Savaş Cebeci Bulking Programı Yorum Alanı

Önder61

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar savaş hocanın tüm videolarını izledim ama uzun zaman oldu sınav sebebiyle spora ara verdim bu yüzden bazı şeyleri hatırlamıyorum. B1 Programını uyguluyorum fakat pump dönemine henüz girmedim. Pump döneminde gireceğim ağırlıklar nasıl olmalıydı? Örneğin Bench press 50 kilo ile normal dönemde 8 seti çıkartabiliyorum. Pump dönemi 10-12 tekrar için kaç kilo uygun olur? Normal dönemin %30 daha azımı olacakti. Yardımcı olun lütfen.
Teşekkürler.

Madexel

Forum Üyesi
Göğüs programı yok resimlerde. Birde sormak istediğim dinlenme süresi yazan kısım set arası dinlenme mi yoksa hareket arasındaki dinlenme mi

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Evet üstad tam söylediğin gibi. Boşa geçen ömürden daha beter iki hareketle salonu terk etmek.

4 er hareket yapıyorum diyorsun. 8 er setten bahsediyorsak. Bu sayı çok değil mi? 4x8x5 den 400 hareket. 400 de diğeri. Toplam 800

savaş hoca da dahil bulk döneminde salonda 1 saatten fazla geçirmeyin diyor. E sen 2 saatten az kalamazsın böyle. Ki ben bile aşağıdaki sekilde yapinca 1 saat 10 dk falan oluyor. (dinlenme süresi 80-90 saniye. )

8x6 dumbell curl
4x 6 hammer curl
8x6 trcp ext
4x6 cabl psh dwn...

Aslnda bu şekilde sağlam vuruyor ama yıkım tam olmuyor mu anlamadım kollarimda ertesi gün en ufak ağrı olmuyor.
Ara dinlenmeleri 1 dakika ile sinirlarsan 1 saatten biraz fazla surede tamamlaniyordu, cok zaman gecti o yuzden net hatirlamiyorum.

Dun Biceps-Triceps gunumdu mesela. 4 setten 4'er hareket yaptim biceps ve triceps'e. tam 1 saat surdu, uzerine 46 dakika ekliptik, idmanin tamami 2 saatte tamamlandi. Sadece kol gunlerinde kardio yapiyorum haftada 1 gun, diger 4 gun idman surelerim 1 saat, fazlasi belki yeni baslayan sporculara fazla gelebilir ama benim gibi orta seviye sporcularda pek sorun olmuyor 1 saati gecen haftada 5-6 gun idmanlar.

Iyi sporlar.

egeabartok

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar antreman programını nasıl ayarlamalıyım ilk gün, ikinci gün neler yapmalıyım

egeabartok

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Arkadaşlar burada yazılmış hareketlerin hep aynısını mı yapıcaz yani program yaptık göğüs-kol diyelim mesela hep aynı hareketler mi olacak? Her hafta aynı hareketleri çalışma diyor herkes?

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Arkadaşlar burada yazılmış hareketlerin hep aynısını mı yapıcaz yani program yaptık göğüs-kol diyelim mesela hep aynı hareketler mi olacak? Her hafta aynı hareketleri çalışma diyor herkes?
Evet her hafta o programda yazan hareketleri ayni sira ve tekrarla yapacaksiniz.

Her hafta aynı hareketleri çalışma diyor herkes?
Herkes'ten kastiniz kim? Benim cevremde boyle soyleyen bir tane sporcu-hoca yok, size kim soyleyip aklinizi celiyor?

bastago

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bu programa göre bölge başına 2 hareket düşüyor bu az değil mi? Mesela kol için biceps ve triceps ayrı ayrı 2şer hareket yapılıyor eğer 4er hareket yapılırsa 2 saat sürer zaten antrenman

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Bu programa göre bölge başına 2 hareket düşüyor bu az değil mi? Mesela kol için biceps ve triceps ayrı ayrı 2şer hareket yapılıyor eğer 4er hareket yapılırsa 2 saat sürer zaten antrenman
Triceps ve Biceps haric her ana bolgeye 4'er hareket veriliyor programda. Sadece triceps ve Biceps ana bolgeler calisirken calistigi icin ayrica 2'ser hareket ilave edilmis. Dilerseniz Gogus gunu bitimine 2 degisik hareket Biceps ve Sirt gununun sonuna 2 degisik hareket Triceps ilave edebilirsiniz.

bastago

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Triceps ve Biceps haric her ana bolgeye 4'er hareket veriliyor programda. Sadece triceps ve Biceps ana bolgeler calisirken calistigi icin ayrica 2'ser hareket ilave edilmis. Dilerseniz Gogus gunu bitimine 2 degisik hareket Biceps ve Sirt gununun sonuna 2 degisik hareket Triceps ilave edebilirsiniz.
Yani sizce her antrenmanda iki kas grubu çalışmak anlamsız mı? Ben 3-4 aydır falan 4x10 her hareket için ve 4er hareketten iki kas grubu yapıyordum bugün değiştireceğim bunu öyle düşünüyorsanız

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Yani sizce her antrenmanda iki kas grubu çalışmak anlamsız mı? Ben 3-4 aydır falan 4x10 her hareket için ve 4er hareketten iki kas grubu yapıyordum bugün değiştireceğim bunu öyle düşünüyorsanız
Anlamsiz demedim farkindaysaniz, bolge basina 2 hareket dusuyor demissiniz, Bulking programinda ana bolge olan Gogus, Sirt, Omuz ve Bacak antrenmanlarinda her Ana bolgeye bir gunde 4'er hareket verilmistir. Ana kas grubu olmayan Biceps ve Triceps'e de 2'ser hareket verilmistir.

Siz dilerseniz idmanlarinizda 2 Ana bolge calisabilirsiniz. 4'er hareketten 8 hareket yapar ki 4x12 calisip arada 60-90 saniye dinleniyorsaniz idmaniniz 1 saat- 1 saat 10 dakika arasi surer. Benim dediklerimden ziyade vucudunuzun verecegi tepkilere gore calisma seklinizde degisiklik yapabilirsiniz, her idmanda tek bolge ya da 2 bolge calismaya vucudunuzun verecegi tepkiye gore antrenmanlariniza sekil verebilirsiniz.