Sırtı hissedemiyorum

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
SMS Onaylı
Forum Üyesi
2 aydır spora gidiyorum daha şimdiden tüm vücutta gözle görülebilir bi değişim oldu fakat sorun şu ki sırt bölgesinde doğru düzgün bi yanma hissi veya pump hissi duyamuyorum ve sırt çalışırken bilek kaslarımda aşırı derecede baskı hissediyorum canım yanıyor.İnsanlar bilekte baskı hissetmenin normal olduğunu söylüyolar ama haraketi yapmamı engelliycek derecede acıyor sırt bölgesini hissetmek ve bilekte acı sorununu çözmek için napabilirim?

SMS Onaylı
Forum Üyesi
Öncelikle selamlar

Bilek eklemini önceden zedelemiş olabilirsin bende de vardi çok ciddi bi sorun degil hareketin formunu bozmadan uygularsan sakatlanma yaşamazsın bilek ağrıların için antrenmandan önce ağrı kremiyle masaj yapıp antrenmanda sarabilirsin

Sırtı hissetme konusunda ise egzersizi uygularken aşırı ağır kilolarda formu bozabilirsin uygun kilolarda yavaş yavaş uygula negatif yöne odaklan yani focus önemli cözülebilecek problemler biraz da psikolojik sanırım

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Ozan dostumuzun dediği krem olarak bengay kremi önerebilirim ben de ağrılarım olduğu zaman kullanıyordum antremandan önce ve yatmadan kullanabilirsin iyi gelir. Bileğin de ki ağrıda genel de press hareketlerinde olur krem dışında öneri yapamam doktora gitsen iyi olur.

Sırt çekme hareketlerinden oluşuyor çektiklerin sırt ve biceps kası çalıştırır. Orn. pull down yaparken tepe noktada 1 saniye duruyorsan aşağıya çektiğin de 2-3 saniye bekle ve tepe nokta da bekleme yapmamaya özen göster. Kiloyu öyle ayarla ki hem kontrol edebil, hemde ağırlığı hisset. Sırt olmuyor diye de kendini psikolojik şartlandırma kimi insanın kolu kiminin sırtı kiminin gogusleri zor olur 6. ay da zaten muhtemelen gösterir sırt kendini.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar değinmiş güzel bir şekilde.
Ben kendimden örnek verecek olursam 70 kio lat pull down yaparken senin gibi hissediyorum ama 60’a çektiğimde hareketi daha düzgün şekilde yapıyorum. Aşağı indirdiğimde 2-3 saniye bekliyorum yavaştan alıyorum hareketi atlı kovalar gibi bitirmek yerine. Yukarı bırakırkende ağırlığı serbest bırakma , yine kontrol sende olsun ve o gerilimi kaslarında hisset. 1-2 saniyede yukarda bekleyerek bunu daha çok hissedebilirsin.
Bilek ağrılarında aşırı yükten olur. Aynısını hissediyorum. Vücudunun sana verdiği bir mesajdır bu. “Ağırlığı azalt ! “ diyor sana. Başarılar :)

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Öncelikle selamlar

Bilek eklemini önceden zedelemiş olabilirsin bende de vardi çok ciddi bi sorun degil hareketin formunu bozmadan uygularsan sakatlanma yaşamazsın bilek ağrıların için antrenmandan önce ağrı kremiyle masaj yapıp antrenmanda sarabilirsin

Sırtı hissetme konusunda ise egzersizi uygularken aşırı ağır kilolarda formu bozabilirsin uygun kilolarda yavaş yavaş uygula negatif yöne odaklan yani focus önemli cözülebilecek problemler biraz da psikolojik sanırım
bence sirt gununde bilege fazla yük binmez arkadasin dedigi bilek kasidir.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
2 aydır spora gidiyorum daha şimdiden tüm vücutta gözle görülebilir bi değişim oldu fakat sorun şu ki sırt bölgesinde doğru düzgün bi yanma hissi veya pump hissi duyamuyorum ve sırt çalışırken bilek kaslarımda aşırı derecede baskı hissediyorum canım yanıyor.İnsanlar bilekte baskı hissetmenin normal olduğunu söylüyolar ama haraketi yapmamı engelliycek derecede acıyor sırt bölgesini hissetmek ve bilekte acı sorununu çözmek için napabilirim?
dostum bunun sebebi agir kiloda calismandir. eger sirtta pump istiyorsan omuzlarini arkaya aticaksin ve sikicaksin. en son da esnetme yapicaksin. agir kilo seni gelistirmez. dogru kilo seni gelistirir

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bileklerine ağır geliyor çalıştığın kilo. Daha hafif kiloyla çalışmayı ve sırt bölgenden güç almayı dene. Hareketi de doğru formda yap omuzlarına öne geçmesin veya sırtını bükme

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: