Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Spor sonrası için tavsiye verebilir misiniz

bariso

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
110
Arkadaşlar herkese merhaba,
yaklaşık olarak 1.5 aydır vücut geliştirme sporu ile ilgileniyorum.Fakat spordan sonra ne kadar protein tüketmem gerektiğini,neyden ne kadar almam gerektiğini bilmiyorum. Boyum 183 ve kilom 91.6 . Spordan sonra ortalama olarak ne kadar protein almalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yusuf İhsan

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
10
  • 1000 Mesaj mı? Durmak Bilmiyorsun!
  • 100. Beğeni!
  • 250. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
Fit Puan
2,552
183 boya 91 kilosun ve 1.5 aydır yapıyorsan , tahminimce obezsin . Amacın kilo vermek . Carbı sadece antrenman öncesi ye antrenman sonrası sadece protein ve yağ al . Sana günde 75 Gr carb 190 Gr protein 70 Gr yağ öneririm . Proteinin yarısını ant öncesi yarısını sonrasi alabilirsin . Açlık krizine girersen haşla brokoli kasesi 120 calori zaten ye istediğin kadar , veya yeşillik salatası da olur . Sabahları kahveni limonlu suyunu içip aç karnına kardiyo yap .

bariso

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
110
Selamlar,mesajınızı yeni gördüm. Hayır obez değilim. 14-18 yaşlarım arasında oyun kurucu pozisyonunda lisanslı olarak basket oynadım. Şu anda üniversite takımı için ekstra dayanıklılık,patlayıcı güç ve zıplamaya yönelik antrenmanlar yapıyorum. Spor geçmişim 1,5 ay değil : Vücut geliştirme sporu ile geçmişim sadece 1.5 ay - dı (şuan 4. aydayım). Değerli görüşünüz ve mesajınız için teşekkür ederim,tavsiyelerinizi dikkate alacağım. Tekrar belirtmek istediğim konu kilo verme hedefim yok, güncel kilomu sabit tutup kas oranımı arttırma hedefim var sadece.