su orucu hakkında görüşleriniz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
eskiden araştırmıştım bugün yine bir forumda karşıma çıktı yapan kişi vücut anaizlerini palaşmış. baktığımda ilk 1 2 gün 100gr sonraki günler 400 500 gr yağ yakmaya başlamış vücudu. kas oranı yoktu fakat hesapladıgımda sadece ufak bir (200 300 grlık açık vardı.) bu kas mı oda belli değil. sizin bu konu hakkındaki görüşlerinizi nelerdir ? yağ yakımı cidden günde 500 gr seviyelerine çıkıyor mu ? kas kaybı yaşanıyor mu?

not: ilmeyenler için su orucu yeek yasak sadece su ve türevleri olan oruç çeşididir. yemeyince ölmiyormuşuz :D merak etmeyin. 40 yapan bile var yt de

Forum Üyesi
Çok saçma, ne hormon kalır, ne metobolizma, ne bağışıklılık sistemi, ne kas kalır, ne moral. Saçma sapan bir şeymiş, yemek yerine buz küpümü kaşıklayacaz?
Tamamen sedanter kadınların takip ettiği kilo verdirme sayfalarındaki diyet tarzları gibi, temiz temiz definisyon yapmak varken neden bu çabalara girer ki insan?

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
eskiden araştırmıştım bugün yine bir forumda karşıma çıktı yapan kişi vücut anaizlerini palaşmış. baktığımda ilk 1 2 gün 100gr sonraki günler 400 500 gr yağ yakmaya başlamış vücudu. kas oranı yoktu fakat hesapladıgımda sadece ufak bir (200 300 grlık açık vardı.) bu kas mı oda belli değil. sizin bu konu hakkındaki görüşlerinizi nelerdir ? yağ yakımı cidden günde 500 gr seviyelerine çıkıyor mu ? kas kaybı yaşanıyor mu?

not: ilmeyenler için su orucu yeek yasak sadece su ve türevleri olan oruç çeşididir. yemeyince ölmiyormuşuz :D merak etmeyin. 40 yapan bile var yt de
Merhaba,

Vücutta depolanan yağın yakılması sonucu ne kadar enerji çıkacağını bulamadım ancak bir gr yağ 9.3 kaloriye eşitse; 500 gram yaklaşık 4600-4700 kalori yapar bu kadar enerji farkının oluşturulabileceğini sanmıyorum; bununla birlikte vücuttaki asıl enerji harcamamız metabolizmadır. Yemek yememekle metabolizmamız zaten oldukça yavaşlayacaktır (yemek yememenin zayıflamanın tek yolu olduğunu düşünenlere de duyurulur.)
Güzel lifli beslen, suyunu iç egzersizini düzenli yap gerisi hallolur :)

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: