Skolyoz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Thread Owner
Forum Üyesi
Kilo (kg)
72
Arkadaşlar, skolyoz tedavisi görüp şuan vücut geliştirme ile uğraşan var mı? Tavsiye ettiğiniz fizik tedavi merkezi yada fizyoterapist var mıdır? Önce fizik tedavi görüp daha sonra fizyoterapistin önerdiği şekilde bir fitness programı izlemeyi düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Siz nasıl bir yol izlediniz? Tavsiye bir fizik tedavi merkezi yada fizyoterapist önerebilir misiniz?

Forum Üyesi
Hocam simdi bende 18 derece lumbar skolyoz var, ve bel fitigi var. Yani bu durumda sizden saniyorum ki daha kotuyum (derecenizi bilmiyorum) Once bir doktora gidin, bazilari asla kaldirma 5 kg bile tasima diyor, bazilari omurgaya yuk vermeden calisabilirsin diyor. Bana bu ikisinida soylediler. Fakat vucut agirligimla calisabilirmiyim dediginde hic bir sekilde hayir demiyorlar. Bu yuzden rahatsizliginiz ne olursa olsun vucut agirliginiz ile calisthenics yapabilirsiniz. Ben ilk etapta sadece calisthenics ile basladim, daha sonradan omurgama zarar vermeyecegini dusundugum dips, barfiks, ve inverted row a agirlik eklemeye basladim, fakat daha doktora gitmemistim, randevu aldim ve yine gittim, barfikse agirlik eklemeyi sordum evet dedi ekleyebilirsin dips i sorunca agri olmuyorsa ekle dedi, burada iste hibrit calisthenics e gectim. 2 ay baslangic guc programi uyguladim su an push pull yapiyorum icinde agirlik ile olan egzersizler de var, agriyi takip edip ona gore calisiyorum, eger isterseniz programi gonderebilirim. Sorulariniz varsa bekliyorum.

Alper Kurt
Alper Kurt yorum yaptı
Bu hastaligi ceken herkesde bir gun cok agir kilo squat deadlift yapma sevdasi var, umarim hepimize nasip olur :lollol:

• Beğendim
Tepkiler: Rky
U
ufuk9872 yorum yaptı
:lollol: inşallah. Ama zamanla omurga çevresi kasların güçlendikten sonra extrem kilolar olmasa da oldukça ağır kilolara ağrısız çıkanları çok duydum. Şuan sende durum nedir? Serbest ağırlık ekledin mi hiç programa kaç kilolardasın?

Alper Kurt
Alper Kurt yorum yaptı
Agir kilo denen tabir kisiden kisiye degisir, ama evet dumbell curlde bazen 8 tekrarda kas tuketmis oluyorum. Bu da nispeten agir bir kilo. Ben sunu gozlemledim, bir hareket agirliksiz bile agritiyor ise onu direk gec, ancak bir hareket dusuk
kgde agri yapmiyorsa, yuksek agirlikdada agri yapmiyor.

Moderatör
SMS Onaylı
Merhaba,

Skolyoz da çok çeşitli şekillerde kendini gösterebilen bir durumdur. Sizin durumunuz raporlarınız veya röntgen gibi bir sonucunuz varsa paylaşabilir misiniz ezbere konuşmak işin sağlık kısmında geçerli olmuyor malsef :)

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhaba,

Skolyoz da çok çeşitli şekillerde kendini gösterebilen bir durumdur. Sizin durumunuz raporlarınız veya röntgen gibi bir sonucunuz varsa paylaşabilir misiniz ezbere konuşmak işin sağlık kısmında geçerli olmuyor malsef :)
Merhaba, hocam ben henüz herhangi bir doktora muayene olmadım. Tıp fakültesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Vücudumda bozulmalar var ve özellikle pandemi sürecinde ağrılarla kendini göstermeye başladı. Sağ omuzda hafif bir düşüklük var. Ağrılarım da oluyor. Covid Vakalarının yüksekliğinden dolayı henüz muayene olmadım. Önümüzdeki aylarda muayene olacağım. Maalesef ortopedistin birkaç egzersizle başından savacağından emin olduğum için bu şekilde öncesinde bilgi toplamak istedim :)) Daha çok fitness ın tedaviye etkisi ile ilgili.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Anladım tabiki değerlendirmeler sonucu bazı belirtiler gösterebiliyor, ortopedistten sonra Ftr uzmanına gidip yardım isteyebilirsin fakültedeki hocaların da yardımcı olacağına eminim.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: