Spor salonuna devam mi etmeliyim yoksa evde spora yatirim mi yapmaliyim?

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Merhaba arkadaslar. Aranizda cok yeni sayilirim aslinda. 2-3 aydir spor salonuna gidiyorum ve kendi capimda yavas da olsa sporu ogreniyorum. COVID yuzunden cok tereddut etmistim baslarda baslamaya ancak bir sekilde basladik. Izmir'de oturuyorum ve bu depremden sonra COVID daha da beter olacak gibi duruyor. Temasta kalmak zorunda oldugum yasli yakinlarim var, bu yuzden zaten tedirgindim suan bu biraz daha artti. Bu yuzden aklima baslikta gordugunuz soru takildi. Benim hala baslangic seviyesinde biri oldugumu kabul edersek, eve bar ve dumbbell seti alarak calismam benim icin mantikli olur mu? Veya su olmazsa olmaz dediginiz bir sey? Spor salonu gibi olmayacaginin farkindayim ama sizlerin degerli fikrini almak istedim. Ogrenci oldugum icin cok fazla para harcamam mumkun degil, ayrica alan konusunda da cok sansli degilim. Aklimdakiler dumbbell-bar seti ve kapiya monte edebilecegim bir barfiks bari. Sizce ne yapmaliyim? Simdiden cok tesekkur ederim yardiminiz icin.

Yönetici
SMS Onaylı
Ben coronadan anneannem ile amcamı kaybettim . Ailece olduk 1.5-2 ay geçti aradan . Coronam çıkmadan 1 gün önce salona gitmiştim . İlk başta o kadar çok vicdan azabı çektim ki , acaba benden bulaştı mı veya ben salondan birine bulaştırdım mı diye . Sonra sağlık bakanlığı tespit etti , Corona bizim aileye amcamdan ona da dünüründen geçmiş , amcam dedeme oda anneanneme ordan tüm aileye . Amcamın kalbi pilliydi 4. Gün gitti hiç dayanamadı. Ben 1.5 hafta da yendim , 2 gün işkence çektim gece uyutmadı nefessizlik , dicloflam var en sert ateş düşürücü o bile ateşimi düşürmedi , ama çabucak atlattım ben , son günlerde evde spor bile yaptım . Dedem 1 ay savaştı , entube oldu hatta ama yendi . Anneannem yenecek dediler , Corona için verilen ilaçlar çok ağırmış , akciğer atardamarını patlattı , sabaha ameliyata aldılar , ameliyat başarılı geçti ama 30 dk sonra cigerlerden ağzına kan geldi ve hiçbir kronik hastalığı olmayan anneannem vefat etti , son Corona testi negatifti , coronayı yendi ama doktorların verdiği ilaçlar yan etki yaptı . Teyzem , annem anneannem gittiğinden beri gün sayıyor , dedem hayata küstü , yengem de amcam gittiğinden beri ölü gibi davranıyor . Eğer temaslı olduğun kronik hastalığı olan veya yaşlı insan varsa sıkıntıdan ölsen de evde kal.
Bence başlangıç için güzel zaten eve dumbell bar seti kapı barfiksi almak .

Ben 4-5 ay evde yaptım şu konuma bakabilirsin >> Bahane Yok

Yorum
Forum Üyesi
Selamlar ben yeni katıldım aklımda bir kaç soru var bana yardımcı olurmusunuz özelden

Yorum
Forum Üyesi
Oncelikle cok gecmis olsun, basiniz sagolsun. Cidden kolay degil. Konumuza gelecek olursam, benim alabilecegim maksimum set 75 90kg bu bulabildigimiz en ucuz bar ve dumbbell seti. Ama bunlara ne kadar agirlik takilabiliyor, daha sonraki asamalarda bana yeterli olur mu bilemedim. Salonda alabildigim verimi tam alamasam bile o ivmeyi yakalayabilir miyim acaba..

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: