Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Sırt - Öncesi ve Sonrası

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
Arkadaşlar Sırt kısmının öncesi ve sonrasını paylaşmak istedim sizce 4 5 ay gibi bir sürede sırt nasıl gelişmiş ? yorumlarınızı bekliyorum.
sırtımın diğer vucuduma göre geriden geldiği düşüncesindeyim.

ozamanlar kol ölçüm : 34 CM di şimdi 38
bel : 80 cm di şimdi 75 76 cm
ozamanlar biraz yağlıydım six pack hiç yoktu şimdi 4 tanesi falan görünüyor.
gögüs ozamanlar 95 cm di şimdi 105 cm

12 Haziran 2014

10 Ekim 2014 ( resmi çekerken kimse yoktu aynadan yansıttım öyle anca kendi başıma çektim görüntüdeki renk için kusura bakmayın kendi başıma bu kadar çeke bildim :D )

SaVaS

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
0
teşekkür ederim.

RÜTBELİ AVCISI

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Trapezius'da , latissimus dorsi , infraspinatus'da bir orantısızlık var ve en kotüsü ise spinal erectors özellikle çok kötü durumda bence. Önerim spinal erectors için roma deadlift 'i veya bel için uzanma hareketini tavsiye ederim.

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Trapezius'da , latissimus dorsi , infraspinatus'da bir orantısızlık var ve en kotüsü ise spinal erectors özellikle çok kötü durumda bence. Önerim spinal erectors için roma deadlift 'i veya bel için uzanma hareketini tavsiye ederim.
Sevgili dostum açısal olarak düzgün olmayan bir foroğraftan nasıl bu kadar röntgen çektin merak ettim doğrusu. Ya hiç eline ağırlık almadın ya da canan karatay'ın öğrencisisin :) Roma deadlift çok tırt bir harekettir. En ufak bir dikkatsizlikte adamın spor hayatını bitirir. 4-5 aylık birine roma deadlift öneren de ilk defa görüyorum. Her neyse adam gayet iyi bir gelişim göstermiş bunun aksini iddia eden de önce komplekslerinden kurtulacak ondan sonra yazacak.

Son düzenleme:

RÜTBELİ AVCISI

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Can o senin düşüncen roma romanian roma demek istiyorum onuda geçtim , benim görüşüm bu , sorulan soruya cevap verdim kimseye bulaşmak düşmez , bel kısmına bakarsan spordan anlayan biri olduğunu düşünüyorum anlarsın eksikliği 50-100 kg ın altına gir demedim genç arkadaşa sadece hareket önerdim belini güçlendirmesi için , gerçekten kötü durumda bence , kişiyi kişiye göre değerlendiriyorum ben ay veya yıl farketmez arnoldu arnold'a göre eleştiririm ben arkadaşımızıda kendi yapısına göre eleştiririm , madem bu kadar boş hareket diyorsun sen squat önermedinmi öğrencine sen hiç veya bench press önermedin mi ? Bench 'in altında kalmakda trajedi bir olaydır hocasın galiba sende , her harekette risk vardır ancak hareketi doğru ve nizami yapmak meseledir sende bilirsin bunu 5 aylık öğrenciye squat veririm kendine göre kg ile yapar başarıyla hareketi başarır ancak 90 kg adama veririm egosuna yenilir gider sakatlanır barın altında kalır olay budur , can yani hocaların çoğuna diyorum açıkcası hanginiz bench yapan veya squat veya deadlift veyada bir hareketi yanlış yapan çok genç arkadaşlarımıza yardım ediyorlar he ama bir kız gelsin oraya adam ıfbb kesilir orada.Genç arkadaşıma başarılar dilerim o sorununu çözersen bir çok squat gibi hareketlerde v.b. faydalarını çok göreceksin. :D Tavrınızı hiç hoş bulmadım çok kinayeli açıkcası .:mad:

Son düzenleme:

can büyükelyas

Forum Üyesi
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
Can o senin düşüncen roma romanian roma demek istiyorum onuda geçtim , benim görüşüm bu , sorulan soruya cevap verdim kimseye bulaşmak düşmez , bel kısmına bakarsan spordan anlayan biri olduğunu düşünüyorum anlarsın eksikliği 50-100 kg ın altına gir demedim genç arkadaşa sadece hareket önerdim belini güçlendirmesi için , gerçekten kötü durumda bence , kişiyi kişiye göre değerlendiriyorum ben ay veya yıl farketmez arnoldu arnold'a göre eleştiririm ben arkadaşımızıda kendi yapısına göre eleştiririm , madem bu kadar boş hareket diyorsun sen squat önermedinmi öğrencine veya bench press önermedin mi bench 'in altında kalmakda trajedi bir olaydır hocasın galiba sende , her harekette risk vardır ancak hareketi doğru ve nizami yapmak meseledir sende bilirsin bunu 5 aylık öğrenciye squat veririm kendine göre kg ile yapar ancak 90 kg adama veririm egosuna yenilir gider sakatlanır barın altında kalır olay budur can yani hocaların çoğuna diyorum açıkcası hanginiz bench yapan veya squat veya deadlift veyada bir hareketi yanlış yapan çok genç arkadaşlarımıza yardım ediyorlar he ama bir kız gelsin oraya adam ıfbb kesilir orada genç arkadaşıma başarılar dilerim o sorununu çözersen bir çok squat gibi hareketlerde v.b. faydalarını çok göreceksin. :D Tavrınızı hiç hoş bulmadım çok kinayeli açıkcası .:mad:
Sevgili dostum tavrımda hiç kinaye yok ben sadece yanlış açıdan çekilmiş bir fotografa bakarak nasıl bu kadar ayrıntılı yorum yapabildiğini merak ettim. Sergi constance da lazar angelov la aşağı yukarı aynı ölçülerde ama bir fotoğrafta adamın iki katı duruyor yani kısacası fotoğraf yanıltıcı olabilir diyorum. Roma yada romanian deadlifte gelince ; birincisi forumda beni tanıyan herkes bilir kesinlikle Savaş hocanın aksine full body antrenmandan yanayımdır. Ayrıca full body antrenmanı da kesinlikle her bölgeye bir iki dandik hareket vererek çalıştırmam sadece birleşik hareket veririm ama bu romanıan deadlift degıldır normal deadlifttır. Romanıan da momenti belden alırsın bu nedenle çok tehlikeli ve high intermediate bir harekettir. normal deradlift yaptırırm kasttiğim bu. Antrenmana ilk gelenlere de direk squat ve deadlift ile başlatırım. Uzunca bir müddet bu şekilde devam ettiririm. Hatta her gün bir bölgenin çalışıldığı split prgramlara da kökten karşıyım sadece steroid kullananlara uygundur bir gün çalış 6 gün yat ile kas filan gelişmez.

knn

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Bence gelişim gayet güzel olmuş iki resim arasında değerlendirince. Tebrikler; aynen devam et. :)

Bel bölgesi bence ışık oraya çok vurduğu için tam belli olmamış. Fotoğrafın çekiliş açısından da zor anlamak tam olarak zaten. Zayıfsa zaten farkındasındır sen kendinin o bölgeye dayalı antrenmanlarını da yaparsın motivasyonu düşürmeye gerek yok. :D

Bu arada romanian deadlift konusunu merak ettim. Ben bu egzersizi Hamstring kasını çalıştırmak için yapıyorum. Cidden gereksiz bir egzersiz olduğunu mu düşünüyorsunuz?