Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Super Set,Compound Set,Tri-Set,Giant Set,Drop Set Nedir?

burakkho

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Super Set:Zıt kas grupları için(Göğüs-Sırt,Biceps-Triceps) dinlenmeden art arda iki hareket yapılmasıdır.
Örnek;Bench Press ve Lat Pulldown.

Compound Set:Aynı kas grubu için dinlenmeden art arda iki hareket yapılmasıdır.
Örnek:Dumbbell Shoulder Press ve Dumbbell Lateral Raises.

Tri-set: Aynı kas grubu için dinlenmeden art arda üç hareket yapılmasıdır.
Örnek:Scott Curl,Barbell Curl ve Dumbell Hammer Curl.

Giant Set:Aynı kas grubu için dinlenmeden art arda 4-6 hareket yapılmasıdır.
Örnek.Squat,Deadlift,Leg Press, Lunge. vs..

Drop Set:Aynı egzersize ait setlerin hiç dinlenmeden arka arkaya yapılması her yapılan setten sonra ağırlık azaltılmasıdır.
Örnek: Bench Press'te maksimum kg ile yapabildiğiniz kadar tekrar yapın sonra ağırlığı düşürüp tekrar yapabildiğiniz kadar tekrar yapın.

Son düzenleme:

Rzaislam

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Drop set programını bir bölgede kaç harekete uygulama yapabiliriz? Bu konuyla ilgili Bilgili arkadaşlar yazarsa sevinirim. Bir sorum daha olucak ben 7 aydır vücut geliştirme yapıyorum spor öncesi amino asid sonrası proteyin tozu kulanıyorum fazla zamanım olmadığı için haftada üç gün salona gidiyorum yani haftada bir bölge çalıştırıyorum bu yüzden her hafta drop set yapmam doğru olurmu? Teşekkürler Herkese Bol Şans ;)

Mert12

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
drop seti istedigin bölgede istedigin harekette yapabilirsin istersen arka arkaya bütün hareketleri drop set yapabilirsin

kaadiiirrr

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Drop seti 2-3 haftada 1 kez soz konusu bolge icin herhangi bir hareketin sonunda (tavsiyem 2. Temel harekette) uygularsan eger rutine baglamis program icinde boylesine farkli ve direncli bir hareketle karsilastigi icin sok etkisi yaratacak kasta pump etkisini hissettigin icin patlayacak ve drop setin etkisini daha fazla goruceksin. Ayni gun icinde ayni bolgede cok fazla drop setli calismamalisin. Fazla drenc durumda kas kaybi yasayabilirsin.