Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Spor'a Başlamalımıyım ? Durum Kötü Yardım Lütfen

itachiuchiha

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
22
Kilo (kg)
60
Boy (cm)
1.83
Merhabalar iyi günler iyi akşamlar dilerim abilerim. Sizlere danışmak istiyorum aşırı derecede kendimden nefret ediyor ve üzülüyorum.3 sene öncesine kadar geçirdiğim böbrek de oluşan sorunumdan dolayı 8-9 Kilo kaybettim ve o zamanlarda zaten 58-56 kiloydum ve boyumda aynı şekilde 1.78-1.79'idi kaburgalarımı tek tek sayabilecek duruma düşmüştüm ve Çok şükür bir şekilde atlattım evde egzersizlerle ve ilaçlarla bir şekilde iştahımı açıp kendimi aniden toplamayı başardım 60'a kadar dayandım ama hala zayıfım, bu sene doktora danıştığımızda ise doğal olarak supplement ve protein tozundan kesinlikle uzak durmamı istedi yoksa aniden çökebilirmişim tekrardan doğal yollardan ise istediğin kadar ye iç öyle al dedi ve o şekil devam ediyordum, ve artık Birine danışmak istiyorum evde 7 aydır devam ediyorum ama fazla bir gelişmem yok doğal olarak. Sadece tanıdıklarımın dediklerine göre omzumda gelişme var ki yetersiz görmekteyim spor salonuna falan gitmeyi düşünüyordum ama o ortamdan biraz korkuyor ve çekiniyorum kilomdan dolayı özgüven eksikliğim var sizce bekleyip kilo mu alıp gitmeliyim yoksa şimdiden gitsem fayda görürmüyüm ? şimdiden teşekkür ederim

ThousandYears

Forum Üyesi
Ödüller
9
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
1,526
Motivasyon ; Bu spora geçen sene başladım benim de 1 yıl 3 ay kadar bir süre oldu . Başlamadan önce günde 12-13 saat lol oynayan bir bilgisayar bağımlısıydım . Sabah kahvaltısında tost ruffles ketçap mayonez kola , öğlen dışardan pizza vb. Akşam hamburger , lahmacun vb. Ve durmadan LoL oynarken abur cubur yerdim . Annem babam iş gereği evde olmazlardi , yıllarım böyle geçti , 4 yıllık lisede bir tane arkadaşım olmadı , herkes beden dersinde dışarda oynar ben onlari sınıfın penceresinden izlerdim , beni 3 adam daki ibrahime benzetir dalga gecerlerdi , tek amacım eve gidip LoL oynamaktı . Sınav senesi geldi girdik sinava sayısal 144 bin geldi . O an hayattan bir tokat yedim , çünkü çok kötü bir siralamaydi , ama hiç çalışmadım ve hak ettim , derdimi anlatacağım bir arkadaşım bile yoktu , boy 180 kilo olmuş 89-90 günde 5 paket ruffles ketçaplı . Dershaneye yazdırdılar beni , orda isim vermiyim bir arkadasim oldu kendisi de benim gibi bilgisayar bağımlısı ama çok zayıf olanlarından :D ben obezdim . Bunun ablası bizi zorla spor salonuna götürdü . Başladık spora 89 kiloyum ama 5 kg lik dumbell ile curl yapamıyorum o kadar gucsuzum , sporda birisi benimle dalga geçti , o kadar kilolusun 5 kg dumbell kaldiramiyorsun diye . Salondan çıkıp eve gittim açtım bilgisayarı tekrar oynamaya başladım , ertesi gün gene arkadaşımın ablasi bizi zorla götürdü . Ben spordan bir an önce çıkayım diye tüm hareketleri dinlenmeden yapıp çıkmaya başladım , hepsi süper set oldu yani :D , spordan çıkıp burgerkinge gidiyorduk hiçbir bilgimiz yoktu . Hiçbir sosyal medya hesabım yoktu çünkü aşırı çirkindim fotoğraf çekmeye korkuyordum . Aradan zaman geçti , 20 kg Bench press 30 oldu arttı git gide (şuan 90 ile 8 tekrar atıyorum , 80 olan deadlift 182.5 oldu kaldırınca herkes bana bakıyor ama umrumda değil kendim için yaptım en başından beri hala da öyle ), sonra youtubeden bu sporu deli gibi araştırdım . Artık sağlıklı beslenmeye başladım , gittim heves edip l-karnitin aldım (bence para israfı ) , sabah 5 yumurta 50 Gr yulaf salatalık , öğlen tavuk pilav , antrenmandan sonra da sadece tavuk yedim hiç carb ve yağ almadım , açlık krizleri çektim , tatlı krizleri çektim duvarları yumrukladim , hep açlık gitsin diye kahve içtim veya uyudum . Sonra açlık çekmek yerine kardiyo yapmaya başladım , hep çıktım dışarı yorulana kadar bisiklet sürdüm , bol bol brokoli, yeşillik yedim . Diyeti 4 ay hiç bozmadım her şeyi tam yaptım işkence çeke çeke , iradem bir kaya gibi sertti artık . 89 dan 72 ye düşmüştüm , yüzümde hiç sivilce kalmadı , herkes evrim geçirmişsin demeye başladı , ilk 2 karın kası netti , son ikisi biraz gözüküyordu , bu seferde çok zayiftim , araştırdım bu sporu iyice iyice , sonra clean bulka başladım , bulk yapmama rağmen en son yılbasinda çikolata yedim veya şekerli bişi oda zorla yedirdiler . İradem güçlendigi için derslerim de harika oldu , özgüven desen tavan yaptı . 72 den 83 oldum tekrar şimdi ama 11 kilonun 9 unun kas olduğuna eminim . Yks sonucumda (mf)144 binden 56 bine çektim .

Tavsiye ; 1-2 ay 4x12 li fullbody yap , adaptasyon sağlat kaslarına ; sonra
buna başla ;

Böbrek rahatsızlığın varsa kesinlikle aşırı yeşillik tüket bol brokoli karnabahar , günde en az 4 lt su iç

Sana tavsiyem günde 130 Gr protein , 80 gram yağ , 350 gram karbonhidrat

İndir fat secret takip et ordan

Günlük şeker 20 gramı geçmesin
Düşük glisemik indeksli karbonhidrat kaynakları tercih et

Bu verdiğim değerler ile kilo alamıyorsan karbonhidratı arttır.

Hassas tartı al trenyolda 30-40 TL onunla kalorileri sayman kolay oluyor

Ekli dosyalar

itachiuchiha

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
22
Çok teşekkür ederim dediklerini not aldım dostum saol. çok sağol bir yerden başlamam lazım artık demek.. biraz daha iyi oldum benimkide aynı şekilde ortamdan önce kendimi bu şekil sevememeye başladım vede ortamlarda falan cılız kalmak insanın biraz şeyine dokunuyor yani.Haftaya başlıyorum önümüzdeki zamanlar bakıp motive olurum artık :emoji_grin: