Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Sporda Su Tüketiminin Önemi ve Faydaları

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
47
Nurettin Olgun blog yazısı gönderdi

Sporda Su Tüketiminin Önemi ve Faydaları

Hidrasyon, organizma için gerekli su ve elektrolit düzeyinin sürekli olarak performansı destekleyecek şekilde belirli düzeyde tutulmasıdır.

Su ve elektrolitler, yoğun egzersizler sırasında terleme ile kaybolmaktadır.

Su, insan yaşamı için oksijenden sonra gelen en önemli öğedir. İnsan yemek yemeden haftalarca yaşayabilir, fakat susuz ancak birkaç gün yaşayabilir.

Sporcular ve egzersiz...
Yazının devamını blog sayfamızdan okuyabilirsiniz.

FitnessMerdo

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Faydalı su güzel bir yazı ama çok içilirse midenizi bozar

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
47
Su ihtiyacını karşılayacağımız zaman.Bunu yudum,yudum içerek yapmamız daha doğru olacaktır.Buna ek olarak, ayakta su içmek doğru değildir.

Uzmanlar ayakta içilen suyun direkt olarak,böbreklere indiğini savunuyorlar.Oturarak içildiğinde ise mideye inip , mide asidini dengede tutuğunu söyler ve oturarak su içilmesini tavsiye ederler.

İlgili kısmı tırnak içine yapıştırıyorum.Ki bir sonraki sorulara cevap olsun.

''insanların ayakta su içmeleri sonucunda suyu içerler ve hiçbir yere etkisi olmadan direk onikiparmak bağırsağına geçer. Su insanlar için önemlidir. Bu sıvıyı ayakta içtiklerinde vücuttaki su midede birikmez ve vücuda hiçbir faydası olmaz. Eğer insanlar sıvıyı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra onikiparmak bağırsağına geçer. Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera dahil, bir çok insan hastalıklarından korunmuş olur. İnsanlar rastgele yerde sıvıları alıp ayakta içerseler bazı hastalıklara ve tehlikeye daha fazla maruz kalırlar'' Alıntı yazılarından derlenmiş bir özettir.

Düşünceniz'den dolayı ayrıca teşekkür ederim." Su hayattır , hayat güzel :) "

İyi çalışmalar dilerim , kolay gelsin. ;)

Son düzenleme:

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Faydalı su güzel bir yazı ama çok içilirse midenizi bozar
yahu benim dayıoğlu bir oturdumu 14 tane bira içiyor kardeşim hiçbişey olmuyor, çok su içene neden midesi bozulsun. Su zehirlenmesi olmadığı sürece ben ne su içenler görüyorum, kendim 5 litreye yakın içiyorum rahat günde bu arada. Kişiden kişiye değişir bence.

emreyesildagy09

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
0
Su ihtiyacını karşılayacağımız zaman.Bunu yudum,yudum içerek yapmamız daha doğru olacaktır.Buna ek olarak, ayakta su içmek doğru değildir.

Uzmanlar ayakta içilen suyun direkt olarak,böbreklere indiğini savunuyorlar.Oturarak içildiğinde ise mideye inip , mide asidini dengede tutuğunu söyler ve oturarak su içilmesini tavsiye ederler.

İlgili kısmı tırnak içine yapıştırıyorum.Ki bir sonraki sorulara cevap olsun.

''insanların ayakta su içmeleri sonucunda suyu içerler ve hiçbir yere etkisi olmadan direk onikiparmak bağırsağına geçer. Su insanlar için önemlidir. Bu sıvıyı ayakta içtiklerinde vücuttaki su midede birikmez ve vücuda hiçbir faydası olmaz. Eğer insanlar sıvıyı oturarak içerse bunlar önce midede birikir, asitle karışarak mikropları ölür ve sonra onikiparmak bağırsağına geçer. Bu durumda oturarak su içme usulüne uymakla insan kolera dahil, bir çok insan hastalıklarından korunmuş olur. İnsanlar rastgele yerde sıvıları alıp ayakta içerseler bazı hastalıklara ve tehlikeye daha fazla maruz kalırlar'' Alıntı yazılarından derlenmiş bir özettir.

Düşünceniz'den dolayı ayrıca teşekkür ederim." Su hayattır , hayat güzel :) "

İyi çalışmalar dilerim , kolay gelsin. ;)
hoca m bu zamana kadar bnim böbrekler gitmiş ozaman :D her zaman ayakta içerim içersemde 3 bardak arka arkaya

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
47
yahu benim dayıoğlu bir oturdumu 14 tane bira içiyor kardeşim hiçbişey olmuyor, çok su içene neden midesi bozulsun. Su zehirlenmesi olmadığı sürece ben ne su içenler görüyorum, kendim 5 litreye yakın içiyorum rahat günde bu arada. Kişiden kişiye değişir bence.
Dayı oğlu çok bira içmesin , ona 1 cm incelmek için ne eziyetler çektiğimizi anlat bir ara :)

hoca m bu zamana kadar bnim böbrekler gitmiş ozaman :D her zaman ayakta içerim içersemde 3 bardak arka arkaya
Vücûda faydası olmaz suyun , ayakta su içerseniz.Mide asiti ile ilgili , yazdığım yazıyı tekrar okuyun.

Böbreklerine bişey olmaz.Her harükarda bütün organların suyu kullanıyor.