Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Sağ Omuzum Sol Omuza Göre 1cm Daha Aşşağıda.

sanane6941

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Arkadaşlar Selamun aleyküm öncelikle.

10-11 aydır vg ile ilgineliyorum ciddi olarak. Şeker ide ekstim başladıgımdan beri. Omuzlarımı sarkık bıraktıgım zaman sol pek aşşağı inmiyo kasların tuttugunu hissediyorum. Ama sağ iniyor. Ve günlük hayatımdan anladıgım kadarıylada vücudum sol omuz tarafı sağ göre daha hareketsiz yani nasıl diyim sağ çok daha esnek. Hareket özgürlüğü daha yüksek gibi. Arka trapezlerle kürek kemiğini biraz içeri sokunca omuzumdan tık diye ses çıkıyor ve ozaman yükseklikleri eşitleniyor. Ne yapmalıyım Allah rızası için bilen yokmu. Cidden çok kafaya takıyorum. 1 cm aşşağıda olunca sağ sanki daha genişmiş gibi duruyor. Yukarda yazdıgım gibi trapezle kürekleri içeri sokup omuz civarından tık diye ses çıkıca herşey yerine oturuyor. Sorun hangi kemikde ? Hangisinden çıkıyor ? Ne yapmalıyım düzeltmek için ? Düzelirmi ? Çok şey denedim saçma yada mantıklık. Lütfen yardım edin.

Engin

Yönetici
SMS Onaylı
Ödüller
2
  • 100. Mesaj!
  • 250. Mesaj!
Fit Puan
292
Kardeşim madem bu kadar mühim lütfen diyeceğine bir ortopedi polikliniğine göstersene geç olmadan, doktor bişeyin yok derse tamam postür bozukluğu için çalışmalara başlarsın. Sağlak olduğun için sağ daha esnek olabilir. Ama benimde azıcık aşağıda ya da yukarıda, vücudumuzun heryeri simetrik olacak diye bir kaide yok, zaten simetrik de değildir. Kulakları bile simetrik olamayabiliyor insanların. Örnek verilecek olursak, normalde erkeklerdeki sol testis sağ testisten aşağıda durur ve testisler mükemmel simetriye sahip değillerdir. Ayrıca testisler farklı büyüklüklere de sahip olabilirler. Genellikle sağ testis, sol testisten büyük olur. çoğu kişi bunun farkındadır fakat araştırmaz, sormaya çekinir belkide, bu bir engel teşkil etmez.

sanane6941

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Eğer postür olsaydı ne gibi hareketler yapmam gerekirdi ?