Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Suplement önerisi

ufukbdm0

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Arkadaşlar suplement olarak protein alıyorum,proteinin yaninda başka ne kullanmamı önerirsiniz?

ozgurcoplu

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba,

Fiber'ın vucut gelistirme deki onemi nedir? Disaridan suplement olarak alinmasi faydali olur mu ? gerek var midir?

HiMi

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Supplement olarak multivitaminler ve mineraller almani tavsiye ederim.

EserBey

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Supplamwent yerine hayvsal kaynaklı protein al

Ryden

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Eğer hipertrofi istiyorsak öncelikle kreatin gerçekten önemli ve spora yeni başlandığında dahi kullanılabilir bir supplement olduğunu düşünüyorum. Bu arada yükleme yapılması sadece para israfı çünkü ne zaman 20 gr alsam, testislerimde ağrı oluyordu yani vücut kullanmadığını idrarla atıyor. Günde 5/7 gr arası antrenman sonrası yeterli. Kreatin kullanımının ağırlık artışını ve kütle artışını 20% arttırdığı kanısındayım. Açıkçası whey belli bir kas kütlesi olmadan kullanılmasa da olur. 3 aylık bir spor serüveni sonunda 1 scoop whey ve 5gr kreatin alınmalı. Diğer supplementlerin açıkçası bcaa haricinde pazarlama amaçlı olduğu kanısındayım. Amaç define olmaksa Bcaa kreatin ve whey kullanılabilir. Fakat hipertrofi sürecinde bcaa kullanılmasını tavsiye etmem. Ben magnezyum ve çinkoyu yılın 365 günü kullanıyorum. Testesteron artışı ve uyku kalitesinde önemli rol oynuyorlar. D vitaminini sadece kışın kullanırım zaten yazın güneşten yeteri kadar alıyoruz. Omega 3 ün ekstra alınmasının önemsiz olduğunu düşünüyorum. Zeytinyağı kullanımı büyük bir miktarını karşılayacaktır. Bol şans!