Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Spor ve Sigara XXXX

unallaskin

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kolay Gelsin arkadaşlar bir sorum olacak.

Ben 17 yaşında 175 boyunca 52 kg biriyim yani zayıfım. yaklaşık 1 yıldır sigara içiyorum.1 aydırda spora gidiyorum.Vucuduma zararı olur mu?Ya da olursa az mı çok mu zararı olur?Ne gibi mesele?

CEVAPLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

Eyüp Baykara

Yönetici
Site Admini
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
  • 50. Beğeni!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
156
Sigara kesinlikle vücuduna zararlı olur. Buna olmaz demek doğru olmaz. 1 sene olmus henuz erken bırakmanı tavsiye ederim. Ne arkadaş çevrende havalı ne de daha karizmatik oluyorsun. İlerde güzel bir yaşam istiyorsan bırakmalısın. ;)

Nurettin Olgun

Yönetici
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
57
Kolay Gelsin arkadaşlar bir sorum olacak.

Ben 17 yaşında 175 boyunca 52 kg biriyim yani zayıfım. yaklaşık 1 yıldır sigara içiyorum.1 aydırda spora gidiyorum.Vucuduma zararı olur mu?Ya da olursa az mı çok mu zararı olur?Ne gibi mesele?

CEVAPLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM...

Ben 13 sene boyunca sigara kullanmış biri olarak içmemeni öneririm.

1.) Gelelim sorunun cevabına kas gelişimini doğrudan etkilemez.

2.) Kardiyolarda bayağı zorlanırsın

3.) İştahını keseceği için doğru , dürüst yemek yiyemezsin.

4.) Daha erken yaşta kansere davetiye çıkarmış olursun.

5.) Sürekli kül tablası gibi kokarsın , başta flört ettiğin kişi olmak üzere.Aile ve arkadaşların yüzüne direkt söylemese bile senden tiksinir.

6.) Performans eksikliği yaşayacağın için idmanın hakkını veremezsin.! Buda daha geç gelişim sağlacağın anlamına geliyor.

7.) Testosteron hormonun düşük seyretmesine sebep olur.Buda şu demek oluyor.Sigara içmeyen biri ile aynı zamanda salona yazılmana rağmen o senden kat ve kat daha iyi gelişim sağlar.

8.) Belki sana klasik gelecek ama daha yolun başındayken bırak.! Daha sonra bırakmak dahada güç olur. Maddi ve manevi zarar.Sağlığa olan zararları saymakla bitmez önemli olan senin iradeli biri olup bırakmayı denemen.

Zevkler ve renkler tartışılmaz.Senin vücûdun , senin kararların.Sorunuza cevaben yazılmıştır.Bunun dışında , yapıp yapmamakta size kalmış.

Hayırlı akşamlar dilerim.Fitness bilim ailesine hoş geldiniz.