Hoş geldin!

Forum sitemize kayıt olarak fitness ve vücut geliştirme konularında sorular sorabilir, diğer insanlarla iletişime geçebilirsiniz!

Şimdi Kayıt Ol

Sabah aç karınla yapılan kardiyo

Mustafang

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Merhaba,

Yağ oranımı azaltabilmek için sabahları aç karına yürüyüş yapıyorum. Önümüzdeki günlerde bu sabah rutinime farklı egzersizlerde ekleyebilirim ( Yüzme, bisiklet, vs. )

Sabah aç karına yapılan egzersizin kalp sağlığını olumsuz etkilediği ile ilgili yazılar okudum. Bu gerçekten doğru mu ?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

cagatay

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Eğer dediğin gibi bir yan etkisi olsaydı savaş hoca sabah kardiyolarını önermezdi :) Sonuçta tüm gelişmeleri takip eden bir adam.Ayrıca neden olumsuz etkilesin ki ? Karnın açken yaptığın kardiyo en iyisidir zaten , açıklaması burada :)
[video=youtube;NEq6NNPggr8]https://www.youtube.com/watch?v=NEq6NNPggr8[/video]

Ayrıca yürüyüşün pek etkili olduğunu düşünmüyorum kardiyoyu HIIT şeklinde yaparsan daha iyi sonuç alırsın ama ilk defa HIIT yapacaksan düşük seviyeden başlasan daha iyi olur çünkü gerçekten zorlayıcı bir sistem :)

Son düzenleme:

Mustafang

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Cagatay merhaba,

Ben zaten sabah aç karına yürüyüş yapmaya Savaş Hocanın bu videosunu izledikten sonra başladım.

Sabah kardiyosunun kalp sağlığını neden olumlu/olumsuz etkilediğini öğrenmek istiyorum. Kaynaklarda kalp için faydalı olduğunu da söyleyen var, aksini iddia eden uzmanlarda var. Bu konuda bilimsel bir cevaba ihtiyacım var.

Diz sakatlığı yaşadığım için HIIT antremanını tercih edemiyorum şimdilik, belki yeterli kiloyu verip dizlerime binen yükü azalttıktan sonra kendimi zorlayabilirim.

Sportler

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Sabah sert sekersiz sütsüz kahweni ic we kulakligini tak we kardiyona basla herhangi bir kalp hastaligin yokaa birsey olmaz.

Eger orta sewiyeli bir sporcu isen kas kütlen warsa onu korumak icin kaybetmemek icin bcaa da kullanabilirsin yeni basladiysan kahwe yeter

cagatay

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Cagatay merhaba,

Ben zaten sabah aç karına yürüyüş yapmaya Savaş Hocanın bu videosunu izledikten sonra başladım.

Sabah kardiyosunun kalp sağlığını neden olumlu/olumsuz etkilediğini öğrenmek istiyorum. Kaynaklarda kalp için faydalı olduğunu da söyleyen var, aksini iddia eden uzmanlarda var. Bu konuda bilimsel bir cevaba ihtiyacım var.

Diz sakatlığı yaşadığım için HIIT antremanını tercih edemiyorum şimdilik, belki yeterli kiloyu verip dizlerime binen yükü azalttıktan sonra kendimi zorlayabilirim.
Öncelikle çok geçmiş olsun umarım en kısa zamanda düzelirsin.Bilimsel bir cevap arıyorsun haklısın fakat ben de diyorum ki zaten Savaş hoca broscience takılan biri değil anlattığı her şey bilimsel yani Savaş hoca bunu öneriyorsa kalbe bir zararı olsa açıklardı ya da büyük ihtimallle hiç önermezdi.Bunu nerede okudun acaba ? araştırdım böyle bir makale de göremedim.Yoksa ingilizce bir yazı mı ?

fitness_esk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
sabah ilk anda vucut aç olduğu için hemen yemek yeme dürtüsü olabiliyor herkes böyledir arkadaşın dediği bir bardak sütlü kahve iyi gelecektir an için sonra cardiyoya başlayabilirmisin...

cagatay

Forum Üyesi
Ödüller
1
  • 20. Mesaj!
Fit Puan
0
Hocam yalnız sütün içinde süt şekeri(laktoz) var yani sütü içip kardiyoya başlarsa sabah yapmasının pek bi anlamı kalmaz :)

fitness_esk

Forum Üyesi
Ödüller
0
Fit Puan
0
Hocam yalnız sütün içinde süt şekeri(laktoz) var yani sütü içip kardiyoya başlarsa sabah yapmasının pek bi anlamı kalmaz :)

normal kafeyi dayanalım gitsin o zaman :) süt mecburi değildir tabi...

Son düzenleme: