Spora yeni başladım antrenman programı yardım eder misiniz?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Kilo (kg)
72
Spor Geçmişi
1.5 ay
Boy (cm)
181
Ben yeni başladım 1-1.5 ay oldu da yardımcı olabilecek var mı antrenman programı hakkında. Pek bir bilgim yok hareketleri neye göre yaparım, nasıl verim alırım. İnstagramdan veya forum üzerinden mesaj ile yardım edebilecek varsa şimdiden teşekkürler.

Forum Üyesi
Yeni başlayanlar için genelde full body antreman programları önerilir internetten rahatlıkla bulabilirsin hatta hareketleri nasıl yapacağını da. Ama bence ince beslenmeyi düzene oturmalısın beslenme temiz ve sağlam olunca hangi hareketi yaparsan yap gelisiyorsun

Yorum
Forum Üyesi
Yeni başlayanlar için genelde full body antreman programları önerilir internetten rahatlıkla bulabilirsin hatta hareketleri nasıl yapacağını da. Ama bence ince beslenmeyi düzene oturmalısın beslenme temiz ve sağlam olunca hangi hareketi yaparsan yap gelisiyorsun
1 ay full-body yaptım, şimdi 4 güne böldüler. Ben pek anlamıyorum da forumdaki bilgisi olan kişilerden destek istiyorum. Malum spor salonlarında herkese aynı program veriliyor. Beslenmeyi ayarladım sayılır, sıkıntı yok gibi.

Yorum
Forum Üyesi
1 ay full-body yaptım, şimdi 4 güne böldüler. Ben pek anlamıyorum da forumdaki bilgisi olan kişilerden destek istiyorum. Malum spor salonlarında herkese aynı program veriliyor. Beslenmeyi ayarladım sayılır, sıkıntı yok gibi.
O zaman bence çift bölge çalışmaya başla hareketleri ogrenmissindir yani birgün örneğin omuz kol diğer gün göğüs sırt sonraki gün bacak karin gibi önemli olan hareketi aşağı indirirken yani negatifini yaparken hızlı yapmamak yavaş ve kasi hissederek yapmak kasarken ise biraz hızlı kaldırmak makrolarını da ayarlamışsındır umarim

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ben yeni başladım 1-1.5 ay oldu da yardımcı olabilecek var mı antrenman programı hakkında. Pek bir bilgim yok hareketleri neye göre yaparım, nasıl verim alırım. İnstagramdan veya forum üzerinden mesaj ile yardım edebilecek varsa şimdiden teşekkürler.
Bölgesel çalışma full body e devam et yeni başlayanlarin kaslari hassas olur full body e devam et 1 yıl sonra bolgesele geçersin.10tekrardan aşağıda inme kardeşim.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
1 ay fullbody olmaz en az 6-8 ay devam edebilirsin çok zalim fb programlar var :) anlamıyorum bu insanlara neden 3-4 hafta fb yaptırıp bölgesele geçerler..

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
İyi dinlen kaliteli beslen kreatini eksik etme en az 6-8 ay fullbody yap tabi çeşitlendir. Fb çalışırken vucutunu gözlemle. Bölgesele geçince kolaylık olur

Yorum
Forum Üyesi
Örnek olarak Full Body programı

Pazartesi

Squat 3 10
Barbell Bench Press 3 10
Leg Curl 3 10
T-Bar Row with Handle 3 10
Military press 3 10
Ez Bar Biceps Curl 3 10
Triceps Push Down 3 10
Standing Calf Raise 3 15