Touch n go(sektirmeli) deadlift

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Çoğu powerlifter veya güç sporcuları genelde deadliftin her tekrarında tamamen bırakıp harekete yeniden başlıyor. Ama bazı ünlü bodybuilderlar hep touch n go yapıyor ronnie coleman, arnold gibi. Nadir de olsa bazı güç sporcularının da touch n go'yu tercih ettiğini görmüştüm. Ben iki tarafın da vardır bi bildiği diye ikisini de yapıyorum :D Sizce bu sporcuların deadlifti farklı tarzda yapmasının sebebi nedir?

(Touch n go'daki sebebin time under tension olduğunu düşünmüyorum sonuçta yere değdiğinde hiçbir direnç olmuyor üstüne yerden sökme kısmı daha kolay oluyor)

Yönetici
SMS Onaylı
Touch n go deadlifti Bodybuilderların tercih etme sebebi hamstring kalça ve sırtı tükenişe kadar durmadan zorlayıp hipertrofi sağlamak .

Touch n go ile 12 tekrar , durdurup yapılan 12 tekrara göre çok daha kolay kendin deneyip anlayabilirsin zaten , ağırlığı yere carptirip aldığın için etki tepki kuvvetinden faydalanıyorsun ..

Powerlifterların amacı patlayıcı güç olduğu için Touch n go sistemini pek tercih etmezler , etseler de hacim çalışırken ederler 12 tekrarlı sistemlerde vs.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: