Savaş Cebeci Bulking Programı Yorum Alanı

kocyigit

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bugün programı denedim ama sadece göğüs bölümünü yapmam nerdeyse 1,5 saati buldu. Yanına koluda eklersem salondan çıkamayacam. Sizde ne kdar sürüyor arkadaşlar antrenman? Program aşırı uzun geldi bana 8x5 özellikle bitmiyor bir türlü. 1 hareketi bitirmek 20 dakikayı buluyor. Gün gün.bölme imkanım çok yok. 1 hafta 5 gün gitsem diper hafta aksar. Napsak bilemedim

Ekrema

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Bugün programı denedim ama sadece göğüs bölümünü yapmam nerdeyse 1,5 saati buldu. Yanına koluda eklersem salondan çıkamayacam. Sizde ne kdar sürüyor arkadaşlar antrenman? Program aşırı uzun geldi bana 8x5 özellikle bitmiyor bir türlü. 1 hareketi bitirmek 20 dakikayı buluyor. Gün gün.bölme imkanım çok yok. 1 hafta 5 gün gitsem diper hafta aksar. Napsak bilemedim
Evet program dediğin gibi uzun sürüyor, ben haftanın 5 günü her gün 1 bölge olacak şekilde çalıştım. Özellikle göğüs günü en tempolu çalışmamla bile 70 dk nın altına düşmemiştir. Ben şu an bulking-2 programını deniyorum ve 6. haftamdayım, sporu 4 güne çekmek sorunumu çözer diyorsan bulking-2 i dene. Ben çok memnun kaldım, araya dinlenme günlerini daha rahat koyabiliyorum.

doyouevenlift?

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Programa bugün başladım bu şekilde uygulamayı düşünüyorum
pazartesi göğüs biceps
salı sırt
çarşamba omuz triceps
perşembe bacak karın
cuma göğüs biceps
cumartesi sırt
pazar off

ölçülerim

kilo 76
kol 35
göğüs 105
omuz 122
bel 80
vücut yağ oranım tahmini 15-20 arası
geçen ay beslenmeme pek dikkat edemediğimden dolayı kolda bir santimlik düşüş oldu aynı hataya tekrar dan düşmemek umuduyla. herkeze bol şans
Merhaba öncelikle. Geçmiş mesajlara bakarken sizin kolları belirli günlere paylaştırmanızı mantıklı buldum fakat benim haftanın 6 günü salona gitme gibi bir imkanım yok. 1 gün arayla haftada 4 gün gidebiliyorum salona. Acaba bu programı 4 güne nasıl yayabilirim?

Bir de program çok iyi fakat 8 set göz korkutmuyor değil :) Bunu 6 set gibi belli bir standarta oturtsam gelişimimi çok da olumsuz etkiler mi?
Teşekkürler..

tellittomyface

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Şimdi ben Savaş Cebeci Hoca'nın bir çok videosunde " 8 tekrar yapamadığınız ağırlıklara girmeyin" ifadesini kullandığını gördüm.
Ama bu programda 5-6 tekrar deniliyor. Ve maximum ağırlık diyor.

örneğin ben 12-10-8 piramit sistemiyle biceps çalışacağım zaman barbell de 10+10 ağırlık kullanıyorum o da zorla.
ama bu programda (hypertropi) bugün 5-6 tekrarda 12.5 taktım ve son sayıda biraz savurarak da olsa bitirebildim.

Benim bugünkü yaptığım doğru mu yanlış mı arkadaşlar?

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Şimdi ben Savaş Cebeci Hoca'nın bir çok videosunde " 8 tekrar yapamadığınız ağırlıklara girmeyin" ifadesini kullandığını gördüm.
Ama bu programda 5-6 tekrar deniliyor. Ve maximum ağırlık diyor.

örneğin ben 12-10-8 piramit sistemiyle biceps çalışacağım zaman barbell de 10+10 ağırlık kullanıyorum o da zorla.
ama bu programda (hypertropi) bugün 5-6 tekrarda 12.5 taktım ve son sayıda biraz savurarak da olsa bitirebildim.

Benim bugünkü yaptığım doğru mu yanlış mı arkadaşlar?

Son iki tekrarda kollariniz titreye titreye kaldirdiysaniz, gucunuzun tukendigini sonunu kullandigini hissetiyseniz dogru yapmissiniz.

Sanirim 8 tekrar baska videodan izlediginiz bolumde soylenmis. 5-6 tekrarli hypertropy idmanlarinda mantik biraz daha farkli, idmana sadik kalirsaniz ileride cok faydasini goreceginize eminim.

Iyi sporlar.

tellittomyface

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Son iki tekrarda kollariniz titreye titreye kaldirdiysaniz, gucunuzun tukendigini sonunu kullandigini hissetiyseniz dogru yapmissiniz.

Sanirim 8 tekrar baska videodan izlediginiz bolumde soylenmis. 5-6 tekrarli hypertropy idmanlarinda mantik biraz daha farkli, idmana sadik kalirsaniz ileride cok faydasini goreceginize eminim.

Iyi sporlar.
Aynen öyle son sayıda ibre sonda oluyor benim üstad. Sağolasın.

Bir sorum daha var arkadaşlar. Kol gününde 4 hareketin 2 si isteğe bağlı yazılmış.

Triceps
1. Hareket... lyng trcp extnsn
2. Hareket... cable push down ( tercihe bağlı)
Biceps
1. Hareket... Dumbell curl
2. Hareket... Hammer curl (tercihe bağlı)

Şimdi arkadaşlar burada ben biceps için yalnızca 1. Veya 2. Hareketten istediğim birini tercih ediyorum.

Aynı sekilde triceps için de ya dumbell curl ya da hammer curl den sadece 1 tanesini.

Doğru değil mi?

Naci

Moderatör
SMS Onaylı
Aynen öyle son sayıda ibre sonda oluyor benim üstad. Sağolasın.

Bir sorum daha var arkadaşlar. Kol gününde 4 hareketin 2 si isteğe bağlı yazılmış.

Triceps
1. Hareket... lyng trcp extnsn
2. Hareket... cable push down ( tercihe bağlı)
Biceps
1. Hareket... Dumbell curl
2. Hareket... Hammer curl (tercihe bağlı)

Şimdi arkadaşlar burada ben biceps için yalnızca 1. Veya 2. Hareketten istediğim birini tercih ediyorum.

Aynı sekilde triceps için de ya dumbell curl ya da hammer curl den sadece 1 tanesini.

Doğru değil mi?
Ben bu programi uygularken 4 hareketi de yapiyordum. Zaten kol icin ayri gun ayirdiginiz icin toplam 2 hareket yapip salondan cikip gitmek olmaz. Ornegin dun aksam idmaninda kol gunumdu, Biceps ve Triceps'e 4'er hareket yapip salondan ciktim. Triceps ve biceps'e 1'er hareket size cok az gelecektir zaten bunu kendinizde farkedeceksiniz.

Iyi sporlar.

tellittomyface

Onaylı Üye
SMS Onaylı
Forum Üyesi
Evet üstad tam söylediğin gibi. Boşa geçen ömürden daha beter iki hareketle salonu terk etmek.

4 er hareket yapıyorum diyorsun. 8 er setten bahsediyorsak. Bu sayı çok değil mi? 4x8x5 den 400 hareket. 400 de diğeri. Toplam 800

savaş hoca da dahil bulk döneminde salonda 1 saatten fazla geçirmeyin diyor. E sen 2 saatten az kalamazsın böyle. Ki ben bile aşağıdaki sekilde yapinca 1 saat 10 dk falan oluyor. (dinlenme süresi 80-90 saniye. )

8x6 dumbell curl
4x 6 hammer curl
8x6 trcp ext
4x6 cabl psh dwn...

Aslnda bu şekilde sağlam vuruyor ama yıkım tam olmuyor mu anlamadım kollarimda ertesi gün en ufak ağrı olmuyor.

lvl 1

Forum Üyesi
bulking 1 görselleri yok yardımcı olabilecek var mı?