stronglift 5x5 ile kas kütlesi elde edebilen var mı ?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!

WCX

Forum Üyesi
Geçen hafta bu programı uygulamaya başladım fakat sanırım program kas büyütmeye değil kuvvet artırmaya yönelik, zira hiçbişey hissedemiyorum çalışırken. Balon olduğunu düşünmeye başladım ciddi ciddi, split programları da protein sentezi çok düşük oluyor diye uygulamayı bıraktım ne yapacağım ben hangi programı uygulayacağım kaldım ortada böyle...

Forum Üyesi
5x5’in olayı zaten başta kolay olması. Her antrenmanda 2.5 kg arttırarak ilerlediğinde 1-2 ay sonra antrenman esnasında bazen tek bir tekrar bile adamın canına okuyacak hale getiriyor. Altı üstü Squat Bench Press ve Barfiks yani 3 hareket yaptığı bir antrenmandan sonra yere yatıp “yeter lan kolum kalkmıyor” diye isyan eden tanıyorum. :D

Yorum

WCX

Forum Üyesi
5x5’in olayı zaten başta kolay olması. Her antrenmanda 2.5 kg arttırarak ilerlediğinde 1-2 ay sonra antrenman esnasında bazen tek bir tekrar bile adamın canına okuyacak hale getiriyor. Altı üstü Squat Bench Press ve Barfiks yani 3 hareket yaptığı bir antrenmandan sonra yere yatıp “yeter lan kolum kalkmıyor” diye isyan eden tanıyorum. :D

Bench press te göğsümü hissedemiyorum ama

Yorum
Forum Üyesi
Bench press te göğsümü hissedemiyorum ama

Ya formun doğru değil ya da fazla Düşük kiloyla başlamışsın.

Ben 5x5 yaptığım dönem Bench’ten kalkarken göğsümün tam ortasına yumruk yemiş gibi olurdum.

Ayrıca Barış Okan Belkovacıklı’nın doğru bir tespiti var. Her alanda yetenekli olamayız. Bu yüzden belki de en iyi bildiğimiz Şeyi yapmalıyız. Ben bacak ve göğüs çalışmada ne kadar iyiysem, sırt konusunda da o kadar sıkıntılıyım. Bu yüzden mesela bacak ve göğüs için neredeyse tüm hareketleri hissederek çalışabilsem de sırt için 2-3 hareketten fazlasını beceremiyorum. Olmuyor yani.

Yorum

WCX

Forum Üyesi

Ben 5x5 yaptığım dönem Bench’ten kalkarken göğsümün tam ortasına yumruk yemiş gibi olurdum.

Ayrıca Barış Okan Belkovacıklı’nın doğru bir tespiti var. Her alanda yetenekli olamayız. Bu yüzden belki de en iyi bildiğimiz Şeyi yapmalıyız. Ben bacak ve göğüs çalışmada ne kadar iyiysem, sırt konusunda da o kadar sıkıntılıyım. Bu yüzden mesela bacak ve göğüs için neredeyse tüm hareketleri hissederek çalışabilsem de sırt için 2-3 hareketten fazlasını beceremiyorum. Olmuyor yani.

Savaş hoca bi video çekmişti bench press en iyi göğüs hareketi midir diye orada anlatıyordu bench press in niçin iyi olmadığını, gerçekten de öyle dumbell flat bench de çok daha iyi esnetebiliyorum ama bench press bence güç hareketi.

Full body yapıp da aynı 5x5 de yaptığımız şekilde progressive overload yapsak daha efektif olmaz mı ?

Yorum
Web Sitesi
www.fitnessbilim.com
Aksine 5x5te örneğin 60 kg bench yapabiliyorsan 50 kg ile başlayıp haftadan haftaya arttırırsın. En ağırı ile başlarsan çok erken platoya girersin.

İlk sette en ağır kilo ile başlanmayacağını düşünerek yazmıştım :)

Yorum

WCX

Forum Üyesi

Arch yapıyor musunuz hocam bench pres yaparken

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek: