Skolyoz yaş 16 yardım

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Dediğim gibi 60 kg ağırlık skolyoza kötü yönde etki yapmayabilir , yüksek bir ağırlık değil sonuçta .

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Benim yerimde olsan ne yapardın? Kafam acayip karışık 3 saat sonra idman var ama ne yapıcağımı bilmiyorum.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Ben bu durumda fizyoterapiste gidip skolyoz düzelene kadar onunla çalışırdım dostum . Evde idmana ise spartacus ile devam ederdim .

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Sağol dostum sanırım dediğin gibi yapmak daha mantıklı 5x5 yaparken sakatlanabilirim program güzel ama skolyoz için tehlikeli artık çözülünce gireceğim 5x5.

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Merhaba konuyu 3 ay sonra hortlatacağım ama durumun nasıl?
Gözümden kaçmış başlık, egzersizlerle düzelme seviyen nedir?
Hocam doktora gittim omurgana yük binmeden vücut geliştirme yapabilirsin dedi. Derece maks 18 seni takibe alıcam yılda 1 film çektirceksin dedi. Core bölgemi güçlendiriyorum sanki biraz daha iyiye gidiyor fotoğraflardan anlaşılıyor biraz. Ağrılarım çok azaldı.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Hocam doktora gittim omurgana yük binmeden vücut geliştirme yapabilirsin dedi. Derece maks 18 seni takibe alıcam yılda 1 film çektirceksin dedi. Core bölgemi güçlendiriyorum sanki biraz daha iyiye gidiyor fotoğraflardan anlaşılıyor biraz. Ağrılarım çok azaldı.
Core bölge her zaman her yerde kullanılabilecek egzersizlerdir onlar gayet güzel. Ağrılarının azalması ve fonksiyonunun iyileşmesi güzel haberler. Genel olarak ana eğriye ek olarak ikincil eğriler oluşur, bu sebeple iki tarafın da kuvvetlenmesine ve günlük hayatta çift tarafın da etkin olarak kullanılmasını öneririm. Bununla birlikte germelerini ihmal etme 30 kg dambıl kaldırırsın ama gerçekten ihtiyaç duyan kasını havada 15 sn tutamayabilirsin, germelerine ve durumuna özel egzersizlerini uyguluyor musun hala?

Yorum
Thread Owner
Forum Üyesi
Core bölge her zaman her yerde kullanılabilecek egzersizlerdir onlar gayet güzel. Ağrılarının azalması ve fonksiyonunun iyileşmesi güzel haberler. Genel olarak ana eğriye ek olarak ikincil eğriler oluşur, bu sebeple iki tarafın da kuvvetlenmesine ve günlük hayatta çift tarafın da etkin olarak kullanılmasını öneririm. Bununla birlikte germelerini ihmal etme 30 kg dambıl kaldırırsın ama gerçekten ihtiyaç duyan kasını havada 15 sn tutamayabilirsin, germelerine ve durumuna özel egzersizlerini uyguluyor musun hala?
Her idman sonrası 10 dakikalık streching yapıyorum ve ek olarak her hareket sonrası ağrı var mı yok mu kontrol ediyorum. Duruma özel bir egzersiz vermediler hocam. Side plank yapıyorum lumbar bölgemde oldugu icin eğrlik çift tarafada yapıyorum.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: