Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Sahte Bilgiler (1)

wideman99

Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
1,056
1-Volume, sıklıktan önemlidir
Böyle bir şeyin dümen olduğu kanıtlanmış durumda.48 saati doldurup ne kadar çalışırsanız o kadar kar.Bakın tek bölgeyle de gelişirsiniz çift bölgeyle de fullbody ile de powerliftingle de ama hangisinin daha çok geliştireceği önemli bir mevzu.Dün paylaştığım yazı da linkleri paylaşmıştım ama kaldırıldı malesef :D İsteyen olursa gönderirim
2-Çok sık yemek daha iyidir
Fazla bir açıklama yapmıycam, günlük kalorinizi kaç öğünde tamamlayabiliyorsanız doğru olan odur
3- Kaslar fazla çalıştırdıkça onarım süreleri uzar.
Buradaki hiç kimse Arnold veya o seviyelerde profösyonel değil.Arnold bile çok uzun yıllar Fullbody antrenmanları yapmış birisidir.Yarışmaya belirli süre kala split antrenmanlara geçmiştir.Fullbody den tek kastım 3 gün normal fullbody değildir 5 gün Push-Pull da yapılabilir.
4- Karbonhidrat yağlandırır
Bu da tamamen dümen konulardan biridir.Düzenli olarak az karbonhdirat kullanmak ancak sizin gelişiminizi yavaşlatır.Herkesin metobolizmanın farklılık göstermesine oranla Kilogram başına 2,5-3,5 gram idealdir.
5- IM OMAD gibi diyetler kas kaybını koruyamaz
Başka bir dümende bu, siz OMAD ,IM gibi diyetlerle gereken kalorinizi ve proteinizi alırsanız kaslarınızı koruyacaksınız,yeni başladıysanız da artırabileceksiniz. Yağ yakmak için ara ara bir kaç günlük açlık yaşamak Leptin hormonunu yükseltir ve yağ yakarken growth hormonunu tetiğe geçirir.Yani ara ara gün içinde sadece 9-10 yumurta yiyerekte hem ‘’ midenizi rahatlatabilir ‘’ hemde yağ yakabilirsiniz.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
karbonhidrat yağlandırmaz gibi bilgiler yanlıştır, aşırı kullanımında glikoza çevrilip insulin tarafından yağlandırabilir, if, omad gibi diyetlerde kas kaybı kesindir demek yanlış bilgidir, ara ara gün içinde sadece 9-10 yumurta yiyerekte hem ‘’ midenizi rahatlatabilir ‘’ hemde yağ yakabilirsiniz gibi söylevlerin de bilimsel bir kanıtı yoktur.

wideman99

Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
1,056
‘’ Herkesin metobolizması baz alınarak kullanılan düzenli karbonhidrat ‘’
‘’ Karbonhidrat almassan senden bir cacık olmaz ‘’ diye de bir sözü vardır Serdar Aktolga’nın,ben söylemiyorum yürüyen fittness ansiklopedisi söylüyor :)

wideman99

Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
1,056
Ayrıyetten Engin bey,eğer yağ yakarken karbonhidrat kullanımı konumu gördüyseniz karbonhidrat yüklemelerinin doğru olmadığını bende belirtmiştim :)

wideman99

Forum Üyesi
Ödüller
7
  • 50. Beğeni!
  • 100. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 50. Mesaj!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
Fit Puan
1,056
Ve son olarak yağ yakarken kas kaybını korumanın en temel yolu IM ya da OMAD gibi diyetlerdir.Son dönemlerde tanıdığım diyetisyen arkadaşlarım da bu konuya yoğunlaşmaya başladı.Bir insan IM gibi bir diyetin sonunda bile yüksek oranda kas kaybedebiliyorsa o kişi ne beslenmeden ne de spordan anlıyodur :) Doğru uygulanan çoğu IM’in sonucu internette denekler ile pinlenmiştir,biraz bakarsanız bulabilirsiniz :)

bassanaorda

Forum Üyesi
Ödüller
5
  • 50. Mesaj!
  • 25. Beğeni!
  • 20. Mesaj!
  • İlk Beğeni!
  • İlk Mesaj
Fit Puan
596
Bana göre de bilgiler doğru, fakat üslubunuz biraz yanlış.Sitede en çok puana sahip kişiye bakayım dedim bi :)