki cinste de (kadın ve erkek) hipofiz bezi tarafından üretilirler. Bunlar eşeysel bezlerimizin (kadınlarda yumurtalık, erkeklerde erbezleri) fonksiyonlarını kontrol ederler. Demirdikeni bu iki hormonun dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Demirdikeninin bu faydalı etkilerinden yararlanabilmek için düzenli olarak 30-60 günlük bir kullanım süresi önerilmektedir.

Faydaları ve Kullanım Alanları:*

·*Kas gücünü, vücut dayanıklılığını ve fiziksel performansı arttırcı (özellikle yoğun egzersiz yapan sporcularda),

·*Vücut enerjisinin ve dayanıklılığının arttırılması,

·*Fiziksel, zihinsel, duygusal dinçlik ve kuvvet verici,

·*Erkeklerde testesteronu arttırıcı, dengeleyici ve normal seviyesini koruyucu,

·*Erkek menopozu (andropoz) semptomlarını azaltıcı,

·*Erkeklerde*sperm sayısı, miktarı ve hareketliliğinin arttırılması,

·*Cinsel fonksiyonları düzenleyici,

·*Erkeklerde iktidarsızlık, sertleşme (ereksiyon), kadınlarda yumurtlama problemlerine karşı yardımcı,

·*Her iki cinste de cinsel istek ve libido arttırıcı,

Tamamen doğal ve bitkisel olan bu madde testesteron oranını arttırırken hiç bir yan etki de olmaması büyük bir avantaj olarak karşımıza çıkmaktadır. Herkese iyi çalışmalar.
 
Üst