Sadece Baklava Yeseniz Bile Kilo Verirsiniz

Hoşgeldin!

Forum sitemiz tamamen ücretsizdir.

Şimdi Kayıt Ol!
Forum Üyesi
[video=youtube;xX44KLEwgKM]http://www.youtube.com/watch?v=xX44KLEwgKM&list=PLCJ1UL5ebCUE8SKcJutftcCa pmWrs-bWb&index=6[/video]

Forum Üyesi
Hocam gerçekten bu böyle mi peki kaloriyi nereden aldığımızın bir önemi var mı?
amacın sadece ama sadece kg vermek ise önemi yok ama yok ben fit olmak istiyorum diyorsan burgerden alacağın 600 kalori normal protein ağırlıklı alacağın bir 600 kalori ile eş değildir.

Yorum
Forum Üyesi
Biraz daha açar mısın dediğini Tıp Fakültesinde okuyorum kurul haftam bu hafta biraz fast food a vurduk kendimizi hiç sorma o da panik yaptırıyor bana

Yorum
Forum Üyesi
Biraz daha açar mısın dediğini Tıp Fakültesinde okuyorum kurul haftam bu hafta biraz fast food a vurduk kendimizi hiç sorma o da panik yaptırıyor bana
kilo almak aldığın kalori ile alakalıdır misal günlük 2500 ihtiyacın var sen 3000 alır isen kg alırsın yani 2500 alırsan kg almazsın aldığını yakarsın bu 2500 kaloriyi baklava ile alırsan yine kg almazsın 2500 kalori ortalama 5 6 adet baklava dilimine denk gelmektedir.

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
[MENTION=189]SaVaS[/MENTION] hesap hatası yapmışsın diyetkolikten alıntı yapıyorum

[h=1]Baklava[/h][h=4]İşlenmiş Şeker - Şeker Grubu[/h]Baklava yüksek yağ, şeker, un içerdiği için sık tüketildiği takdirde sağlık problemlerine neden olabilecek bir tatlıdır. Tanesinde 150 kalori içeren baklavayı evde light baklava tarifi ile uygulayasanız bile tüketiminde aşırıya kaçmayın.

Dostum sadece baklava bile yesen kilo verme anlayışı bana göre yanlış, tıp fakültesinde okuyorsan bu yazacaklarımı kesin anlarsın:) Kan şekeri yükseldiğinde vücudun bunu mecburen düşürmesi gerekir buda ancak kısa sürede yağ üretmeyle mümkün olur. Kan şekerindeki ani yükseliş ve düşüşler adeta yeme isteğini . Dolayısıyla hiç sağlıklı değildir, yağdan kaybedeceğine kastan kaybedersin, kaslar ciddi etkilenir. bu şeklide saçma bir diyet olamaz :)

Gıdalar hakkında yorum yaparken bir gıda mühendisine danışmanı rica ediyorum senden, hemen yorum yapmayın bu çok önemli. Homojenize yoğurt zararlıdır diye iddia etmeyin bilip bilmeden mesela, önce bir sorun. İyi Çalışmalar

Yorum
Forum Üyesi
@SaVaS hesap hatası yapmışsın diyetkolikten alıntı yapıyorum

Baklava

İşlenmiş Şeker - Şeker Grubu

Baklava yüksek yağ, şeker, un içerdiği için sık tüketildiği takdirde sağlık problemlerine neden olabilecek bir tatlıdır. Tanesinde 150 kalori içeren baklavayı evde light baklava tarifi ile uygulayasanız bile tüketiminde aşırıya kaçmayın.

Dostum sadece baklava bile yesen kilo verme anlayışı bana göre yanlış, tıp fakültesinde okuyorsan bu yazacaklarımı kesin anlarsın:) Kan şekeri yükseldiğinde vücudun bunu mecburen düşürmesi gerekir buda ancak kısa sürede yağ üretmeyle mümkün olur. Kan şekerindeki ani yükseliş ve düşüşler adeta yeme isteğini . Dolayısıyla hiç sağlıklı değildir, yağdan kaybedeceğine kastan kaybedersin, kaslar ciddi etkilenir. bu şeklide saçma bir diyet olamaz :)

Gıdalar hakkında yorum yaparken bir gıda mühendisine danışmanı rica ediyorum senden, hemen yorum yapmayın bu çok önemli. Homojenize yoğurt zararlıdır diye iddia etmeyin bilip bilmeden mesela, önce bir sorun. İyi Çalışmalar
baklava ye demiyoruz ki zaten ? baklavanın hiç bir besin değeri yoktur basit şekerdir bizim burada vurguladığımız nokta kalori ve kg olayı zaten sadece baklava yiyen birinin sağlıklı bir şekilde yaşaması imkansızdır vurgulamak istediğimiz nokta bu'da sen anlamadın :D yani kimse baklava ye falan demiyor dediğim gibi bütün olay kalori dengesi.
sayın gıda mühendisimiz :D

Yorum
SMS Onaylı
Onursal Üye
baklava ye demiyoruz ki zaten ? baklavanın hiç bir besin değeri yoktur basit şekerdir bizim burada vurguladığımız nokta kalori ve kg olayı zaten sadece baklava yiyen birinin sağlıklı bir şekilde yaşaması imkansızdır vurgulamak istediğimiz nokta bu'da sen anlamadın :D yani kimse baklava ye falan demiyor dediğim gibi bütün olay kalori dengesi.
sayın gıda mühendisimiz :D
Hatalı rakam yazmışsın oraya onu söyledim sadece:) Baklava tüketilebilir şeklinde bir öneri algılamadım yazdığından, amaç bilgi vermek, sen baya uçmuşsun kalori konusunda normalinin 4 katı :D Cheat meal ile ayda yılda bir yenilebilir bence.

Yorum
  • :)
  • :D
  • ;D
  • :lollol:
  • :lol:
  • ;)
  • :(
  • :cool:
  • :p
  • :eek:
  • :laugh: