Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Tavuk göğüsü ve östrojen hormonu

yaso3597

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Arkadaşlar şimdi şöyle bir sorun var yeni çıkan tavuklara hormon basılıyormus östrojen adı verilen buda pek çok etki yapabiliyormus mesela en kötüsü Jinekomasti denilen şimdi ben keskinoğlu , şenpilic , keskinoğlu gibi markalar alıyorum bunların içinde hormonmu var ne kadar güvenebilirim tavuklara ? Tonbalığı maliyetli geliyor onu kullanamam. Hindi eti iyimiş ama oda bütçe sıkıntısı yapar biraz sizce tavuk olayında ne yapmalı ?

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
hindide de aynı olay var millet genelde tavuğu falan protein değerine bakıyorda açıkası ben 40 günde yetişen tavuğun etinin o akadar amino asit içerdiğini düşürmüyorum bu konunun üstatları vardır ama 40 günde büyüyen tavuktan hayırmı gelir. günde 2 defa yumurtlayan tavuk mu olur yahu ?

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Arkadaşlar şimdi şöyle bir sorun var yeni çıkan tavuklara hormon basılıyormus östrojen adı verilen buda pek çok etki yapabiliyormus mesela en kötüsü Jinekomasti denilen şimdi ben keskinoğlu , şenpilic , keskinoğlu gibi markalar alıyorum bunların içinde hormonmu var ne kadar güvenebilirim tavuklara ? Tonbalığı maliyetli geliyor onu kullanamam. Hindi eti iyimiş ama oda bütçe sıkıntısı yapar biraz sizce tavuk olayında ne yapmalı ?
Dostum öyle bir şey yok desem inanacak mısın bana bilmiyorum :) ama gerçekten yoktur, öyle olsa bile tavukta salgılanan hormon sana etki etmez hormonlar DNA ya göre salgılanır. Ankara üniversitesi veterinerlik fakültesi dergisinden broiler sistemine hakkındaki makale ve yazılara bakarsan tatmin olacağını düşünüyorum, sağlıksız diyemeyiz . İyi Çalışmalar.

yaso3597

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Dostum öyle bir şey yok desem inanacak mısın bana bilmiyorum :) ama gerçekten yoktur, öyle olsa bile tavukta salgılanan hormon sana etki etmez hormonlar DNA ya göre salgılanır. Ankara üniversitesi veterinerlik fakültesi dergisinden broiler sistemine hakkındaki makale ve yazılara bakarsan tatmin olacağını düşünüyorum, sağlıksız diyemeyiz . İyi Çalışmalar.
Usta Dna bizim Dna bize etki etmez dedin biraz saçma geldi :) şimdi bu 40 günde yetişen tavuk olayı yalanmı sence hormon basıyorlarmı fikrin nedir ? sağolasın :D

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Usta Dna bizim Dna bize etki etmez dedin biraz saçma geldi :) şimdi bu 40 günde yetişen tavuk olayı yalanmı sence hormon basıyorlarmı fikrin nedir ? sağolasın :D
Dostum bizim okulda Et Teknolojisine giren veteriner bir hocamız var. Ona aynı soruyu sordum besi cinsi tavukların normal gelişim süresi(bizdeki 20 yaşa kadar gibi) 40 gündür dedi,ondan sonra hayvan yağlanmaya başlar ve eti sertleşir dedi. Hormon basma olayı tamamen yalandır lastiğe hava mı basıyorsun :) Tavukların beslenme programı özel hazırlanır ayrıca. Dediğim gibi veterinere sor yada o konuyla ilgili makalelere bak, televizyondan duyduğumu şeyler çoğunlukla doğru değildir çünkü televizyon sadece görmen gereken sınırlı şeyleri gösterir;) Bilime sırt çevirmeyin , Allah'ın ilk emri ikra(oku) dur. Ancak bu kelime incele, araştır,yorum getir gibi anlamlara da sahiptir :) İyi Çalışmalar