Sifir süt ürünü tüketimi hakkind görüşleriniz !!

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Yönetici
SMS Onaylı
Ben sütü kokusundan ve tadından dolayı tüketemiyorum mesela. Ondan alabileceğim vitamin ve mineralleri diğer süt ürünlerinden temin ettiğimi düşünüyorum.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Tercih veya zorunluluk meselesi sütü sevmiyen başka şeylerle alır vitamin olsun mineral olsun mesela badem sütü diye birşey var yapimi çok kolay ineğin sütünü sevmiyorsanız güzel olabilir. Ben seviyorum sütü günde 3 bardak içiyorum genellikle gainerla baya gidiyor

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Sifir süt ürünü tüketimi hakkind görüşleriniz !!
Özelden Savaş Hoca ya sormuştum yıllar önce, süt için yağ oranı yüksek olduğu için tercih etmediğini söylemişti. Ben ise bazı makaleler okudum pastörize ve diğer işlenmiş sütler ile ilgili, o zamandan beri tüketmiyorum. Ama yoğurdu ve kefir i evde kendim yapabiliyorum ve düzenli tüketiyorum. Sizin tüketmeme veya bu konuya eğilme sebebiniz nedir acaba

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırıyor flan diyorlar. Dengem bozuldu duyunca. Süt ve lor peyniri tüketiyorum özellikle. Bunlarıda almazsak başka napacaz Allah aşkına. Zaten vücut yağlı :-/

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Zaman zaman bazı besinleri tü kaka yapmak eskiden beri modadır. "Yumurta öldürür", "kahve zehirdir", "meyve süründürür", "kırmızı et perişan eder" vs vs.. Süt karalama kampanyası da birkaç yılda bir karşımıza çıkıyor işte. İçinde estrojeni boldur, kanser yapar, şimdi de "deriyi kalınlaştırır".. Bunu iddia edenlerin elinde zerre kanıt yok, kaynak yok, mantıklı bir açıklaması bile yok. Lütfen kafaya takmayın...

Tam yağlı süt kalori hedefinizi tutturmanızı zorlaştırıyorsa yarım yağlı ya da yağsız süt içebilirsiniz. Süt şekeri gaz yapıyorsa laktozsuz sütler var. Haaa, süt içmek şart mı derseniz, hayır değil, diğer süt ürünleri (peynir-yoğurt) kullanarak da kasein, kalsiyum almak mümkün.

Ama lütfen! Bu tip iddiaları duyunca kaynak sorun, açıklama isteyin. Her duyduğunuza inanmayın accık araştırın.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Özelden Savaş Hoca ya sormuştum yıllar önce, süt için yağ oranı yüksek olduğu için tercih etmediğini söylemişti. Ben ise bazı makaleler okudum pastörize ve diğer işlenmiş sütler ile ilgili, o zamandan beri tüketmi
Özelden Savaş Hoca ya sormuştum yıllar önce, süt için yağ oranı yüksek olduğu için tercih etmediğini söylemişti. Ben ise bazı makaleler okudum pastörize ve diğer işlenmiş sütler ile ilgili, o zamandan beri tüketmiyorum. Ama yoğurdu ve kefir i evde kendim yapabiliyorum ve düzenli tüketiyorum. Sizin tüketmeme veya bu konuya eğilme sebebiniz nedir acaba[/QUOTE

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
ürünleri artı ve eksılerı ıle degerlendırmemelısın
süt ve türevleri vücudun için gerekli
deri kalınlaştırırken kemık yapının zayıflaması ve kas dokunun tutundugu noktalarda zayıf olması bır yana
yaslandıgında ugrayacagın kemık erımesı vucudunun posturunun bozulması gıbı uzak gelecektekı seylerıde
öngörmen lazım..
etkıler blok halinde olmaz zamanla ve yavas yavas olur .. ve arastırmalar her seferınde yenıden yorumlanır.
bugun derı kalınlastır derler sonra yokya yanılmışız tam tersıymış derler..
japonlar evet der almanlar yok hyr der.
ben lıgth sütü sevıyorum ve günlük bır lıtre ye yakın tuketıyorum.

Yorum
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Süt ve süt ürünleri deriyi kalınlaştırıyor flan diyorlar. Dengem bozuldu duyunca. Süt ve lor peyniri tüketiyorum özellikle. Bunlarıda almazsak başka napacaz Allah aşkına. Zaten vücut yağlı :-/
Zaman zaman bazı besinleri tü kaka yapmak eskiden beri modadır. "Yumurta öldürür", "kahve zehirdir", "meyve süründürür", "kırmızı et perişan eder" vs vs.. Süt karalama kampanyası da birkaç yılda bir karşımıza çıkıyor işte. İçinde estrojeni boldur, kanser yapar, şimdi de "deriyi kalınlaştırır".. Bunu iddia edenlerin elinde zerre kanıt yok, kaynak yok, mantıklı bir açıklaması bile yok. Lütfen kafaya takmayın...

Tam yağlı süt kalori hedefinizi tutturmanızı zorlaştırıyorsa yarım yağlı ya da yağsız süt içebilirsiniz. Süt şekeri gaz yapıyorsa laktozsuz sütler var. Haaa, süt içmek şart mı derseniz, hayır değil, diğer süt ürünleri (peynir-yoğurt) kullanarak da kasein, kalsiyum almak mümkün.

Ama lütfen! Bu tip iddiaları duyunca kaynak sorun, açıklama isteyin. Her duyduğunuza inanmayın accık araştırın.
Deriyi ciddi derecede kalinlastirdigini duydum bu yüzden görüşlerinizi alıyım istedim ...

Deriyi kalınlaştırıyor gibi şeyler bana da çok dayanaksız ve saçma geliyor. Biraz tembellik ettim sabah kusura bakmayın, okuduğum araştırmayı paylaşmadım. Kişisel olarak ambalajlı ürünlerden mümkün olduğunca kaçınıyorum buna işlenmiş sütler de dahil, zamanında okuduğum bir araştırmanın güzel bir Türkçe çevirisini sizlerle paylaşıyorum Francis M. Pottenger Jr. Kedi deneyi, ilgili linkteki 5. madde de araştırmayı okuyabilirsiniz.
Tabi süt tüketmemek eksikliğini hissetmediğim için benim kişisel tercihim yoksa her araştırmaya takılırsak aç kalırız.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: