Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Skinny Fat Vücut ve Öneriler

gunners

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Kilo (kg)
68
Boy (cm)
175
Bel (cm)
90
Merhaba,

24 yaşında 175 cm boyunda 68 kilodayım. Açıkçası profesyonel bir spor geçmişim yok. 2-3 kez spor salonuna yazılmış, 2-3 ay devam etmiş, sonrasında bırakmıştım. Evimde dumbellım var, bazen onlarla haftada 3-4 gün 3-4 set olacak şekilde çok kısa süreli kol kası için antrenman yapmaya çalışıyorum.O da çok düzensiz oluyor.Durumum bu şekilde. Yardımınızı istediğim konu ise, bel çevrem yaklaşık 90 cm. Bana hem göbeğimi eritebilecek hem de kaslarımı geliştirebilecek nasıl bir program ve beslenme önerirsiniz? (Evde sadece ağırlığı değiştirilebilir dumbellım var.) Detaylıca açıklarsanız çok sevinirim.

Teşekkürler.

Tolga Can

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Proteinli iyi bir diyetle skinnyfat'ten kurtulabilirsiniz. Şekeri ve basit karbonhidratı atarak. Kardiyo yapmalısınız Evde sadece dumbell ile olacak iş değil.

gunners

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Proteinli iyi bir diyetle skinnyfat'ten kurtulabilirsiniz. Şekeri ve basit karbonhidratı atarak. Kardiyo yapmalısınız Evde sadece dumbell ile olacak iş değil.
Teşekkürler, bunları ben de genel olarak biliyorum, detay verebilir misiniz? Örneğin kardiyo için haftada 3-4 gün interval 20 dk koşu mu yapmalıyım ? Kaslar için özellikle de kol ve karın kası için de aynı şekilde önerileriniz nelerdir?

Kaankrpt

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Teşekkürler, bunları ben de genel olarak biliyorum, detay verebilir misiniz? Örneğin kardiyo için haftada 3-4 gün interval 20 dk koşu mu yapmalıyım ? Kaslar için özellikle de kol ve karın kası için de aynı şekilde önerileriniz nelerdir?
Bölgesel yag yakimindiye bisey yoktur sadece gobeginden yag yakamazsin kalori açigi olusturarak yağ yakicaksin ve karin kaslari icin %12 gibi orana düşmen lazim.
Anlattiklarina göre tahminen %25 yağ oraninda falansin saniyorum yeterli bişekilde çalis gerekli makrolarini kalorilerini internetten hesaplayabilirsin bunuda bi uygulama yardimiyla takip edebilirsin FAKAT en önemli aşama SABIR ve başkalarinin senin hakkinda soylediklerini kafana takma şimdiden kolay gelsin

gunners

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bölgesel yag yakimindiye bisey yoktur sadece gobeginden yag yakamazsin kalori açigi olusturarak yağ yakicaksin ve karin kaslari icin %12 gibi orana düşmen lazim.
Anlattiklarina göre tahminen %25 yağ oraninda falansin saniyorum yeterli bişekilde çalis gerekli makrolarini kalorilerini internetten hesaplayabilirsin bunuda bi uygulama yardimiyla takip edebilirsin FAKAT en önemli aşama SABIR ve başkalarinin senin hakkinda soylediklerini kafana takma şimdiden kolay gelsin
Evet bölgesel yok biliyorum ama yine de o bölgelere yoğunlaşmam gerekir diye düşünüyorum. Bundan dolayı sordum. Kendi sağlığımı düşündüğüm için ve güzel bir görünüme sahip olmak için sizlere bu konuyu sordum :)

Erçin Şahinkaya

Moderatör
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
Öncelikle vücut geliştirmenin en verimli senesi ilk senedir bunu iyi değerlendirmenizi isterim hatta imkanınız varsa bir Spor salonuna yazılın.Onun dışında yeni başlayanlarda yağ yakarken,kas yapmakta biraz mümkün çünkü vücut alışık değil daha önce vucut bu tür tepkilere ve uyarılara sinir sistemi vb. alışık değil.Bu yüzden ilk başta azda olsa mümkün.Eğer salona gidicek vaktiniz veya durumunuz yoksa evde yapmak zaman bakımından uzun sürebilir ve bir çift dumbelle olacal iş değil.Eğer amacınız iyi bir vucut yapmak ise Salona gitmenizi tavsiye ederim.

Tolga Can

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 50. Mesaj!
Fit Puan
0
Benim 3.ayım ve senin gibiydim sayılabilir. Skinnyfat değildim ama vücudum yatkındı. Şu an 3.ayım ve hem kas gelişimi oldu ve hemde yağlarım yandı. Vücudun tepkisi farklı oluyor ilk senede sanırım. Ve salona gitmeni tavsiye ediyorum evde olacak işler değil maalesef