Temel Eğitim: Lat Pulldown Makinesi Nasıl Kullanılır?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Web Sitesi
www.fitnessbilim.com
Eyüp Baykara blog yazısı gönderdi

Temel Eğitim: Lat Pulldown Makinesi Nasıl Kullanılır?

Bir çok salonda olmazsa olmazıdır Lat Pulldown Makinesi. Bir çoğumuz bunu kullanırız fakat gerçekten doğru mu kullanıyoruz hiç merak etmeyiz. Evet o merakınızı ve gerçekten doğru mu kullanıyoruz bunun bilgisini test etmek ve öğrenmek için bu yazımın iyi bir başlangıç olacağını umuyorum.
Nedir?

Lat Pull vücudumuzun üst kısmı için bana göre mükemmel bir...
Yazının devamını blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Forum Üyesi
Çok önemli bir detayı eklemeyi unutmuşsunuz, video'da aynı zamanda diyor ki demiri tutarken avcunuzun içi ile değil parmaklarınızla tutup aşağı indirin, eğer avcunuzun içiyle kavrarsanız ön kol ve biceps kasları da devreye giriyor, zaten hareket esnasında çalıştığı için mümkün olduğunca izole etmek lazım diyor.

Yorum
Forum Üyesi
Bu hareketi doğru formda yapanı az gördüm. Vücudu stabil tutup yapan insan çok az. Çekişi yaparken kürek kemiklerinin elevasyonu (yukarı aşağı hareketi) yapılmalı ki latissimus dorsi efektif şekilde çalışsın ve tabi omurganında stabil kalması, core aktivasyonun sağlanması önemli. Teşekkürler paylaşım için :)

Yorum
Site Admini
Çok önemli bir detayı eklemeyi unutmuşsunuz, video'da aynı zamanda diyor ki demiri tutarken avcunuzun içi ile değil parmaklarınızla tutup aşağı indirin, eğer avcunuzun içiyle kavrarsanız ön kol ve biceps kasları da devreye giriyor, zaten hareket esnasında çalıştığı için mümkün olduğunca izole etmek lazım diyor.
Avuc ici veya parmakla tutmanin hic bir onemi yok. Calisan kas latissimus dorsidir. O da humerusun omuz eklemine yakin yerinde biter. Ele kadar inmez.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: