Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Tavsiyelerinize ihtiyacım var arkadaşlar

ErceBekturk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba arkadaşlar, daha önce hiç doğru düzgün spor yapmamış ve birçok kez karar almış ama devamını getirememiş birisi olarak bu hafta spor salonuna başlıyorum. Bu sefer gayet kararlıyım ama yardımlarınıza ihtiyacım var. 1.92 boyunda 97 kilo birisi olarak göbek ve bel çevresinde aşırı yağlanmam var nasıl bir başlangıç önerirsiniz??

fitman

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
bence ilk önce beslenmeni düzenle sonrada vücudunu ağırlık çalışmalarına adapte et birden yüklenme :)

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Merhaba arkadaşlar, daha önce hiç doğru düzgün spor yapmamış ve birçok kez karar almış ama devamını getirememiş birisi olarak bu hafta spor salonuna başlıyorum. Bu sefer gayet kararlıyım ama yardımlarınıza ihtiyacım var. 1.92 boyunda 97 kilo birisi olarak göbek ve bel çevresinde aşırı yağlanmam var nasıl bir başlangıç önerirsiniz??
Sevgili dostum iyi bir diyet ve ssısradan bir antrenmanla iyi sonuç alırsın. Ama kötü bir diyetle beraber nasıl antrenman yaparsan yap sonuç sıfır olur. Öncelik beslenme.

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Hocam peki beslenme nasıl olmalı yani protein ağırlıklı bir beslenme uygun olur mu
Beslenme amaca göre değişir ancak ana hatları var tabi ki. Karbonhidrati biraz kesman lazım ancak miktarı önemli tabi ki. Yapılan en büyük hatalardan biridir karbonhidratı epeyce kısmak.