Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Süt

Nacar

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
merhaba beyler akşam yatmadan önce süt içildiğinde growth hormon salgılanmadı gibi bir şey duydum doğru mudur ?
ilginç bişey duymussun ben oyle bişey olacağını sanmıyorum :) bilen bir arkadaş varsa söylesin :confused:

cihat

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Sütte şeker vardır yatmadan 2-3 saat önce alınması daha uygun olabilir aksi taktirde sütteki şekerin gece büyemeye negatif etki ettiğini bende okumuştum.

NOT: mantığı şöyle sanırım gece yatmadan içtiğimiz süt insülin'i yükseltir insülinle, glukagon hormonu( büyüme) ters orantılı olduğu için büyümeyi negatif etkiliyor sanırım

Son düzenleme:

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Sanırım bilgi kirliliği olmuş. Sütteki calsium caseinate vücudun çinko magnezyum emilimini durdurur. Çinko ve magnezyum da vücudun gh salgılamasını arttıran birşeydir. Vücut gece uyku anında gh algılar bu nedenle gece yatmadan önce zma alırız. Eğer zma'ın yanında süt te içerseniz bu emilimi durdurursunuz. Bu nedenle gece yatmadan önce alınan calsium caseinate gh salınımını durdurur yada oldukça azaltır.

Murat1997

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Uyumadan 2-3 saat önce içilebilir o zamana kadar sindirimi gerçekleşmiş olur zaten :D

oerdem1903

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
UHT sütleri içmeyin , "günlük pastorize organik süt" veya "Günlük pastorize süt" Homojenize edilmiş bir sütte verilmiş para, boşa giden bir paradır.. Ayrıca gece süt gibi gaz yapan besinler tüketmeyi önermiyorum. Uyku kaliteniz düşer yada rahatsızlık verebilir.

Son düzenleme: