Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Tavuk Pilav?

selcuk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Çoğu body'cinin yaptığı gibi hacim kazanmak amaçlı bulking yapmaya çalısıyorum.Karbonhidrat- protein ve yağ hesaplamamı her gün farklı besinler için yapmak neredeyse olanaksız. Bende hergün tavuk - pilav yemeye basladım. Sürekli kuru beslendiğim için su tüketimine özen gösteriyorum ama Ailemin serzenişi üzerine bu şekilde bazı vitamin veya mineralleri alamayacağım konusunda kafamda soru işaretleri oluştu.Eh sonucta sabahtan aksama kadar pilav yiyorum. :) Tavsiyelerinizi bekliyorum.

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
tavuk pilav ilemi bulking yapıyorsun buda güzel :D hocam sıkmayın okadar kendinizi vitamin alamazsınız düzgün ve sağlıklı beslenin ne diyet ne bulking yapın

tatar

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
pilav tavuk yerine, fasulye tavuk-balık-et, nohut tavuk-balık-et, mercimek tavuk-balık-et, yulaf tavuk-balık-et gibi yapabilirsin yada pilav diyorsan illa yanına bunlardan koyarsın belli ölçüde, yanında salata tarzı şeyler olur biber olur, soğan olur karışım olur, pırasa olur ek olarak bir de yoğurt, çeşitlendirin yemeklerinizi yani

-sting-

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Beyaz pirinci hiçbir şekilde tavsiye etmem. Bulgur veya esmer pirinç tüketiyorsan sıkıntı yok.

selcuk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
tavuk pilav ilemi bulking yapıyorsun buda güzel :D hocam sıkmayın okadar kendinizi vitamin alamazsınız düzgün ve sağlıklı beslenin ne diyet ne bulking yapın

Yanlış anlaşılmak istemiyorum. Sadece kas kütlemi artırmak amaçlı kalori artırımı yapmaya çalısıyorum. Bulking bu manaya gelmiyormu? Savas Cebeci hoca da bulking yapmayın diyor??

Son düzenleme:

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Çoğu body'cinin yaptığı gibi hacim kazanmak amaçlı bulking yapmaya çalısıyorum.Karbonhidrat- protein ve yağ hesaplamamı her gün farklı besinler için yapmak neredeyse olanaksız. Bende hergün tavuk - pilav yemeye basladım. Sürekli kuru beslendiğim için su tüketimine özen gösteriyorum ama Ailemin serzenişi üzerine bu şekilde bazı vitamin veya mineralleri alamayacağım konusunda kafamda soru işaretleri oluştu.Eh sonucta sabahtan aksama kadar pilav yiyorum. :) Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Hergün farklı besinler yeme tabi haftada bir uygundur, hesaplamanın zor olacağını sanmıyorum. Haftada 3-4 meyve fazlaca sebze senin ihtiyaçlarını karşılar.Marketten gidip somon almak zor değil az olduğu sürece. İsterse bu konuda sana yardımcı olabilirim özelden dönersen.Savaş hocanın dediği off sezon yapmayın bulkta. İyi Çalışmalar

oerdem1903

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Hindi ve Kırmızı eti de dahil etmeni öneririm diyetine, ayrıca 3-4 saatte bir küçük küçük porsiyonlar ile daha rahat ayarlarsın kalori miktarını. baklagiller ile birlikte sebze tüketmeni önermiyorum. yani sebze olan öğünde baklagil olmasın. baklagil olana da sebze olmasın. öğünlerde çok yiyip açlık sürelerini uzatmadan . 3 ana öğün 2 ara öğün yerine, 4 ana öğün 2 ara öğün yaparsan çok daha rahat amacına ulaşırsın. Bir sonraki öğüne kadar açıkmış olacak kadar ye fazlasına gerek yok. Vücudun 3-4 saatte bir besinleri sindirmeye alışsın. B komplex vitaminlerini gece ve antreman sonrası almanı öneriyorum .