Sukraloz İçermeyen Protein Tozları

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Onursal Üye
Herkese Merhaba. Sukraloz içermeyen protein tozu arayışı içerisindeyim. Araştırmalarıma göre sukralozun güvenliği kanıtlanmamış bir tatlandırıcıdır. Bulunma hikayesi de çok saçma geliyor adama test it demişler adam taste it anlamış(saçmalık). Beslenmemde eksik yok doğal yollardan. Tatlandırıcı içermeyen yada tatlandırıcı olarak isomalt, sorbitol, polidekstroz, maltitol, inülin, eritritol, steviol glikozitler(stevia yaprak ekstresi) içeren ürünler daha iyi olur.

Örnek olarak aspartamdan bahsedersem ilk başlarda fazla araştırma yapılmamıştı sonradan anlaşıldı zararları. Kimyasal silah geliştirmede kullanılmış bir üründür :)

Arnold'un zamanındaki protein tozlarında ne vardı acaba? İçerikleri merak ediyorum.

Benim komplo teorime göre sukraloz hakkında çok sayıda olumsuz bilgi zaman içerisinde çıkacak piyasaya ama iş işten geçmiş, onlarca yüzlerce kutu takviye ürün almış olacağız(tahmin):)

Her türlü bilgiye ve bilimsel makaleye açığım, mutlaka gönderiniz.

Forum Üyesi
Şeker ve tatlandırıcı arasında kalori farkından başka fayda yoktur. Her birinin hem kendine özgü, hem de ortak zararları vardır. Ben hayatımdan her türlü rafine gıdayı çıkarmaya çalışıyorum. En kolayı şeker oldu inanın bana.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: