Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Spor Sonrası Beslenme

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba hocalarım , arkadaşlarım benim sizlere bir sorum olacak .Ben hiç bir supplement kullanmıyorum ve bütün protein karbonhidrat vs. Ihtiyacimk Doğal beslenerek karşılıyorum . Sorum ise şu antreman sonrası ideal vücudu besleme süresi ne kadar olmalı ilk 30 dk içinde mi yada 1 saat sonrası mi ? Çok araştırdım ama kesin bir sonuca varamadim yardimci olursaniz sevinirim Teşekkürler ... herkese bol şans :)

Taylan

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
yapabileceğin en güzel şey idmana gitmeden önce yumurta hasla yada tavugunu yap çantana koy cıkar cıkmaz direk yemegini ye kolay gelsin

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Öyle yapıyorum zaten kardeşim :) 4 yumurta beyazı 250 gr yağsız süt 1 muz yiyorum daha sonra ana öğune geçiyorum da benim sorum o değil kaptan :) bak şimdi bu konuda fitness ciler 2 ye ayrılmış durumda ilki diyorki antreman dan sonra 45 dk 1 saat önce vücudu beslemeyin çünkü büyüme gelisme devam ediyor ve eğer hemen besin alırsak vücud sindirime geçer testosteron seviyesi düşer 2 cisi ise vücudu antrmandan 30 dk içinde beslemek gerekir buna altın zaman diyolar :) ben ilk 30 dk içinde besliyorum senin dediğin gibi birde sizlere sorayım dedim :) teşekkürler fikrin için

ibrahim1

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Yag yakmak ihtiyacı olmayanlar küçük bi basit şeker alsa protein shakiyle beraber anabole yardım edermi

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bilmem kardeşim ben supplement kullanmıyorum ... Bu benim spor sonrası öğünüm.

oerdem1903

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
S_Gokturk arkadaşım öncelikle emek verip yemeğini yanında taşıman vs bunlar güzel şeyler. ancak bilindiği üzere organik ve organik olmayan besinler var, organik olanlar malesef cep yakıyor. Şayet yediklerin organik değil ise tükettiğin hayvanların beslenmesi ciddi şekilde araştırılmalıdır. Özellikle yağda çözünen kimyasal ilaçlarla ilaçlanmış ve yetiştirilmiş yem bitkilerinden elde edilen hayvan yemleri ile beslenmiş hayvanların ürünlerini tükettiğinde ileride kanser olma riskin çok fazla, o nedenle organik ürün tüketemiyorsan kaliteli bir whey proteinini il 30 dk içinde tüketmeni öneririm. İçerisinde gluten, aspartam,gdo, hidrojenize yağlar ve mısır şurubu olmayan bir ürün kullanabilirsin.

Yok ben illada doğal besleneceğim diyorsan organik sütten yapılmış 900ml kefir veya 300ml elma suyu içebilirsin. Sana önerim antreman öncesi ve sonrası tartılarak kaybettiğin sıvı miktarı kadar bir sıvı ile birlikte sporcu içecekleri yada doğal b-c vitami ve potasyumdan zengin besinlerin suyunu tüketmendir. Bu şekilde vücüdün antreman sırasında kaybettiği sıvı ve mineralleride bir ölçüde tamamlamış olursun. iyi bir Antreman sonrası bir çok bilimsel kaynağa göre testesteron hızla düşmektedir Bir sonraki antremana kadar yavaş yavaş yine testesteronun yükselecektir. zaten kas büyüme ve onarım ı gece büyüme hormanu da salgılandığı esana da kaslar dinlenirken olacaktır. Yani normal beslenmen iyi ise antreamn sonrası çok kasmana gerek yok, onun için önce ilk 30 dk kaybettiğin sıvıyı ve mineralleri tamamlayıp daha sonra kaliteli protein tüketebilirsin.

fitness_esk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
zaten antreman bitmesi duştu falandı filandı eve gelmesi ortalama 30-40 dk zaman geçiyor en uygun zaman bence 45 dk sonrası sanırım..

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
S_Gokturk arkadaşım öncelikle emek verip yemeğini yanında taşıman vs bunlar güzel şeyler. ancak bilindiği üzere organik ve organik olmayan besinler var, organik olanlar malesef cep yakıyor. Şayet yediklerin organik değil ise tükettiğin hayvanların beslenmesi ciddi şekilde araştırılmalıdır. Özellikle yağda çözünen kimyasal ilaçlarla ilaçlanmış ve yetiştirilmiş yem bitkilerinden elde edilen hayvan yemleri ile beslenmiş hayvanların ürünlerini tükettiğinde ileride kanser olma riskin çok fazla, o nedenle organik ürün tüketemiyorsan kaliteli bir whey proteinini il 30 dk içinde tüketmeni öneririm. İçerisinde gluten, aspartam,gdo, hidrojenize yağlar ve mısır şurubu olmayan bir ürün kullanabilirsin.

Yok ben illada doğal besleneceğim diyorsan organik sütten yapılmış 900ml kefir veya 300ml elma suyu içebilirsin. Sana önerim antreman öncesi ve sonrası tartılarak kaybettiğin sıvı miktarı kadar bir sıvı ile birlikte sporcu içecekleri yada doğal b-c vitami ve potasyumdan zengin besinlerin suyunu tüketmendir. Bu şekilde vücüdün antreman sırasında kaybettiği sıvı ve mineralleride bir ölçüde tamamlamış olursun. iyi bir Antreman sonrası bir çok bilimsel kaynağa göre testesteron hızla düşmektedir Bir sonraki antremana kadar yavaş yavaş yine testesteronun yükselecektir. zaten kas büyüme ve onarım ı gece büyüme hormanu da salgılandığı esana da kaslar dinlenirken olacaktır. Yani normal beslenmen iyi ise antreamn sonrası çok kasmana gerek yok, onun için önce ilk 30 dk kaybettiğin sıvıyı ve mineralleri tamamlayıp daha sonra kaliteli protein tüketebilirsin.
Teşekkürler kardeşim yorumun için baya yararlı oldu :)

S_GoKTuRK

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0

Teşekkürler kardeşim yorumun için baya faydali oldu eyvallah :)