Sorun cevaplayalım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
merhaba, 7 aydir fitnessla ugrasiyorum, son 2 ay haric malesef. ondan onceki 3 ay da Polonya'da geçirdim. antreman programim full body idi. genellikle deadlift squat bench overhead press uzerine kuruluydu.
3 ay önce bel agrilarim basladi kuyruk sokumunda ama pek aldiris etmedim gecer dedim bi iki hafta dinlenirsem. Daha sonra sporu bi iki hafta ara verdim gecer gbi oldu baslayinca tekrar basladi agrilarim. türkiyeye donunce bel agrilarim artmaya basladi ama tutulma gibiydi yani kas agrisiydi. Bu şikayetle doktora basvurdum ve kök bası oldugu soylendi fitik teshisi koydu baslangic seviyesinde dendi tam 1 ay once egzersiz yap falan dendi. Ben de hirslanip ustune dustum fitness programimi ayırıp her antreman oncesi ters mekik cektim. 15 gun sonra artik ayakta duramaz hale geldim sanirim fıtığı ilerlettim. su an 30 saniye ayakta durduktan sonra sol ayagim yerinden cikacakmis gibi hissediyorum, bazen kalcada bazen kalfta bazen harmstring bolgesinde oluyor. tekrar mri cektirmem gerekiyor sanirim ama bu surecte ne yapmaliyim uzanip bacaklarimi karnima cekince geciyor agri ve oturunca geciyor. uzaninca dahi hissediyorum. Teşekkürler.
bozuk türkçe icin kusura bakmayın telefondan zorlandim bayagi yazarken bu yaziyi.

Yorum
Forum Üyesi
merhaba, 7 aydir fitnessla ugrasiyorum, son 2 ay haric malesef. ondan onceki 3 ay da Polonya'da geçirdim. antreman programim full body idi. genellikle deadlift squat bench overhead press uzerine kuruluydu.
3 ay önce bel agrilarim basladi kuyruk sokumunda ama pek aldiris etmedim gecer dedim bi iki hafta dinlenirsem. Daha sonra sporu bi iki hafta ara verdim gecer gbi oldu baslayinca tekrar basladi agrilarim. türkiyeye donunce bel agrilarim artmaya basladi ama tutulma gibiydi yani kas agrisiydi. Bu şikayetle doktora basvurdum ve kök bası oldugu soylendi fitik teshisi koydu baslangic seviyesinde dendi tam 1 ay once egzersiz yap falan dendi. Ben de hirslanip ustune dustum fitness programimi ayırıp her antreman oncesi ters mekik cektim. 15 gun sonra artik ayakta duramaz hale geldim sanirim fıtığı ilerlettim. su an 30 saniye ayakta durduktan sonra sol ayagim yerinden cikacakmis gibi hissediyorum, bazen kalcada bazen kalfta bazen harmstring bolgesinde oluyor. tekrar mri cektirmem gerekiyor sanirim ama bu surecte ne yapmaliyim uzanip bacaklarimi karnima cekince geciyor agri ve oturunca geciyor. uzaninca dahi hissediyorum. Teşekkürler.
bozuk türkçe icin kusura bakmayın telefondan zorlandim bayagi yazarken bu yaziyi.

geçmiş olsun evet bel fıtığınız ilerlemiş önce kas dan kaynaklıydı şimdi diskin sinirlere basısından dolayı bacağınıza vuran tipine ilerlemiş..
bnm tavsiyem fitness yapıcaksanız squat deadlif over head press gibi hareketleri yapmayın kesinlekle daha çok izole kol hareketleri bench press yapın lat pull down yapabilirsinz belki bir deneyin .. evde ve dışarıda postür düzgünşüğünüze dikkat edin mekik çekmeyin kesinlike... bel izometrik egzersizleri yapabilirsiniz internetten araştırın .. fizyoterapiste bir görünün iyi bir fizyoterapiste doktordan daha etkili olur siizn için bel fıtıgı konusunda

Yorum
Forum Üyesi
Selam olsun bunu okuyan herkeze :)
Benim sıkıntım omuzumun ön kısmında oluşan ağrı, bi şey fırlatacagımda oluşuyor omuz antrenmanına gelirsek , side lateral raises ve front raises hareketlerinde batma oluyor. omuz press shoulder press ve rowing de sıkıntı yok doktora daha gitmedim :) arkadaşımdada aynı sıkıntı vardı krem vermiş doktor iyileşme tam olmadı diyor bu yapamadığım 2 hareket yerine yapabileceğim hareketler var mı yoksa nasıl iyileştirebilirim şunu da belirtiyim shoulder press de 36 kg omuz presste 7.5 kg ile yapıyorum mesela front raises de 2.5 kilo bile batma yapıyor.
Şimdiden teşekkürler :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yorum
Forum Üyesi
Bench press de olmuyor dips yaparken biraz batma oluyo ben zaten batma olduktan sonra ara vermek zorunda kaldım 4 ay falan ama geçmedi :(

Yorum
Forum Üyesi
Bench press de olmuyor dips yaparken biraz batma oluyo ben zaten batma olduktan sonra ara vermek zorunda kaldım 4 ay falan ama geçmedi :(

büyük ihtimalle omuz ekleminizin ön tarafındaki bağlarında bir sorununuz var bir doktora görünün siz en iyisi tanısı konsun bana özel olarak mesaj atın ben gerekli egzersiz ve yapmanız gerekenleri size söylerim

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: