Savaş Cebeci - Definasyon Beslenme ve Antreman Programı / Yorum alanı

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
Fatsecret üzerinden kalori hesabı yaptım kaba taslak. 70-80 Kilo aralığını kullandım hesaplama yaparken ve
YağKarbProtKal
59,73111,55155,421600

sonuçlar böyle çıktı. Ölçüm kağıdımda metabolizma hızım 1999 olarak gözüküyor. 400 kalori açık vererek yağ yakımı teşvik edebilirim sanırım. Aklıma takılan tek nokta karbonitrat miktarı normal mi?

Yorum
Forum Üyesi
Savaş hocadan gelen mail üzerine resimlerim

""""Selamlar Hocam,

İlk önce şunu söylemek istiyorum. Çok teşekkürler herşey için. 1.5 senedir uğraştım bilinçsizde vücut geliştirmeye çalıştım. Fakat beslenmedeki bilgisizliğim yüzünden hiçbir gelişim sağlayamadım. Kaç kiloysam onda kaldım. Ben 120 kiloydum kardiyo ile 60 a kadar düştüm. Yanlış yaptım ağırlık çalışmadım o yüzden sarkma çok olmamasına rağmen güçsüz düştüm. Sizin programınız ile 6 aydaki gelişimi size atmak istedim. Ekteki resimlerde gelişimim. Önceden kilolu olup verdiğim için kilo çok hızlı alabiliyorum bende bunu lehime kullandım. 66 kilodan 86 kiloya 3 ayda yükseldim. Daha sonra sizin definasyon programınızla 5 kilo verip yağ oranımı baya düşürdüm. Şuanda 81-82 kilolardayım. Boyum 1.70. Resimleri sayfanızda paylaşmak isterseniz benim için sorun olmaz.

Çok dürüst bir adamsınız. Herşey için tekrar teşekkür ederim. Herşeyde başarılar. Bol şans!"""""

Savaş hocama bu maili atmıştım bana resimlerimi forumda paylaşmamı söyledi. Gelişimim bu arkadaşlar 5-6 ayda hemde.

Yorum
Forum Üyesi
70-80 kg bandındaki beslenme kalorisi çok düşük değil mi? diğerleride yakındır gerçi.

ben kaloriyi çok düşük buldum. 70-80 kg taş çatlasın 1300 kalori beslenme. haydi whey ile falan 1500 kaloriye kadar çıksın. protein miktarı evet güzel ama bu kalori ile kas yıkımının epey fazla olacağı düşüncesindeyim. ben mi yanlış hesaplıyorum acaba kaloriyi? en azından bi 2100 kalori falan alınmalı bence.

Yorum
Forum Üyesi
Sadece yemek alanını uygulasak supplement almasak en azından bulk dönemine geçene kadar sıkıntı olur mu ?

Yorum
Forum Üyesi
Merhaba arkadaşlar,

Savaş hocanın beslenme tablosunda yer alan besinleri "Macro" besin değerleri ve lif miktarlarına göre tablo yapıp dinamik bir excel tablosu oluşturmaya çalıştım.

http://puu.sh/o6Lb0/125fa4311b.png

Üstteki linkte Excel sayfasının screen shot ı bulunmaktadır.

Bu SS de gördüğünüz siyah kutu içerisindeki bölgelere miktar girişi yapıyoruz.
Kırmızı kutunun olduğu bölge bizim veri kaynağımız gibi düşünebiliriz. NOT: Bu bilgiler fatsecret.com sitesinden alınmıştır.
Kırmızı kutuda yazan besin isimleri okla gösterilen yere yazılıp çeşitli düzenlemeler yapılabilir.
Altta bulunan mavi kutunun içerisinde günlük toplam kalori ve macroların toplamını görebilirsiniz.

Alt satırda bulunan linkten Excel dosyasını indirebilirsiniz.
https://www.dropbox.com/s/e49hbteoqm5xt8o/Beslenme by Savaş Cebeci.xlsx?dl=0

Biraz kendimden bahsedeyim.
Ben uzun yıllar boyunca "kilo verme" yolunun yolcusuyum. Bir çok kaynaktan okudum, izledim, dinledim. 180 kiloyla başladığım bu yolculukta 118 e kadar düştüm ve şuan 128 kiloyum. Şehir değiştirip yeni işe başlayınca insan biraz bocalıyormuş :)

Şuan Savaş Hocanın definasyon antreman programını uyguluyorum. Halihazırda 5 senedir çalıştığım bir diyetisyenim var onun verdiği programda bu programa benziyor. Yine mutfak tartısıyla her işimi hallediyorum. Tek farkı ara öğünler var ve burda protein karbonhidrattan fazla iken diyetisyenimin verdiği beslenmede tam tersi.

Açıkçası ben biraz bunu denemek istiyorum. Gerçi cebimi zorlayacak ama değişik bir soluk olur diye düşünüyorum.

Hocam sizce 90-100 arası uygun mudur?
NOT: Boyum 1.89. son yağ ölçümümde yağ oranım %29 çıktı. yani bu da yağsız ağırlık olarak 92kg civarına denk geliyor.

Excel konusunda sorusu ya da önerisi olan olursa burakalev123@gmail.com mail adresim, burdan bana ulaşabilir.

Herkese az yağlı bol kahkahalı günler diliyorum.

Son düzenleme:
Yorum
Forum Üyesi
Öncelikle hem yağ yakıp hem de kas oranını artırmak istiyorum.Özellikle karın bolgem de yaglanma daha fazla mevcut.Çok üst düzey bir vücut istemiyorum sadece fit olsun yeter.Kilo verdim ama kilo vermem biraz durakladı.Bu program da sadece yemek kısmını kullansam ve vücut daki yağ oranı iyice düştükten sonra supplementleri alsam sadece yemek protein açısından ilk başlarda yeterli olur mu?

Yorum
Forum Üyesi
Anlamadığım bir kaç yer var.
Supplementlerde whey protein bir ölcek denilmiş. Ama her proteinin içinden çıkan ölçek bir değil. Ölçek değilde servis denmek mi istendi acaba?
Birde bcaa niye 2 ye bölünüp antreman öncesi ve sonrası alınıyor ? aynı zamanda whey de antreman öncesi denmiş normalde sonra alınıyor diye biliyordum. Pek bilgim yok aydınlatırsanız sevinirim .

Yorum
Forum Üyesi
sahsen ben yag oranım %10 - 12 ye dusene kadar proteın ıhtıyacım harıcı dıyer ıhtıyaclarımı neyle karsıladıgımı onemsemem. sadece kahvaltımı duzgun yaparım oda gune saglam enerjı ıle baslamak ıcın.. bazen kahvaltıda yapmam.. %10 dan sonra duzenlı beslenırsenız takılma olmaz, olmayacaktır... iş kalori hesabında biter.. savas abının programına uyarak ıyı bı sonuc elde edebılecegınızden suphem yok..

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: