Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Arkadaşın demesi üzerine gittim ve durumu gözden geçirdim. Evet bir bacağım kısa. Kafamda bin türlü şey varken yenisi eklendi :D. Doktora tekrar bunun için gideceğim ama mantık olarak ayağımın altına bir ped verdikleri zaman skolyozum düzeliyor. tabi ayağımda durmaya devam ettiği sürece. sanırım bir çaresi yok tek çaresi ameliyat. Doktora 10 15 gün sonra gideceğim ve her şeyi soracağım. Her ne kadar türk doktorları ağırlık kaldırmaya karşı olsalarda bence bir sakıncası olmaz. çünkü bir bacak daha kısa, bir taraf daha güçsüz değil. İyi forumlar.
Yaşın kaç bilmiyorum ama büyüme plakların kapandıysa çok fazla skolyozun ilerlemez. Egzersizlerle derecesini düşürebilirsin ameliyatlık bir durumun yok. 40-45 derecelerde ameliyatlar konuşuluyor. Ayrıca d vitaminini ölçtür skolyozlu kişilerde d vitamini eksikliği olabiliyormuş.
Geçmiş olsun. ANKLE VALGUS 4(1).png

Yorum
Forum Üyesi
Yaşın kaç bilmiyorum ama büyüme plakların kapandıysa çok fazla skolyozun ilerlemez. Egzersizlerle derecesini düşürebilirsin ameliyatlık bir durumun yok. 40-45 derecelerde ameliyatlar konuşuluyor. Ayrıca d vitaminini ölçtür skolyozlu kişilerde d vitamini eksikliği olabiliyormuş.
Geçmiş olsun. Ekli dosyayı görüntüle 1788
Yaşım 15. Küçükken ayağımı kırdım ama büyümeye devam etti nasıl oluyor bilmiyorum. Çok az bir kısalık var bu da maalesef sebep olmuş.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: