Savaş Cebeci Canlı Yayın (2 Kasım 2017 Perşembe)

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Site Admini
Web Sitesi
www.instagram.com
2 Kasım 2017 tarihinde yani perşembe günü Savaş Cebeci hocamız soru & cevap olacak şekilde 1 saatlik canlı yayın gerçekleştirecektir.

Başlama saati 20:30. Programınızı şimdiden ayarlayın :)

Sorularınızı bu başlık altına şimdiden yazabilirsiniz. Soruların çok olması halinde rastgele sorular seçilecektir. Canlı yayın site üzerinden yapılacaktır.

Soru sorarken sorularınızın uzun yazı halinde olması çok fazla süre alacağından, kısa ve net sorular sormaya özen göstermenizi rica ediyoruz

Yayın linki:https://www.fitnessbilim.com/canli/
olacaktır.

Son düzenleme:
Forum Üyesi
Yumurtayı çiğ içmenin bir zararı var mıdır?

Videolarında hiç makarnadan, hamur işlerinden, ekmekten karbonhidrat kaynağı olarak bahsetmiyor.Çok mu zararılılar?

100 gram mercimekten 23 gram protein almakla, hayvansal ürünlerden 23 gram protein almak arasında ne fark var?

Yorum
Site Admini
Web Sitesi
www.instagram.com
Yumurtayı çiğ içmenin bir zararı var mıdır?

Videolarında hiç makarnadan, hamur işlerinden, ekmekten karbonhidrat kaynağı olarak bahsetmiyor.Çok mu zararılılar?

100 gram mercimekten 23 gram protein almakla, hayvansal ürünlerden 23 gram protein almak arasında ne fark var?

Bu soruları hemen kısaca ben cevaplayayım, çünkü daha önceden sorulmuştu.

1- Vardır. Salmonella mikrobu çiğ yumurtada bulunabilir. Bağışıklığı zayıf kişilerde ölümcüldür. Ayrıca çiğ yumurta içerisindeki bir madde B7(biotin) emilimini engeller.

2- Basit karbonhidratlar insülin spike dediğimiz, insülin hormonunun kanda bir anda yükselmesine sebep olur.

3- Bitkisel protein kaynakları %65-70 oranında sindirilir. Ayrıca aminoasit içeriği zayıftır.

Yorum
Forum Üyesi
Hocam 2 adet bel fıtığım var. doktor ağırlık çalışmama mı söyledi.
Sizin bel fıtıgı videonuzu ızlemıstım. Güçlendirilmesi gereken kasları ve yapılmaması gereken hareketleri söylediniz.
Doktor ağırlık calısmayı komple bırakmam gerektiğini omuzda calıssan göğüsde calıssan omurga baskı altına giriyor koşu bile yasak diyor. Tabi ben dinlemeyip dewam ediyorum fakat Her antrenmandan sonra acaba dahamı kötü yapıyorum kendimi diye pişmanlık hissediyorum. Sizce ne yapmam lazım ağırlık çalışmak hastalığı ilerletirmi.

Yorum
Forum Üyesi
Bu soruları hemen kısaca ben cevaplayayım, çünkü daha önceden sorulmuştu.

1- Vardır. Salmonella mikrobu çiğ yumurtada bulunabilir. Bağışıklığı zayıf kişilerde ölümcüldür. Ayrıca çiğ yumurta içerisindeki bir madde B7(biotin) emilimini engeller.

2- Basit karbonhidratlar insülin spike dediğimiz, insülin hormonunun kanda bir anda yükselmesine sebep olur.

3- Bitkisel protein kaynakları %65-70 oranında sindirilir. Ayrıca aminoasit içeriği zayıftır.

Barillanın tam buğday makarnası da basit karbonhidrat mı?

Yorum
Forum Üyesi
Hocam bulk dönemini intermitent fasting ile birlikte uygulasam iyi sonuçlar alabilirmiyim

Yorum
Forum Üyesi
180 Boyunda 91 kiloyum, bel cevrem 102 cm, savaş hocanin israrla dediği " kardiyo zaman kaybidir", a uyup, normal body calısarak mi zayiflamaliyim? kardiyo ile mi?, sıska olmak ta istemiyorum, ama body ile zayıflamakta hayalcilik gibi geliyor sanki

Yorum
Forum Üyesi
Hocam Squat yaparken 40-45 kg da diz eklemleri agriyor Mumkunse bunun karsisini alabilecek bir seyler varsa soylerdiniz .

Yorum
Forum Üyesi
Endomorfların antrenman sonrası karbonhidrat alımı kg basına ne kadar olmalı ? (1 orta muz yenebilirmi)

Yorum
Forum Üyesi
Günlük kalori ihtiyacını tamamını karşılayıp bi zaman sonra ince olan yağ tabakasından kurtulabilirmiyiz ?( spor ve kardiyo yaparak)

Yorum
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...