Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Selamlar

Günlük süt alımınız ne kadar?

• 0

• 100ml

• 200mL

• 300mL

• 400mL

• 500mL

• 500-1000mL

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

ibrahim

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Selamlar arkadaşlar.Ben ibrahim.21 yaşındayım.Gıda mühendisliği 3. sınıf öğrencisiyim.Yaklaşık olarak 6 aydır düzenli fitness ile uğraşıyorum.3 senedir Savaş hocayı takip etmekteyim.Gıdalar veya antreman hakkında sormak istediğiniz bir şeyler varsa cevaplamaya çalışırım.Bu arada günlük süt alımına dikkat etmenizi tavsiye ederim.Herkese kolay antrenmanlar :)

Önceki Konu
Sonraki Konu

montevo

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 100. Mesaj!
Fit Puan
0
5 yıla yakın günlük 1 lt süt içtim.başta gaz vardı sonra gitti.ancak ameliyattan sonra düzenim geri gelmedi.gaz tekrar başladı :

ibrahim

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hosbulduk.
Sutun gaz olusturmasi cok normal de vucuttan atimda sorun varsa cesitli sebepleri olabilir.1litre sut de belki ne ameliyati gecirdiginizi bilmiyorum ama sonrasinda vucudunuzda olumsuz degisiklikler olmus olabilir ve artik tek seferde sindirmede zorluk cekiyor olabilirsiniz.Gun icine bolerek tuketebilirsiniz.Onun haricinde laktozsuz sut sindirimi kolaylastirir.Cunku sute onceden laktaz enzimi ilave edilmistir ve laktoz sekeri sizin icin hazir parcalanmis durumdadir.Bu arada laktozsuz sut diyince akliniza sutun sekersiz oldugu gelmemeli cunku bir butun halde olan madde iki ana parcasina bolunuyor sadece.Cogu markette bulunmaktadir, dilerseniz internetten de siparis verebilirsiniz...

Bilge

Forum Üyesi
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 50. Beğeni!
Fit Puan
0
İntoleransım olduğundan artık kullanmamaya gayret ediyorum. Kullanırsam laktozsuz tercih ediyorum.

Fatih A.

Moderatör
SMS Onaylı
Ödüller
3
  • 250. Mesaj!
  • 100. Mesaj!
  • 100. Beğeni!
Fit Puan
4
Yoğurt yiyebilirsiniz bakteriler laktozu tüketir. Bu yüzden ayran aslında tatsızdır tuz sayesinde içilebilir hale gelir. Süte güzel tat veren laktozdur :)

358408

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
200 gr kefir 200 gr yoğurt 100 chia toğumu mixed sonra eat :)