Takviyeye Ne Zaman Başlanmalı ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Başlayalı 1,5 ay kadar oldu. (Beslenmeyi 15 gündür uyguluyorum). Bu süre zarfında ağırlıkları iyi arttırdığımı düşünüyorum. (Bench 7,5 kg - leg press 45kg - press 7,5 vb.) Lâkin artık enerjim yetmiyor daha fazlasını yapamıyorum. Bu ağırlıklar yeterince zorluyor. Acaba kreatin , bcaa vb takviyelerr ne zaman başlamam gerekir ? Kreatinde yükleme yapmalı mı ? Nasıl bir yol izlemeliyim acaba ?

Forum Üyesi
1.5 aylık bebeğe market mamalari tavsiye edermisin ? spor geçmişin yoksa 1 yıl daha kullanmani önermem ama kimse dinlemez ve youtube dan görüp profesyonel sporculara ozenir yinede gider alır kullanır hiç birşey yaramayinca 2 ay sonra sporu bırakır onlar gibi olma paran cebinde kalsın veya midende

Yorum
Forum Üyesi
1.5 aylık bebeğe market mamalari tavsiye edermisin ? spor geçmişin yoksa 1 yıl daha kullanmani önermem ama kimse dinlemez ve youtube dan görüp profesyonel sporculara ozenir yinede gider alır kullanır hiç birşey yaramayinca 2 ay sonra sporu bırakır onlar gibi olma paran cebinde kalsın veya midende
Hakllısınız aslında , yorumunuz için teşekkürler. Peki takviye kullanmadan ağırlığı nasıl arttırabilirim acaba ? Bu ağırlıklardan fazlasını yapamıyorum yapmaya kalkıncada yanlış yapıyorum ağırlıktan dolayı. Bu kadar sürede bu ağırlıklara yükselmem iyi mi acaba ?

Yorum
Forum Üyesi
7,5 bench ve takviye nedir abi kilo x 1,2 bench üstü yapana kadar takviyeye falan ihtiyacın yok git yumura et ye kreatin dışında hiç bir suplement sihiri değnek değil

Yorum
Forum Üyesi
Hakllısınız aslında , yorumunuz için teşekkürler. Peki takviye kullanmadan ağırlığı nasıl arttırabilirim acaba ? Bu ağırlıklardan fazlasını yapamıyorum yapmaya kalkıncada yanlış yapıyorum ağırlıktan dolayı. Bu kadar sürede bu ağırlıklara yükselmem iyi mi acaba ?
beslenmen kötü demek ki her antrenman ağırlıkların artması lazım

günde kaç saat uyuyorsun

kaç gram protein alıyorsun

haftada kaç gün antrenman yapıyorsun

Yorum
Forum Üyesi
Bence 3 aydan sonra suplement kullanılabilir ama önceliklle beslenmeni daha düzenli yapmalısın günlük karbonhidrat ve protein ihtiyacını karşılamalısın yinede 1 sene kullanmam diyorsan 1 ay kuvvet antremanı önerirm

Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle beslenme programının sana yetip yetmediğinden emin ol yiyerek vücuduna gerekli besinleri alabiliyorsan ek gıdaya ihtiyaç duymazsın fakat beslemen kötü veya yetmiyorsa supplement'i gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ben kendimden ornek vermek istiyorum bu konu hakkinda cok bir bilgim yok. 66 kiloyum 1.70 boyundayim yag oranim %15 civari, gunluk 120 gr protein 150 ye yakin karbon ve 90 gr kadar yag aliyorum, benim vucudumun ihtiyacini karsiladigini dusunuyorum ve normal besinlrtden kendimi zorlamadan rahat bir sekilde bu makrolari tutturabiliyorum.

Yorum
Forum Üyesi
bir buçuk ay çok kısa bir süre :) ciddi anlamda kısa bir süre. Burada insanlar yıllarını veriyorlar ve çoğu insan bunu hayatının parçası haline getiriyor :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: