Suplementlerim ve Kapsüllerim

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba 27 yaşındayım Boy:181 Kilo: 64
5 - 6 ay öncesine kadar 57 kiloydum.
Kilo almak için kendimce bir düzen oturttum Sabah 9 Öğle 3 Akşam 9 olmak üzere (akşam yemeği idman sonrası) mutlaka 3 öğünü tamamlıyorum.Bonus olarak da idman öncesi kreatin idman sonrası 1 servis gainer gömüp yatıyorum. (Metabolizmam hızlı olduğu için akşam yemeği çok dert olmuyor kilo aldırmada faydası büyük)

Beslenmem: İşim dolayısı ile pek vakit bulamıyorum özetleyecek olursak
Kahvaltı: Yarım veya çeyrek ekmeğe yumurta salatalık kaşar salam janbon domates ezme v.s v.s klasik sandiviç.
Öğle: Mutlaka karbonhidrat pilav veya makarna ve protein köfte ve tavuk yiyorum genelde.
Akşam ise aynı şekilde karbonhidrat olarak pilav makarna şehriye v.s ve protein olarak çoğunlukla tavuk ve mutlaka zeytinyağlı boollca salata.

Spor geçmişim: 2 Sene önce 9 ay.Bu sürede sadece full body çalıştırmıştı hocam toplam 2 kere programım değişti ikisi de full body idi.Bu süre zarfında 49 kilodan 56 kiloya çıkmıştım.Sonra taşındım ve bulunduğum bölgede salon yok diye bırakmıştım.
Günümüze gelecek olursa 6 ay full body çalıştım ve şuan 2 aydır da bölgesel çalışıyorum.Ramazan sebebiyle ara verdim ama ramazandan sonra 2 3 hafta hamlığı atıp midemi alıştırdıktan sonra elimde olan ürünleri kullanmaya başlayacağım.

Şuan elimde olanlar: Gainer + Creatin + EnginarDevedikeni + Balıkyağı + Vitamin + Glukozamin bulunmakta.
Gainer ve Creatin hacim ve güç için aldım.
Pharmadon ve Balıkyağı yeteri kadar vitamin ve omega almadığım için kullanıyorum.Balık meyve v.s çok tüketmiyorum şu sıra.
Glukozamin ise kalçada ufak bir kireçlenme var.Bunun ilerlememesi ve eklemlerime destek olması için aldım.
DevedikeniEnginar kapsülü isr malum karaciğere destek olması adına aldım.
Merak ettiğim bunları kullanımım nasıl olmalı hepsini birden kullanırsam böbrekleri ve karaciğeri yorarmışım gibi geliyor.Kullanım sıralamam ne olmalı bana önerileriniz nedir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Kullandıklarım;

1063

1064

1067

1068

1069

1070

Son olarak bunlara ek tribulus da ilave edebilirim.

Ekli dosyalar

• 1559208460410.png
    1559208460410.png
    404.8 KB · Görüntüleme: 0
  • 1559208468693.png
    1559208468693.png
    404.8 KB · Görüntüleme: 0
Son düzenleme:
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
Merhabalar,

Amaciniz kilo almak ise (ki 1.81 cm boya 64 cok az, en az 80-85 leri gormelisiniz) yemek yemek zorundasiniz. Zamanim yok gibi bahaneler olmamali, hedefinize ulasmak icin yemek mecburiyetindesiniz.

Kahvaltida sandvich yemenizi pek onermiyorum, onun yerine haslanmis yumurta, yulaf tuketebilirsiniz, yanina lor peyniri ekleyebilirsiniz. Ekmekten ve sekerden mumkun oldukca uzan durun.

Oglen ve aksam yemeklerinde protein kaynagi olarak kofte gibi islenmis urunlerden ziyade tavuk, kirmizi et, balik tuketmenizi oneririm. Kofteyi kendi aldiginiz etten kiyma yapip hazirliyorsaniz/hazirlatiyorsaniz o zaman tuketmeyi dusunebilirsiniz. Yesil salata mutlaka tuketin, ayrica karbonhidrat kaynagi olarakta makarna ve pirinc glisemik endeksi yuksek oldugu icin eger dokunmuyorsa haslanmis bulgur, kara bugday oneririm.

Besin takviyeleri konusunda ise gainer benim karsi oldugum bir urun. Seneler once kilo almak icin kullanmistim, icerigindeki yogun seker sayesinde kilo aldirdigi icin o kilolar size gobekte ve yan bolgelerde yag olarak geri donecektir,. gelecek sene forumda "inatci gobek yaglari" " bir turlu yan taraf erimiyor" diye konular acacaginiz olasidir. Balik yagi, glukosamin, multivitamin, milk thistle (enginer-deve dikeni) tuketmek sizin kendinize kalmis bir konu. Creatin bobregi cok yordugu ve su tuttugu icin ben kullanmiyorum. Karacigerde bir sorun mu var gecmisten gelen, o yuzden mi kullanma ihtiyaci hissediyorsunuz karaciger korucuyu? Genelde kure giren sporcular oral steroidlerin etkilerini azaltmak icin Nac600, Milk Thistle gibi urunleri destek olarak kullanirlar. Normal bir sporcu icin eger karaciger sorunu yoksa pek tavsiye etmem.

Yorum
Forum Üyesi
Karaciğer'de sorun yok sadece creatine kullandığım için tedbir amaçla aldım enginar+devedikenini.
Genelde öğünlerimin çoğu fırında oluyor.Öğle vakti köfte tavuk v.s yiyebiliyorum fakat kahvaltıda haşlanmış yumurta salatalık kaşar zeytin vs bi sandiviç akşamları ise yine sadece fırında pişmiş etleri tüketiyorum.Karbonhidrat konusuna gelirsekte bulgur makarna pilav değiştirerek yiyorum.
En büyük merakım
1. Protein tozu mu? Gainer mi kullanmalıyım 3 öğünüme ilave olarak?
2. Bu saydığım ürünleri kullanırsam böbreğe karaciğere zaiyatı olur mu ve bu ürünleri nasıl kullanabilirim?
Merak ettiğim hususlar bunlar aslında.

Yorum
Anti-Personnel Landmine
SMS Onaylı
Onursal Üye
1 - Gainer yukarida yazdigim gibi onermiyorum. Gun icinde yeterli protein ihtiyacinizi dogal yollarla karsilayamiyorsaniz Protein Tozu kullanabilirsiniz.
2 - Sadece kreatin bobrekleri yorabilir, digerlerinin karacigeri cok zorlamiyacagini dusunuyorum. Kreatin kullanirken gun icinde normalden daha fazla su tuketmelisiniz. Ben Omega, Multivitamin, Karaciger koruyucu gibi urunleri sabah kahvaltisi oglen yemegi arasinda tek seferde iciyorum.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: