Sırtımı hissedemiyorum.

ereboss007

Forum Üyesi
Kilo (kg)
75
Spor Geçmişi
4 ay
Boy (cm)
178
Merhaba, 2 hafta önce pulldown makinesi tedarik ettim ve sırt antrenmanımdan kesitleri video haline getirdim. Zamanınız varsa inceleyebilir misiniz. Formum doğru mu çünkü antrenman sırasında artık kaldıramıyacak kadar yoruluyorum ama ertesi gün hiç sırtımı çalışmış gibi hissetmiyorum veya antrenman sırasında da hissetmiyorum.

Yusuf İhsan 

Moderatör
SMS Onaylı
Mesaj Lideri
Lat pulldown haraketi %80 yanlış diyebilirim , tamamen Biceps ile çekiliyor .

Hatalar 1) çok öne çekiyorsunuz , enseye doğru çekin tam çene altına doğru yani | değil \ şeklinde çekin yukarıdan aşağıya.

2) Biceps ile değil dirsekle çektiğiniz düşünün , arkadan bakıldığında Lat kaslarınız esneyip sıkışmıyor buradan anlayabilirsiniz.

3) rope pullover da biraz yanlış , daha çok eğilin ve latları tamamen esnetin öyle çekiş yapın

4) Row haraketleri en doğru yaptıklarınız diyebilirim ,Barbell row ağırlığı düşürün kalcaniz omurganız vücudunuz oynamasın vücut sabit kalacak şekilde sadece kanat kaslarınızı esnetin ve çekin , dumbell row da boyun,kafa kısmı oynamamasına özen gösterin.

Bu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim :

ereboss007

Forum Üyesi
Lat pulldown haraketi %80 yanlış diyebilirim , tamamen Biceps ile çekiliyor .

Hatalar 1) çok öne çekiyorsunuz , enseye doğru çekin tam çene altına doğru yani | değil \ şeklinde çekin yukarıdan aşağıya.

2) Biceps ile değil dirsekle çektiğiniz düşünün , arkadan bakıldığında Lat kaslarınız esneyip sıkışmıyor buradan anlayabilirsiniz.

3) rope pullover da biraz yanlış , daha çok eğilin ve latları tamamen esnetin öyle çekiş yapın

4) Row haraketleri en doğru yaptıklarınız diyebilirim ,Barbell row ağırlığı düşürün kalcaniz omurganız vücudunuz oynamasın vücut sabit kalacak şekilde sadece kanat kaslarınızı esnetin ve çekin , dumbell row da boyun,kafa kısmı oynamamasına özen gösterin.

Bu videoyu da izlemenizi tavsiye ederim :
Yusuf hocam sizin yardımcı olacağınızı tahmin ediyordum zaten :) Teşekkür ederim dediklerinize dikkat etmeye çalışacağım.