Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
  Konu görüntüleme sınırlıdır
Forum Üyesi
aktif olarak vücut geliştirme ile ilgileniyorum iki gün önce sırtımda ufak bir morluk fark ettim sırtımı bir yere çarpmadım zaten dokunduğumda ağrı gibi bir şeyde yok pazartesi günü doktora gideceğim netten baktığımda kas zorlanmasından olabileceği gibi şeyler yazıyor ama garip geldi buraya da sormak istedim daha önce böyle bir şey yaşayan biri var mı

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
aktif olarak vücut geliştirme ile ilgileniyorum iki gün önce sırtımda ufak bir morluk fark ettim sırtımı bir yere çarpmadım zaten dokunduğumda ağrı gibi bir şeyde yok pazartesi günü doktora gideceğim netten baktığımda kas zorlanmasından olabileceği gibi şeyler yazıyor ama garip geldi buraya da sormak istedim daha önce böyle bir şey yaşayan biri var mı
Sırt çalışırken mi oldu ?

Yorum
Evet sizinde söylediğiniz gibi yüksek kas zorlanmaları şişkinlik, morarma ve kızarıklık gibi belirtiler gösterebilir. Bu durum kasın fazla gerilimine bağlı olarak kasta veya tendonda oluşmuş yüksek baskının göstergesidir. Herhangi bir ağrı hissetmemeniz iyi bir durum. Çünkü bu zorlanmaların daha ileri versiyonu kas yırtılmalarına sebebiyet verebilir. Bu süreçte morarmanın olduğu noktaya buz uygulaması yapmanızı ve kası iyi istirahat ettirmenizi öneririm. Buz uygulaması yaparken uygulayacağınız buz ile derinizin direkt teması sonucu derinizde soğuk yanıklarına benzer kızarıklık ve tahribat oluşabilir. Bunun için buzu ince bir havlu veya bez parçasına sararak derinize temas ettirmelisiniz. Günde 2 sefer 10 ar veya en fazla 15 er dakika olacak şekilde uygulayabilirsiniz. Bu yöntem o noktada uyuşukluk sağlayacak ve varsa oradaki iltihabın azalmasına yarayacaktır. En kısa zamanda da doktor kontrolüne görünmenizi tavsiye ederim.

Yorum
Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
işte onu bilmiyorum 3 gün önce sırt çalıştım morarmayı 2 gün önce farkettim
Kaan hocamızın dediklerini uygulayın , ama doktora gitmenizi kesinlikle öneririm , kas zorlanmasından kaynaklı mı , kas yırtığı mı yoksa vücudun gösterdiği bir reaksiyon mu vs. Öğrenmeniz gerekiyor

Yorum
Forum Prensesi
Onursal Üye
Merhaba

Antreman programini ve dinlenme sürenide spor hayatinin devami için gozden geçirmeni öneririm doktor görüsmenden sonra :)

İyi haberlerini bekliyoruz:)

Geçmis olsun

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p